Dobrý recept na kuře

945
25.6.13 14:20

Kuře-dobrý recept

Mám doma maxi kuře, taková malá kachna. Už mi leží půl roku na mrazáku jelikož nevím co s ním. Klasicky pečené kuře už vůbec nedělám, protože prsa jsou suchý a nikdo je pak nejí. Přemýšlím, že to vykostim a udělám roládu. Ale třeba máte nějaký dobrý recept aniž bych to musela vykošťovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10049
25.6.13 14:23

Já teda kuře suchý nemívám, ale dobrý je třeba dát ho do pekáče se spoustou zeleniny- cukety, rajčata, papriky…pustí to hodně štávy a rozhodně se kuře nevysuší :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7398
25.6.13 14:24

@mína77 nejlepsi a temer bez prace je kure na soli-umyt, osolit, opeprit. Na pekac dej cca 1cm vrstvu hrube soli a kure na to. Dat pect a nestarat se, troubu neotvirat. Ja vetsinou pecu kure cca 1,5kg asi hodinu a pul na 170st.
Nebo udelat bylinkove maslo a to dat i pod kuzi na prsou, aby byla stavnata a upect.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3419
25.6.13 14:25

My pečeme kuře jen na roštu v troubě, pod tím plech a tam stéká ta šťávička (doporučuju na plech přilít trošku vody, aby se to nespékalo a nepálilo a neškvařilo a v průběhu tam trošinku dolévat).
Jinak aby nebylo suché, tak ho vycpu bylinkovým máslem, nebo máslem s česnekem a na jemno krájenou cibulkou, plus to ochucené máslo cpu všude pod kůži, obzvláště pod kůži na prsou a suché to není ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18953
25.6.13 14:29

Posledni dobou ulitavam na kureti na medu..

marinada:olej, trochu kecupu, tak tri lzice medu, trocha sl. papriky a hodne utrenyho cesneku 5-6 strouzku, troska vody a treba chilly, pokud to nejdei deti. Lzicka az dve solamilu.Ty marinady udelat tak hrnek na jedno kure, v prubehu peceni potirat.Musi se to hlidat, dost se to chce prichytavat, diky tomu medu.
Priloha ryze nebo chleba.Je to luxusni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1855
25.6.13 14:30
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5278
25.6.13 14:43

Pokud mám celé kuře, tak ho naporcuju - stehýnka peču v medové marinádě (česnek, zázvor, citronová šťáva, med, sůl), z pprsíček udělám nějakou minutku (nechávám na nich kůži a nejdřív je orestuju vcelku na pánvi a pak nechám dodělat pod grilem, k tomu nějakou dobrou omáčku- z modýho sýra, holandskou, jemnou cibulovou a příloha třeba pečený nebo šťouchaný brambory…nebo se dají udělat kuřecí nudličky na kari s jabkama a příloha rýže…nebo se dají naplnit sušenými rajčaty, mozzarellou a bazalkou, dají se naplnit sušenýma brusinkama, máslem a nasekanou bazalkou a zas k tomu nějaká dobrá omajda - fantazii se meze nekladou! a z toho skeletu dělám polívku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
dada1511
25.6.13 14:49

Udělala bych kuře na soli,1kg soli na dno pekáče, na to kuře, a jen čekat až se upeče, s br. kaší. Je jak grilované :jazyk:.Ale jestli máš opravdu velké kuře, tak z kostry bych udělala vývar, a ze zbytku kuře na paprice.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat