Krst dospelého

Anonymni
31.3.06 19:39

Krst dospelého

Ahojte,

premýšľam nad krstom.
Chcela by som sa spýtať,
ako prebieha príprava a krst dospelých.

Ďakujem za odpovede.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

553
31.3.06 19:46

Hladajuca…
zdravím tě a těší mě, že se chceš nechat pokřtít… Nepíšeš ale v jaké víře a tak předpokládám, že v katolické :):)
Křtu předchází příprava (tzv. katechumenát) a většinou se křtí na Bílou sobotu - takže u tebe by to bylo až za rok…
ohledně délky přípravy - mám pocit, že se ten rok doporučuje - seznámíš se tak s „učením církve“ a Pánem,
je také dobré si co nejdříve zvolit kmotru či kmotra - to by měl být člověk, který je i biřmovaný a žije křesťanským životem… ten ti bude v přípravě i po křtu pomáhat…
určitě si zajdi na vaši faru a poptej se …
hodně sil a držím palce
Hanele

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
553
31.3.06 19:48

ještě jsem chtěla dodat, že u křtu dospělých je ta příprava tak dlouhá proto, že už má „svůj rozum“ - u křtu dítěte se za ně zaručují rodiče, že ho ve víře vychovají…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
31.3.06 20:16

Ahoj Hledající,

máš pěkný nick - kdo hledá, nalézá, a kdo tluče, tomu bude otevřeno. :wink:
Hanele ti popsala zvyklosti katolické církve, u evangelických a letničních církví to je trochu odlišné, ale nejlépe je promluvit si s konkrétním pastorem / kazatelem / knězem.
Přeju ti, ať najdeš, co hledáš. :lol:
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
31.3.06 20:17

Přidávám se k tomu, co napsala Hanele; jsem taky katolička :-D
Nechala jsem se pokřtít až v dospělosti. Pokud jsi studentka VŠ nebo bydlíš ve „vysokoškolském“ městě, můžeš zkusit zajít do studentského kostela/fary a zeptat se tam. To byla moje cesta, kterou si nemůžu vynachválit. Studovala jsem v Olomouci, kde jsem právě v tomto společenství našla, to co jsem hledala: otevřenost, úctu k názoru druhých, pravé slovo v pravý čas, snaha odpovědět co nejpřesněji, bez stereotypů, i na složité otázky…
Co se týká „výběru“ církve (pokud už nemáš zvoleno), tak já si, přes předchozí velké výhrady spojené spíše s nepochopením a neznalostí, vybrala už výše zmíněnou katolickou (všeobecnou) a nelituji. Krása mše, opravdová všeobecnost a světovost, množství opravdu moudrých lidí a světců… To byl takový malý „lobink“ na závěr. Měj se krásně a hodně Božího milosrdenství při rozhodování

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.4.06 17:10

Tak já se nechala pokřtít, ne že bych chtěla být v církevním společenství a chodit ke zpovědím a žít církevním životem, ale že jsem chtěla vnést do svého života čisté vibrace křtu Ježíšova. Měla jsem obavy, jak to všechno bude, protože mi byly proti mysli ty kolektivní celoroční přípravy ke křtu a necítím potřebu třeba té zpovědi a chodit na mše. Přišla jsem za naším panem farářem a on mi poskytl v několika individuálních sezeních povídání o tom, jak církev žije, jak to probíhá při jejich obřadech apod, s tím, že mě ale do ničeho potom nutit nebude. Říkal tomu, že někdo chce žít tzv. nesvátostným životem (bez docházení do společenství, jenom sám doma Bohu se zpovídat), a že to neznamená, že by to byl horší věřící. To je přece jasné, že. Tak to mi udělal radost. Křest byl pro mě vnitřně nádherný a Ježíš tam byl se mnou.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
7.4.06 20:56

Veľmi pekne ďakujem za Vaše rady. :wink:

Hanele: Zastihnúť nášho farára je pomerne náročné, ako som zistila.
Napriek tomu sa nevzdávam. :wink:
Hodiny pre verejnosť má iba dvakrát do mesiaca. Keďže predveľkonočné obdobie je pre farárov náročné, dohodli sme sa, že sa stretneme až o tri týždne.

Evi: ďakujem za želanie.

Maky: Uvažujem nad Rímskokatolíckou cirkvou. :wink:
Mali sme svadbu v kostole a začali mi chýbať hodiny prípravy :wink:.

Milá anonymná: Ďakujem za popísanie Tvojich skúseností :wink:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama