Kuře na paprice postup

Anonymní
30.10.19 08:28

Kuře na paprice postup

Ahoj miminky prvne varim kure na paprice a chtela bych postup od zkusenych maminek slo by to? Mockrat vam za radu dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25711
30.10.19 08:32

Opeču osolené kuře, vyndám pak opeču cibuli, přidám papriku, chvíli mícháme, vrátím kuře, zalít vodou, vařit. Až to je měkké asi do hodiny rozkvedlam mouku ve smetaně, vyndám kuře, naliju smetanu a povaříme. Když někomu vadí cibule tak přecedit, když někdo nerad obírá kuře tak na kousky a vrátit do omáčky.
Nic složitého. Jde to i z prsou, nohou čehokoliv

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14076
30.10.19 08:38

Ja osmahnu cibuli na masle v tlakovem hrnci, zasypu paprikou, pridam kureci stehna, osolim a zaliju vodou. Vařím tak hodinu a pul, mame radi, kdyz se maso rozpada a kvalitni vyvar.
Pak vyjmu maso, oberu od kosti.
Odeberu si hrnek s omackou, rozkvrdlam v ni lzici mouky a vliju do omacky na zahusteni.
Mame radi hladkou omacku, takze vezmu tycak s rozmixuji tu cibuli v omacce.
Nakonec vliju smetanu, povarim a vratim maso zpet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25711
30.10.19 08:40

@lucynka25 Za 1,5 hodiny z toho máš v papiňáku kaši, ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14076
30.10.19 08:42

@pikola vubec ;) polivku delam i 2hodky a v pohode.Mame radi silnou chut, proto delam vc. kosti. Z kurecich prsou je to mdle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4045
30.10.19 08:42

Kure posolim, obvykle stehna nebo kridla, na masle orestuju cibuli, zaprasim paprikou, do vznikle smesi dam maso, orestuju, zaliju vodou a dusim. Po cca hodine maso vyndam, stavu precedim a propasiruju a pridam kelimek zakysane smetany s rozmichanou lzici mouky. Maso oberu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
30.10.19 08:46

Moje mama jeste pridava kmin a pepr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4949

Já dám do zapekačky cibuli, dávám hodně cibule. Na to stehna, sůl, pepř, paprika. Podliju a dám péct do trouby. Po upečení maso oberu. Cibuli a štávu rozmixuji, přidám zakysanou smetanu, naředím mlíkem (dávám více cibule) pak ještě případně zahustím moukou ať je více omáčky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5244

Já dělám vývar zvlášť. Zalozim klasicky na kuřecí vývar. Zvlášť orestují cibuli, mouku, zaprasim paprikou, zaleju prochladlym vývarem, přidam maso z vyvaru. Po povaření zjemnim smetanou, osolím a opepřím. Zbytek vývaru případně využiji na polévku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14076
30.10.19 08:54

@Filanda taky to obcas delam takto, kdyz chci i polevku :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3430
30.10.19 09:10

Tak koukám, kolik se ti tu sešlo různých postupů a receptů….

Přidám taky svůj:

Kuře na paprice dělám z „motýlka“ – čili prsa s kostí. Osmahnu je na másle (nebo jiném tuku) skoro „do hněda“, aby se maso zatáhlo. Pak vyndám, na tom výpeku osmahnu cibuli a slaninu, zapráším paprikou sladkou + trochu maďarské, promíchám, dám tam zpět to maso, podleju teplou vodou, přidám kousek drůbežího bujonu z kostky (nějakého toho „bio“ – z DM) a nechám dusit. Občas to promíchám. Až je maso měkké a jde lehce oddělit od kosti, tak maso vyndám, oberu kosti, tu omáčku přecedím a zahustím 2 až 3 lžicemi mouky rozmíchané ve smetaně na vaření (podle toho, kolik té omáčky je – to se přesně napsat nedá). Pořádně promíchat, aby nebyly hrudky, vrátit zpět maso bez kostí, prohřát. S knedlíkem jíst.

Už dlouho jsem to nedělala, zase to musím udělat, děkuji za připomenutí a tip, co zase uvařit

:mavam:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
444
30.10.19 09:35

Možná se mi budete smát, ale pokud chci takovou rychlovku, tak na pánvičce na oleji orestuji nadrobno nakrájenou cibuli dozlatova, pak přidám na kousky nakrájené kuřecí prsa. Až jsou měkké zapráším paprikou a zároveň moukou a po chvilce zaleju smetanou a když nemám smetanu tak mlékem, trochu doředím vodou, nechám krátce povařit a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4949
30.10.19 09:42
@Jancka_K píše:
Možná se mi budete smát, ale pokud chci takovou rychlovku, tak na pánvičce na oleji orestuji nadrobno nakrájenou cibuli dozlatova, pak přidám na kousky nakrájené kuřecí prsa. Až jsou měkké zapráším paprikou a zároveň moukou a po chvilce zaleju smetanou a když nemám smetanu tak mlékem, trochu doředím vodou, nechám krátce povařit a hotovo.

Dobrý tip na rychlovku. Já kolik u toho zašpiním nádobi. zapekačka, mixer…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3430
30.10.19 10:06
@Jancka_K píše:

to je dobrý tip na rychlovku! Díky! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14663
30.10.19 10:11

Orestuju cibuli, na té nechám zatáhnout maso (nejčastěji stehna), přidám papriku, zaliju vodou, osolím a vařím. Přecedím, oberu maso, zahustím klechtou, provařím, dochutím, přiliju smetanu a vypínám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat