Křtiny u dospělých ?

Anonymní
20.8.20 17:18

Křtiny u dospělých ?

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat… chtěla bych se nechat pokřtít ( mám už přes 20) a nevím zda je to možné nebo co k tomu budu potřebovat☺️ Chceme totiž nechat pokřtít i naše dítě a také bych chtěla jít za kmotru sestře :) mockrát děkuji za odpovědi a za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1887
20.8.20 17:24

Jde to, ale je to záležitost asi tak na 1 - 2 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
20.8.20 17:25

Jistě že to jde. Jen se předem chodí na poučení do kostela nebo na faru… Zašla bych za místním knězem. Ten poskytne všechny informace…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
20.8.20 17:28

@ropucha 02 Ne nutně, záleží na knězi, který křest provádí. Může jít třeba jen o půl roku. Nebo i pár měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19037
20.8.20 17:30

Nejde to jen tak jako u dětí, musis predtim docházet na nejake prednasky a poučení, neco o té víře vědět. Taky sem to zvažovala, pritel je krteny a chtel svatbu v kostele, ale kdyz sem videla co to obnasi, tak sem se na to vyprdla :mrgreen: pokud k tomi nemas vztah, je to zbytecne. Na krest ditete stačí, jestli je krteny jeden z rodicu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1887
20.8.20 17:30

Křest dospělého by snad prý měl povolit biskup, ale je možné, že už je to jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3173
20.8.20 17:37

Ještě je to jinak u římských katolíků, husitů atd:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2103
20.8.20 17:40

Zjistovali jsme to u nasi sestrenky a bratranku. Sestrenka jelikoz nebyla jeste dospela tak ji pokrtili na zaklade krtecich listu od rodicu. Bratranek 20 let by musel minimalne rok dochazet na arcibiskupctvi na katechismus, praktikovat krestanstvi v zivote, chodit na mse. Je to ctyri roky zpet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
20.8.20 18:10
@ropucha 02 píše:
Křest dospělého by snad prý měl povolit biskup, ale je možné, že už je to jinak.
To určitě ne :)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2927
20.8.20 18:20

Biskup určitě nemusí nic povolovat. Chodí se na katechismus, kde se o vše povídá. nejen o víře, ale i proč se člověk pro to rozhodne. většinou tato příprava probíhá cca rok. Jinak co se týče pokřtění dítěte je to tak, že většina kněží má podmínku, aby rodiče měli svatbu v kostele. Rodiče a kmotr slibuje před Bohem, že budou vychovávat ve víře a vést ho k tomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1824
20.8.20 18:45

Švagr se taky v dospělosti nechával pokřtít a trvalo to cca 8 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1824
20.8.20 18:47
@mamina2017 píše:
Biskup určitě nemusí nic povolovat. Chodí se na katechismus, kde se o vše povídá. nejen o víře, ale i proč se člověk pro to rozhodne. většinou tato příprava probíhá cca rok. Jinak co se týče pokřtění dítěte je to tak, že většina kněží má podmínku, aby rodiče měli svatbu v kostele. Rodiče a kmotr slibuje před Bohem, že budou vychovávat ve víře a vést ho k tomu.

Ono to s tou svatbou v kostele nebude tak horké :D já byla za kmotru dítěti a jeho rodiče nebyli sezdáni vůbec natož v kostele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.8.20 19:18

@kavenka a jestli se můžu zeptat… když budu chtít být kmotrou tak budu muset pokračovat i dále nebo stačí jen křest? 😊

Jinak moc všem děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
201
20.8.20 19:29
@Anonymní píše:
@kavenka a jestli se můžu zeptat… když budu chtít být kmotrou tak budu muset pokračovat i dále nebo stačí jen křest? 😊Jinak moc všem děkuji za odpovědi

To už záleží, ideální je i biřmování, ale pokud nikdo v okolí biřmovaný není, dovolí kněz často jen pokřtěného

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2927
20.8.20 19:35
@kavenka píše:
Ono to s tou svatbou v kostele nebude tak horké :D já byla za kmotru dítěti a jeho rodiče nebyli sezdáni vůbec natož v kostele.

ale to si bere na triko ten kněz. Já právě zažila, že nechtějí. známá chtěla pokřtít děcka a přišla otázka od kněze, proč nejsou sezdaní a neměli svatbu v kostele? Proč chtějí děti pokřtít? Jak děti vedou k víře. A tím to skončilo, protože nedokázala na to rozumně odpovědět. Protože na to není adekvátní odpovědět. mám dlouholetého kamaráda kněze a tom jsme se dost bavili. On jasně řekl, že nepokřtí a prakticky mi řekl ty stejné argumenty, jak známé jejich kněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama