Těhotenství a káva.. cola

107
21.9.04 10:49

Těhotenství a káva.. cola

Zdravím těhulky i maminky… Mám k Vám otázku… v začátku těhu mi Dr. řekl, že by u mně nerad viděl kafe, colu, tonic, víno (což mi nevadí, nikdy jsem ho nepila).. Pak už mi prý dovolí v pokročilém stupni těhu nejakou tu skleničku :o) .. Vzhledem k tomu že jsem byla na kafi a cole závislák, občas jsem udělala malou vyjímku a sem tam si skleničku coly nebo salek kafe (instantního) dala.. Dnes vstupuji do 18tt a tak cca 2-3 týdně si dám plechovku coly nebo se snažím pít aspon bezkofejnové kafe.. Ovšem začal mi klesat tlak, takže si musím dopřát kofeinové..

Nastávající tatínek je ovšem hrozně v tomto směru velmi nekompromisní a pouze lok coly nebo mini kapucíno vypité v jeho přítomnosti mi strašně vyčítá a upozornuje na to že „naše“ dítě bude nemocné atd.. Proto si dopřávám občas radši v jeho nepřítonosti, neboť se vždy pohádáme.. Chtěla bych vědět Váš názor, zda si občas dopřáváte nebo také omezujete.. Protože jak si dávám tzv. občas potají, cítím se pak provinile a říkam si, co když má pravdu?

Díky Andy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
21.9.04 10:54

Ahoj,
moje zkušenost je, že zpočátku jsem kafe vůbec nepila, jen teď si občas dám hrnek nebo i to capucino. Cola mi dělala dobře na nevolnosti, takže v menší míře jsem ji pila a i piji…Když mi není nejlíp, tak i trochu víc (myslím když jdou n mě mdloby)…
Kamarádce doktor dokonce doporučil chodit s flaškou coly, protože se neurží na nohou a omdlívá…
Pokud nemáš vysoký tlak, tak v omezené menší míře by to neměl být problém, i když cola je pěkné svinstvo:)
Měj se
Gabča a Barča 38+6tt

• Nahlásit
  • Citovat
2901
21.9.04 11:05

Ahoj Andy :D

Nevím, ale jestli jsi v pořádku a tvé těhotenství probíhá normálně, tak si myslím, že to není třeba tak dramatizovat :)

Všude čtu, že 2 šálky kafe denně (slabšího) nejsou na škodu. V TV teď mluvili dokonce o tom, že prakticky není rozdíl mezi kafem s a bez kofeinu, protože v obou jsou ještě jiné povzbuzující látky…

Já pila v těhu i čaj i kolu i kafe, všechno jen občas, ne denně, a moje holčička je krásný a pohodový děťátko :P
Jediné, co nepiju (ale spíš tak nějak instinktivně) ani v těhu ani když kojím, je tonic.

Je fajn, že o tebe má manžílek takovou starost :D Ale osobně si myslím, že je lepší být v pohodě a občas si dopřát, když máš na to chuť, než se stresovat a omezovat.

Zdraví Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2339
21.9.04 11:05

Ahoj Andy,
asi by ze mě Tvůj muž neměl radost, ale taky si občas kafe nebo colu dám. Když mě trápily na začátku těhu nevolnosti, studená cola mi pomáhala jak na žaludek tak proti spavosti. Dceři byly v té době 2 roky tak jsem si nemohla schrupnout kdy se mi zachtělo. Teď už to mám „za pár“ a slabé instantní kafčo si dám skoro každý den, jinak bych asi spala i ve stoje. Tlak mám normální. V předchozím těhotenství jsem to dělala úplně stejně a holčička je naprosto zdravá.
Asi nemá cenu tatínka přesvědčovat, že miminku nijak neškodíš. Podle toho co píšeš to rozhodně nepřeháníš takže neměj výčitky a udělej si radůstku bez jeho přítomnosti.
Tonic jsem nepila v těhotenství vůbec, alkohol maximálně pár loků piva po obědě asi tak jednou měsíčně. Při kojení jsem colu a kafe vynechala úplně, i tak toho malá moc nenaspala. To jsem se omezovala mnohem víc, i v jídle (kvůli bolestem bříška).
Pro mimčo je nejdůležitější spokojená maminka tak se měj hezky!
Katka a Míša 2,5r. a Vítek 39.tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
21.9.04 11:09

Ahoj Andy,

já jsem v těhotenství colu i kafe pila, kafe jsem si koupila se sníženým obsahem kofeinu a každé ráno v práci jsem si udělala hrnek a naředila mlékem. Colu jsem pila tak jednou za týden. Každý doktor má jiný názor, moje gynekoložka mi řekla, že to nemám moc přehánět, ale ani to nemusím úplně vyřadit.
Myslím, že nemusíš mít vůbec špatné svědomí. Když si neděláš 6× denně silnýho turka, tak na tom nevidím nic špatného.

Měj se.
Jana + Daniel 10měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
21.9.04 11:48

Ahojky,
já se domnívám, že zákaz pití těchto nápojů souvisí s tím, že kofein snižuje vstřebávání železa v organizmu - někde jsem to vyčetla. Já nemám v oblibě ani jeden z nápojů, ale občas piju kafe - protože jinak omdlívám.
Dokonce mi doktor řekl, že pokud si dám 1-2 šálky denně, nevidí v tom žádný problém :lol:

Desty a Cipátko 24+2tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
21.9.04 11:49

.o)) ahojky

jsem se docela pobavila - mi ze začátku manžílek nabízel tonic, s něčím - prostě nealkoholický koktejl - a úplně žasl, když jsem mu řekla, že si myslím že to není to pravý vořechový pro těhotný - taxi přečet etiketu a ejhle potvora chinin.o))

Jinak kafe nepiju vůbec - nikdy jsem ho nepila - a když jo tak tak 5× do měsíce max.

Ale colu si dopřávám.o)) Naordinoval mi ji i dr. na můj žaludek, tak jsem se ho ptala a říkal že to nemůže uškodit - samozřejmě pokud nebudu pít denně 2 litry že.)

Markéta 16+5

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lisa2
21.9.04 12:43

Ahojky,

já v těhu colu občas upíjela manželovi,také jsem byla na ní závislá,ale pak jsem přešla na džusy ředěné sodovkou. Kávu, čaj jsem musela vypustit, protože jsem měla problém s usínáním-pořád jsem čekala,kdy budu muset zase na WC :D ,takže jsme koupili čaj na spánek a nervy a ten jsem začala pít večer-ulevilo se mi.Nicméně když jsme někam šli,klidně jsem si dala jedno Laté. A opravdu i lékaři říkají,že 2šálky denně/nikoliv smrťáky/ nevadí. Teď,když kojím, jsem kávu ani colu zpočátku vůbec nepila-malej mi přes den vůbec nespal ani tak-teď mu jsou skoro 4měs. a prdíky už ho netrápí,takže občas si dopřeju bublinkovou colu.A také na porodním sále doporučují někdy colu-kvůli cukru.Na nevolnost je studná cola také asi to nejlepší co pomohlo.Určitě si nemusíš dělat výčitky.Lisa

• Nahlásit
  • Citovat
625
21.9.04 12:58

Ahojky,
gynekolog i internista mi nezávisle na sobě přímo doporučili, abych si dávala ráno kafe, protože mám nízký tlak (jednou mi v poradně naměřili i 90/50 :D ). Navíc pokud piješ černý čaj, tak mezi ním a kafem není nějaký významný rozdíl a je pravda, že oboje snižuje vstřebávání železa (ale to i normální mléko). Na co jsou doktoři vysazení, je alkohol a kouření - to vážně zakazují. Existují ale výjimky, kteří ti řeknou, že sklenička červeného taky neuškodí.

Kamarádka v těhotenství omdlévala, tak pila každý den hned po ráno smrťáka kafe a ještě jedno odpoledne a má nádhernou roční holčičku bez jakýchkoliv potíží.

Tak kafi zdar :lol:
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
21.9.04 17:18

Ahoj Andy,

já jsem nikdy moc colu nepila, spíš mi žízeň zahnalo to pivko, ale teď v těhotenství jsem přímo colou posedlá 8O . No snažim se to nepřehánět, hlavně kvůli cukru, ale dva až třikrát do týdne si jí dopřeju. Teď jsem ve 40 tt a zatim mi nikdo neřekl, že by byl nějaký problém. Kafíčko si taky dávám, nepiju turka, jen nescafe, ale mám na něj prostě chuť, tak si ho dám. Kdyby mi turek chutnal, tak si ho dám taky. Jen ten tonic se mi zdá nevhodnej, taky je to tam i přímo napsáno, ale myslím, že např. sklenička červenýho vína nemůže být nebezpečná. Já si jí taky dala a mimi se má dle lékařů k světu. Jéžiš, Tvůj manžel je starostlivej, to je hezký. Asi má opravdu o vás strach, ale já byla celý těhotenství na tyhle výstrahy a zákazy úúúplně alergická :evil: . Myslím, že bych se s nim hádala, ale to mluvím za sebe, to Ti neradím. Já jsem taková svéhlava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
21.9.04 18:02

Kafe a kola v těhotenství

Ahoj,
já se musím přiznat,že jsem si nedovedla ráno bez instantního kafe s mlíkem ani představit a samozřejmě s cigaretkou..Asi půlhodinky a běžela jsem vždy na záchod..
Cigarety mě přešly v druhém měsíci,káva hned po nich..Jedno mi ale moc chutnalo-cola light..Nepiji totiž sladké nápoje,takže občas nějaká změna bodne..Ne,že bych pila colu každý den,ale 1-2týdně jsem si koupila litr..
Až v 6měsíci jsem se dozvěděla,že bych vůbec neměla,protože aspartam prokazatelně neškodí,ale taky nebyl prokázán opak.. :oops: Takže jsem to rázně omezila a od té doby jsem si dala asi 5krát malou plechovku..A kafčo si taky občas dám,když mám chuť,aspoň si dojdu na velkou.. :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
24.9.04 15:43

Ahoj holky,
mám to tak, že snídaně bez hrnku slabého nescafe s hodně mlíkem není pro mě snídaně… miminko cítí, že je mi to chutná a je mu taky dobře :P ale esspresa a kávičky během dne už si vůbec nedávám, to je fakt.
Docela mě udivuje, že píšete o vínu jako o alkoholu - sklenku červeného nebo skleničku piva k jídlu absolutně nepovažuju za alkohol!! To je takový… řekněme výživový doplněk 8)
A tonik jsem taky vypustila absolutně. Mám ho moc ráda, ale co jsem zjistila, že čekám miminko, ani jsem se ho nedotkla a tabu je samozřejmě jakýkoli tvrdý alkohol, to je jasná věc (teď mě mimi tak koplo, jako že by si něco dalo :lol: ) A cola? Naštěstí mi nikdy nechutnala…
Ahoj bříškům
Tutu + mimi 29tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mki
25
26.9.04 08:35

Cola ne! Kafe ano.

Ahojky,
doporučuji číst etikety na tom co jíte a pijete. Pokud tomu nerozumíte, snažte se zjistit informace, takový problém to není. Zvlášť když máte přístup na Internet. U Coly třeba zjistíte, že obsahuje prokazatelně škodlivou látku. Kofein je ještě přijatelný, ale kyselina fosforečná už je škodlivá. Funguje jako stabizilátor.
Pokud nechcete podporovat chemický průmysl v potravinách, tak pijte raději kafe. Mám také nízký tlak a tak jsem si jako těhulka i mamina občas dala míko s kafem.

P.S: Cola diet s umělými náhradami cukru je ještě horší než ta obyčejná. Pokud nejste diabetik, tak je lépe se potr. s um. sladidly vyhnout. Některé jsou ještě přijatelné, ale jiné opět zdravý škodlivé. Z cukru se mediálné dělá málem nepřítel lidstva, ale opět. V přiměřeném množství je neškodný a dokonce pro tělo potřebný. Problémem můžou být zapomenuté chem. látky pri rafinaci. Třeba moučkový cukr s protihrudkujícími látky - jsou taky pěkný svinstvo.

Takže maminy, pokud chcete udělat alespoň to „možné“ pro vaše zdraví a zdraví vašich broučků, čtěte pečlivě etlikety potravin.

Markéta
(nejsem vegetarián, nepreferuji pouze bio-potr., jím pokud možno kvalitní-t.j.:čisté potraviny bez přidaných syntetických látek)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
26.9.04 11:00

Ahoj maminky, ja kafe nepiji vubec a nikd yjsem ho nepila, po kole taky zvlast neprahnu, ale asi od 4tt jsem byla po ni uplne jeta. Nemohla jsem prezit den bez plechovky). Proste takovy zavislacek az doporodu. Dokonce i na porodnim sale jsem ji cucala:) Fakt. Nadavali mi snad vsichni, manzel, obe babicky, nekdy i moje doktorka rikala, ze bych to nemela prehanet. Ale cola bylo to jedine, co mi pomahalo pri nevolnosti a ty jsem mela skoro az do konce. Ze vseho se mi zvedal zaludek a jen cola ve mne vzdycinky zustala. Narodilo se nam krasne zdrave miminko, Anysek 7mesicu, jen ma Desty pravdu v tom, ze se cola podepisuje na ubytku zeleza a nespravne jeho tvorbe. takze jsem malinko chudokrevni a dohanime to kapickami, ale nejsou nikterak osklive, takze se tim Anysek nikterak netrapi a spenat papa take rada:)
Mozna si ale v dalsim tehotenstvi budu snazit najit nejaky jiny lek nez colu, napr. mrkvovou stavu, nebo tak neco…:)
H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
315
26.9.04 11:07

ahojky

Ahojky Andy,
já sama jsem si myslela že nesmím ani kafe ani colu. Když jsem dr. řekla že mám pocit na omdlení, a dle tlaku zjistil že mám nízký tlak, tak jediné co mi doporučil bylo kafe. V normální míře, tak hrníček dva, v žádném případě ne ve velkém, nic jiného ani na začátku těhotenství lékař napsat nemůže. Jinak tonic nepiji vůbec, a colu si občas dám, ale jelikož nemusím bublinky tak coly hodně málo :-))
Jediné co jsem se dozvěděla ještě, nemělo by se kafe, ani zelený čaj pít večer před spaním, mimčo pak dostane energii a to bysme se moc nevyspali :-)))))
Jsme oba naprosto v pořádku a řekla bych že rosteme jako z vody, možná i rychleji, dle utz asi o týden :-))
Tak uklidni taťku, a řekni mu že se Vám nic po kafču nestane :-)))
Tak pa a držím palce
Mon a Denis 31tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama