Krize v manželství - nevím, jak dál

Anonymní
5.4.17 11:14

KRIZE V MANŽELSTVÍ, NEVÍM JAK DÁL

Ahoj,

potřebuji se asi vypsat, máme v manželství obrovskou krizi, vše začalo po narození dcerky. Asi na nás dopadla celá ta změna, dcertka byla neplánovaná, avšak chtěná.

o CO JDE, PRVNÍ PŮL ROK HOROR, DCERA SE BUDILA CO HODINU, ŘVALA NÁM HODIN DENNĚ I VÍCE, NECHTĚLA BÝT V KOČÁRKU, V NOSÍTKU, snažili jsme se oba, já do toho poporodní depresi, nevyspání, krizi, manžel se snažil, pak ale začal mít všeho taky nad hlavu a měl kecy, si matka, musíš to zvládnout, žádná deprese, musíš se tomu postavit čelem, spi když spí dítě..a kdy asi, když se co hodinu budila a přes den spala max půl hodky několikrát za den, jsme nestihla ani usnout, pak jsme měla tak narušený spánek, že jsem neusla ani když manžel pohlídal, ale hlídal stylem, že s ní nikam nešel, tak jsme stejně neusla, když tam řvala, malý byt..a absolutně bez pochopení byl..tam začala krize a já ho nesnášet za to jak se choval, hádky apod..

doufala jsme, že nám pomůže stěhování, končila nám smlouva a majitel tam nechtěl uřvané dítě, i nám to řekl, tak jsme ve lhůtě hledali..ale jak naschvál v té době nám nic nevycházelo a na poslední chvíli našli byt, který byl dražší než jsme chtěli a ještě přes realitku, ale měli jsme dní do konce, tak jsme ho vzali, že se uskromníme a dáme to..

no a ted nás trápí i finance a dostali jsme se do pasti, jít jinam..zas kauce, realitce, když bysme bez realitce nic nenašli a hlavně zas stres, že když dáme vypoved, že měsíce tu musíme být a v posledním měsíci něco najít a mnemáme peníze na kauci apod..

a doma obrovské dusno, manžel se snaží, chodí i na brigády, hádky, do toho nemáme nikoho, kdo by nám pohlídal, já jsem přetažená z malé, už je super, ale přece jen, má období vzdoru a celkově je hrozně živá a svéhlavá, což je dobře, ale v noci furt nespí celou nic a já už přetažená, nikdo mi nepohlídá a manžel se změnil..

už nepomáhá, doma nic neudělá, hlídat moc nechce, pre on pracuje a já sedím doma, že..

jsme pak nervní i na dceru..

no a k manželovi, fakt se změnil, já těž, jsme nervní a unevaná, ale on hrozně. byl vždy milý, snažoil se, pomáhal a ted? je
sobec, co řeší jen sebe, já jsme unavený, já se jdu dospat, já ted s malou nepůjdu, nechce s mi, chodím do práce, mám nárok, nikdo mu to nebere, ale nepohlídá ani, když něco doma dělám, tak věščím prádlo, ona mi ho schazuje, nebo za ni lítám, aby nespadla z gauče, vařim, rychle po o s ní ven..
mám dost všeho taky..

pak vede řeči, že on pracuje a já nic, a co mám jako dělat, bez hlídání?? mám jít jako makat s děckem v nosítku? změnil si heslo k učtu, předtím vždy vše společné, nedágvá m iuž tolik, pre taky mu musí něco zůstat pro něj, když jen dře, ale že já si nekoupím aniň, fakt nic, to ho už nezajíma. učty, nemám vůbec přehled, přece co bych se starala, ne? on vydělává, on platí, jsou to jeho peníze. ted už jsme bouchla a odpověď? at se nestarám, že jsme doma a on vydělá, on zaplatí, moje věc to není, jak se mnou mluví, děs..ted z něj vypadlo, že nějaKÉ UČTY PALTÍ PO SPLATNOSTI, PRE SI koupil NĚCO DO HRRY, VEČER HRAJE fifu..jako super, nemáš na účty, nic si nekupuj, účty první! to on nechápe, přehled mi dát nechce, vůbec ted s penezma nevycházíme, chová se jak hovado..

vim, že ho to štve i v práci, má ji těžkou, plus kolektiv ted prý hrlza, jsou tam na sebe hnusní, vše beru, ale nedá se s ním mluvit a upřímne, proč bych ho furt chápala, když on mě ne?

už to vygradovalo, že v pondělí beru rodičák a mám v kapse 9 kč, mám to dostat a nemám aNI NA VLOŽKY, NAŠTSSTÍ JÍDLO TU MÁM, ALE DOCHÁZÍ MI PLENY A VŮBEC, V ŽIVOTĚ JSME TAKHLE NEŽILA..

UDĚLALA JSME TED CHYBU, ŽE UŽ JSME BOUCHLA PŘED TCHÝNÍ, KDYŽ MI ŘEKLA, ŽE BYCH SE MĚLA TAKY OSTŘÍHAT a ještzě nějaký kecy, tak jsme řekla a za co a celkově jsem to ze sebe dostala, to byla chyba, máme super vztah jako matka - dcera, ale přece jen, tohle jsme před ní propírat neměla, samo, že mu něco řekla a ted dusno, tchám na něj nasrany, tchýně taky, že jak se to chová, manžel naštvaný, ještě víc se uzavřel, tohle mě mrzí, ale stalo se bohužel..

ono to bylo i po tom, co si vzal v práci zálohu a šel do hospody (chodí jinak 1× za měsíc), ale mě naštvalo, že šel se zálohou, když jsme nevyšli a propil ji a cíga a on, že taky si potřebuje vorazit, ale za těhle okolností, když jsme měla finance na starosti já, vždy jsme vyšli a i našetřili..

tak jsme bouchla a hrozná hádka, VYHODIL MĚ Z LOŽNICE S TÍM, ŽE SE JDE DOSPAT )KOCOVINA) a zamkl se, já neměla ani věci na sebe a nemohla s dcerou ven, prtostě už jsme bouchla po tomhle všem a rozbrečela se u tchýně druhý den..

mluví se mnou jak se služkou, co ni nedělá, na nic nemá nárok, vím, že je přetažený, já taky a prostě já už nevím co dál..jak s ním mluvit, jak to zlepšit, finance, vztahy, mám už všeho po krk, nejraději bych se sbaila a šla, ale nemám kam, rodinu nemám, naši už nejsou, segra v zahraničí..

ničí mě to, hádky kvůli všemu..už fakt nemůžu, začínám ho nesnášet..

omlouvám se za caps lock a případne chyby, píšu ve spěchu..

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

5.4.17 11:26

„zadní vrátka žádné“, přístup k účtu žádný, 9kč v kapse… chlap co propíjí prachy v hospě a kupuje si fifu.
Tohle nedopadne dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
5.4.17 11:27
@hudečice píše:
„zadní vrátka žádné“, přístup k účtu žádný, 9kč v kapse… chlap co propíjí prachy v hospě a kupuje si fifu.
Tohle nedopadne dobře.

A ještě má doma semetriku, co žaluje tchyni. Tohle opravdu dobře nepadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 11:30

Ať to nedopadne tak, že on si najde nový nájem pro sebe (třeba garsonku) a ona zůstane na ulici a nebude s ní už počítat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2799
5.4.17 11:32

No a co tchýně s tchánem, ti by nepohlídali? O víkendu na pár hodin s tím, že byste se prospali a udělali si tak nějak volný den pro sebe?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3000
5.4.17 11:33

Zni to teda dost bezvychodne… mate peknou ponorku, ale kazda situace ma reseni ;) Neztracej zivotni elan. Mas na starosti jedno ditko a domacnost - byt - nic co se by se nedalo zvladnout i bez pomoci chlapa, pokud si to zorganizujes. Pokud nemas moznost prace aspon na castecny uvazek ci brigadu jako home office, tak se bud poptej po kamaradkach, jestli by ti malou za uplatu nepohlidaly abys mohla aspon na brigadu… a pokud nikoho takoveho nemas, tak muzes nabidnout ty hlidani deti ;) Vydelas si par kacek a svet bude hned veselejsi.. nic netrva vecne… az se budes mic vratit do prace, tak bude lip ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1295
5.4.17 11:36
@jipo píše:
A ještě má doma semetriku, co žaluje tchyni. Tohle opravdu dobře nepadne.

To pises jako vtip, ne? Vis, jak jim vsem musi hrat nervy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 11:42

No tohle dobře nedopadne. To, že jsi to řekla tchýni si nevyčítej, prostě jsi to potřebovala ze sebe dostat. Muž se chová jak hovado, promiň. Nám taky nikdo nehlídal a nehlídá dodnes a to má malá skoro dva a půl. Teda teď už občas si jí vezme moje babi tak jednou dvakrát za měsíc na tři hodiny, ale to až od jejích dvou let, takže vím, jak to bývá náročné, taky jsem někdy padala na hubu a to dcerka byla hodné miminko a celou noc spala od dvou měsíců a manžel od začátku hrozně moc pomáhal. Nejlepší by asi bylo zajít k odborníkovi ať ti dá něco na nervy, ta malá si nezaslouží nervní matku. Pokud ti nedává chlap peníze jdi na sociálku a tam se porad. Být tebou podám na soud žalobu, že k vám neplní vyživovací povinnost a oni mu vyměří výživné na dcerku a na tebe plus bych k tomu zažádala o svěření dcery do své péče. Každopádně nečekej na to, až jemu se rozsvítí a jednej. Nejdůležitější je malá a nervní ustaraná máma pro ní žádný terno není

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.17 11:46
@Anonymní píše:
ničí mě to, hádky kvůli všemu..už fakt nemůžu, začínám ho nesnášet..omlouvám se za caps lock a případne chyby, píšu ve spěchu..

Nevím jak jsi na tom psychicky teď, ale asi bych začala tím, že bych si zašla k psychiatrovi a nebo k psychologovi - já teda osobně potřebovala rychlou pomoc tj. psychiatra, na psychologa jsem bohužel neměla čas…dostala jsem antidepresiva, nezbavila mě problémů ve vztahu, ale získala jsem trochu odstup. Uznávám, byl umělý, ale pomohlo to. Když jsem se ukldinila, zklidnilo se i dítě a postupem času se všechno nějak dalo do kupy. Jak to máš s rodičákem? Na co všechno rodičák jde? Chlapi mají často pocit, že rodičák je tak nějak rodiny, ale jejich mzda je jen jejich. U nás jsem si musela vyhádat, že taky potřebuju nějaké peníze navíc, že všechno dám na děti, ale u nás s nedostatkem úplně problém není. Držím pěsti. Tyhle stavy beznaděje jsou hnusné.
Anonym, nemusí vědět všichni všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
kdochcekam
5.4.17 11:53

Prej fifu. :lol: :lol: :lol: :lol:
Zakladatelko miminko ti plakalo, protože cítilo nervozitu. Stačilo jen ležet s vytaženým prsem a kojit a kojit a kojit. No teď už jste asi jinde. Asi tak nějak v pr deli bych řekla, co? nevím co ti mám poradit. Když jdeš ke tchýni, tak jí tam to děcko nechej a jdi si domu poklidit a odpočinout nebo si jdi třeba zaběhat. Místo mudrování o vašem soukromí. Chlapovi vypiš všechny náklady, na které potřebuješ peníze. Nastav si kapesné i pro sebe, pokud on si koupí fifu, ty si vem litr na kadeřnici a novou podprdu nebo co já vím. Je velmi zdravé, že doma bouchneš a že se třeba zhádáte. Každý se někdy zhádá. blboun ti zamčel věci v ložnici…asi byl ještě přiožralý. :zed:
dej tomu pár dní, kdy si jeden druhého rači nebudete všímat…ono to dusno povolí a pak si sedněte jako dospělí lidi a rodiče od dítěte a nastavte si proboha to účetnictví. takto nemůžete vegetit. Ty nemáš na vložky a on sedí v hospodě…k tomu tě snad maminka nevypiplala. :roll:
Vem hlavně v potaz, že je to teda období, kdy se uskromňujete, děcko potom půjde do školky a ty začneš zase vydělávat a bude to hned lepší. Tak si pak tu fifu koupíš :mavam: :mavam: :mrgreen: :mrgreen: :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Upravit
14086
5.4.17 12:04

Někdy si říkám, jak to mohla zvládnout babička na statku se sedmi dětmi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
5.4.17 12:06
@zoidberg píše:
Někdy si říkám, jak to mohla zvládnout babička na statku se sedmi dětmi…

nojo, to byly jiné časy. děti v košulenkách, holé prdelky, k obědu hrách a kroupy, k večeři krajáč mléka a chléb…slépky běhaly po světnici… :andel:

• Citovat
  • Upravit
14086
5.4.17 12:10
@kdochcekam píše:
nojo, to byly jiné časy. děti v košulenkách, holé prdelky, k obědu hrách a kroupy, k večeři krajáč mléka a chléb…slépky běhaly po světnici… :andel:

No jiné časy to byly, ale něco se přece jen nezměnilo, i dědek chodil do hospody a babka mu pak nadávala :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 12:13
@zoidberg píše:
Někdy si říkám, jak to mohla zvládnout babička na statku se sedmi dětmi…

Dřela od rána do večera, potila krev, v noci nohy do praku.
Neměla čas si stěžovat, že nestíhá, krávy třeba podojit, kozu též, děcka běhaly s holou prdelou venku a nikomu to nevadilo, obědy byly jednoduché, v neděli byl děda doma, tak babka upekla buchty. Všici byli zdraví, chlastali kořalku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2602
5.4.17 12:16

Ahoj,
obvykle se do takovyhle diskuze nezapojuju, ale tohle mi neda.
Me z toho vychazi, ze je manzel ve financnim prusvihu a ted proste nevi jak z toho ven a zapiranim a schovavanim uctu si mysli, ze to nejak vyresi casem sam…
Dej prcka tchyni a zkus si s muzem v klidu, bez emoci promluvit..
drzim pesti,
jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama