Kuchařka pro údržbu domácnosti

9541
4.6.07 12:14

Kuchařka pro údržbu domácnosti

Ahoj, za pár týdnů se budem stěhovat do naší první společné domácnosti (zatím bydlení u rodičů) a tak bych se chtěla dozvědět vaše skušennosti, jak jí co nejlépe udržet v pořádku a čistou. Mám tím na mysli, jaký prášek na praní nejlépe pere, co přidáváte na změkčení vody, aby se v pračce nedělal vodní kámen, jak a čím udržujete vodovodní baterie, záchod, vanu, co se vám osvědčilo na mytí podlah i plovoucích, jaký prostředky(značka)vám nejlépe umyje nádobí v myčce,co používát na nezerové spotřebiče.. Pokud ještě někoho něco napadne, tak sem s tím:-) Budu ráda za každou radu a zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9194
4.6.07 12:27

Ahoj,pokusímse ti odpovědět.

Peru v Bonuxu,k prašku ješětě přidavam bud Masiv nebo Oxy od Dr.Backemann na odstraněni skvrn.Misto avivaže ocet.Avivaž použivam minimalně.NA vodni kamen do pračky s DM drogerie Denkmitt.

NA koupelnu(vanu,umyvadlo,baterie)i kuchyň(dřez,sporak)používám fialovy Cillit Bang s rozprašovačem.Na WC Denkmitt,jednou za čas žluty Cillit Bank.

Plovouci podlahy nemam a na ten kousek lina v kuchyni mně stači jarova voda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
4.6.07 18:27

Ahoj,

na nerezové plochy a vodní kámen je super obyč ocet. Peru v Arielu (bílé prádlo je opravdu bílé). Barevné a plíny peru v mýdlovém ořechu a soli na skvrny. Do myčky jedině Calgonit. Podlahu - parkety prontem na parkety, na zbytek používám univerzální čistič od Amway - vyčistí i voskovky na parketách nebo propisku na linu. Umyvadlo a vanu čistím tekutým práškem, teď např. Frosch. Na prach jsem si teď koupila Pronto univerzální a vůbec mi nevyhovuje. Okna myju švédskýma utěrkama a octovou vodou.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
4.6.07 21:44

Ahoj,
tak já na umyvadla, vanu a sprchový kout použvíám Cif (nejraději mám žlutý), pěkně s ním pouštějí i pastelky, voskovky a pod barvicky z podlahy a skříní. Taky s ním drbu "zažranou špínu třeba na lince apod.
Na záchod jsem si oblíbila růžové Savo (pěkně mi voní a záchod je čistý) a samozřejmě štětku a přitlačit :-) Taky používáme Bref - jak se dá do nádobky a uvolňuje se při spláchnutí. A nedám dopustit na Briese One Touch (vůně po použitíí toalety).
Přípravky do myčky střídám - Somat a Calgonit. Sůl se snažím používat co nejhrubší (prý je lepší). Leštidlo i sůl dávám, i když používám tablety 3v1.
Naše prádlo peru v Persilu nebo v Arielu (záleží, který je zrovna v akci :-) a aviváž používám Silan. Miminkovské prádlo peru v tekuté Lovele a aviváž nepoužívám.
Na okna používám Clin. Podlahu (máme lino a dlažbu), myji jenom čistou vodou. Na nábytek občas používám Pronto, ale častěji jenom hadr a čistou vodu (pak otírám vlhkým hadrem. Vodovodní baterie a nerezové plochy se krásně vyleští jenom čistým suchým hadrem.

Hodně zdaru v novém domově!!!

Kita

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
30.8.07 17:27

cauky

na koupelny pouzivam Cif koupelnovy, na zachod domestos, v kuchyni Cif na kuchyne a nerez, do mycky davam Calgonit, peru v Arielu a jednou za pul roku pouzivam pripravek na vodni kamen - zrovna dosel a nemuzu si vzpomenout jak se jmenuje, ale prodavaji ho primo servisy na pracky a stoji cca 100kc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
178
24.10.12 10:04

@Dana26 a jak si spokojena s tym demkmit na vodny kamen? ja ho vcera videla v dm a je za dobru cenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9194
24.10.12 16:31

@nikkus
I po 5-ti letech jsem s denkmitem maximalně spokojena a nic učinějšího jsem neobjevila.Krom octu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama