Kvalitní třísezonní spacák pro juniory

862
4.7.21 21:52

Kvalitní třísezonní spacák pro juniory

Ahoj, zrovna vybírám kvalitní třísezonní spacák pro dceru a přišla jsem si pro radu.
Dcera měří cca 168 cm, myslíte že když ji vemu spacák 175 cm tak bude ok? Může ještě vyrůst je jí 12 ale do budoucnosti nevidím :)
Měla předtím dětský Boll Patrol do 155 cm, s teplotami: komfort 0, limit -6 a extrém -24. Loni na táboře na Šumavě říkala, že jí byla trochu zima ale už jí byl trochu kratší.
Poradíte prosím nějaký o chlup lepší nebo stejný s kterým máte dobré zkušenosti? Spacák bude také nosit na zádech když půjde na puták. tak by neměl být moc těžký. Lehce sbalitelný s kompresním obalem.

Cena nejlépe okolo 2000.,– není to moc ale jinak to ted nejde.
Děkuji všem za radu, tip :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69981
4.7.21 22:00
@Mischa69 píše:
Ahoj, zrovna vybírám kvalitní třísezonní spacák pro dceru a přišla jsem si pro radu.
Dcera měří cca 168 cm, myslíte že když ji vemu spacák 175 cm tak bude ok? Může ještě vyrůst je jí 12 ale do budoucnosti nevidím :)
Měla předtím dětský Boll Patrol do 155 cm, s teplotami: komfort 0, limit -6 a extrém -24. Loni na táboře na Šumavě říkala, že jí byla trochu zima ale už jí byl trochu kratší.
Poradíte prosím nějaký o chlup lepší nebo stejný s kterým máte dobré zkušenosti? Spacák bude také nosit na zádech když půjde na puták. tak by neměl být moc těžký. Lehce sbalitelný s kompresním obalem.Cena nejlépe okolo 2000.,– není to moc ale jinak to ted nejde.
Děkuji všem za radu, tip :)

175 je délka spacaku nebo určený pro postavu do 175 cm?
jinak neporadím, kluk má Primu manaslu, holka Viking 600, já taky. dolní limit okolo -7, váží něco málo přes kilo, ale je cenově jinde. teplý lehký, málo objemný, levný spacák neexistuje. musíš někde slevit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
4.7.21 22:04

Já mám tento už roky a jsem spokojená, jen teda je docela velký, tak třeba na cundr používám menší, ale na tábory je tento pro holku super. Ale je teda dražší Premium – Ladies Motion -20°C.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
862
4.7.21 22:09

@Lama Lama
do 175 cm, jen nevím o kolik může ještě vyrůst. Na zmíněné spacáky jsem koukala, bohužel cena je jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
4.7.21 22:10
@Mischa69 píše:
Poradíte prosím nějaký o chlup lepší nebo stejný s kterým máte dobré zkušenosti? Spacák bude také nosit na zádech když půjde na puták. tak by neměl být moc těžký. Lehce sbalitelný s kompresním obalem.Cena nejlépe okolo 2000.,– není to moc ale jinak to ted nejde.
Děkuji všem za radu, tip :)

Jestli měří 168 cm, koupila bych nějaký dámský (je to běžná výška dospělých žen, ne dětí). Ale je šikovná, že se vloni do toho Bollu nacpala. Mně připadá realně tak do 140 cm. Kdyby někdo věděl o dobrém dětském třísezonním spacáku pro 140 - 160 cm, hodilo by se mi to. Uvažovala jsem opět o Bollu (Stellar), nebo o Pinguinu (Comfort Junior). Péřák by asi doma neprošel :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
862
4.7.21 22:11

@Umík

Právě ho bude cpát do batohu, mají přes rok dost akcí kde nosí dost věcí. Jako skautka už bude chodit více.

Dcera není žádné párátko, ale např. spacák který váží 2 kg by byla moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
862
4.7.21 22:18

@Lucynka_v
Peřák u dcery taky ne.
Na Boll Stellar jsem koukala, nemusel by být špatný, značka je to kvalitní, máme od nich o batoh.
Právě jsem přemýšlela zda jít do dámského nebu juniorského.
No a jinak já měla za to že je do 155 cm, vloni jí kus chyběl ale letos za ten rok strašně narostla :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
4.7.21 22:24
@Mischa69 píše:
@Lucynka_v
Peřák u dcery taky ne.
Na Boll Stellar jsem koukala, nemusel by být špatný, značka je to kvalitní, máme od nich o batoh.
Právě jsem přemýšlela zda jít do dámského nebu juniorského.
No a jinak já měla za to že je do 155 cm, vloni jí kus chyběl ale letos za ten rok strašně narostla :mrgreen:

Já ho měřila, má cca 160 cm. Rozdíl mezi délkou spacáku a postavy má být cca 20 - 30 cm, jinak není pohodlnej a je zima na nohy. Když je moc dlouhej, tak je taky zima na nohy… Tak by mě zajímalo, jak je reálně dlouhej ten Stellar, aby to nebylo 175, to by bylo krátký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4171
4.7.21 22:47
@Lama Lama píše:
175 je délka spacaku nebo určený pro postavu do 175 cm?
jinak neporadím, kluk má Primu manaslu, holka Viking 600, já taky. dolní limit okolo -7, váží něco málo přes kilo, ale je cenově jinde. teplý lehký, málo objemný, levný spacák neexistuje. musíš někde slevit.

Jo, Primu Manaslu mám taky a je úplně super, už jsem v něm spala i venku při teplotách pod nulou a nebyla mi zima a to jsem zmrzlík. Navíc je příjemně široký, že se v něm dají pokrčit kolena a to je parádní. Těžký není, objemný ano, ale dá se slušně redukovat tím kompresním obalem, ve kterém je (a doma ukládat volně, aby se neničila vlákna). Ale ano, cenově jinde.

Ve věku a výšce, které, zakladatelko, uvádíš, bych už zainvestovala do pořádného spacáku, který jí už vydrží až do dospělosti, a to tento je, než teď dávat 2 litry za nějaký mizerný, který bude za 3 roky měnit za jiný, už bych vzala klasickou dvoustovku, jinak za něj fakt napřesrok vyroste…
Navíc se to šije u nás, takže se dá snadno servisovat (i pozáručně).

No, a nebo holt vezmi nějaký low-cost z Decathlonu, ale s tím, že na podzim a na jaře jí nejspíš kapku zima bude, nejlehčí taky nebude, a počítej za dva roky s výměnou za nový. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
4.7.21 22:50

@Lama Lama Ta Prima by možná prošla. Proč píšou, že je letní, když ty parametry, co uvádějí, jsou jako u třísezónního? Líbí se mi, že je hmotností něco mezi tím péřákem a těma, na který jsem koukala (cenou teda taky…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69981
4.7.21 22:54
@klamonožka píše:
Jo, Primu Manaslu mám taky a je úplně super, už jsem v něm spala i venku při teplotách pod nulou a nebyla mi zima a to jsem zmrzlík. Navíc je příjemně široký, že se v něm dají pokrčit kolena a to je parádní. Těžký není, objemný ano, ale dá se slušně redukovat tím kompresním obalem, ve kterém je (a doma ukládat volně, aby se neničila vlákna). Ale ano, cenově jinde.

Ve věku a výšce, které, zakladatelko, uvádíš, bych už zainvestovala do pořádného spacáku, který jí už vydrží až do dospělosti, a to tento je, než teď dávat 2 litry za nějaký mizerný, který bude za 3 roky měnit za jiný, už bych vzala klasickou dvoustovku, jinak za něj fakt napřesrok vyroste…
Navíc se to šije u nás, takže se dá snadno servisovat (i pozáručně).

No, a nebo holt vezmi nějaký low-cost z Decathlonu, ale s tím, že na podzim a na jaře jí nejspíš kapku zima bude, nejlehčí taky nebude, a počítej za dva roky s výměnou za nový. :think:

naprosto souhlas. spacák jsem kupoval s tím, že je to poslední, co kupuji já. pokud bych chtěla spacák pro dítě, co spi tři sezóny pravidelně venku a nosí ho na zádech sama, tak bych fakt slevila ( Teda zdrazila :mrgreen: )z té ceny. za dva tisíce se dá koupit spacák do stanu v kempu, kde neresis teplotu a hmotnost.
těch 200 cm… ano, jde ale jen o značení velikosti. některé spacky jsou značené ne podle délky spacaku, ale postavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69981
4.7.21 22:56
@Lucynka_v píše:
@Lama Lama Ta Prima by možná prošla. Proč píšou, že je letní, když ty parametry, co uvádějí, jsou jako u třísezónního? Líbí se mi, že je hmotností něco mezi tím péřákem a těma, na který jsem koukala (cenou teda taky…).

nevím. taky jsem se podivovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
4.7.21 23:03

@Lama Lama @klamonožka Každopádně dík za dobrý tip. Jediný, co je smutný, že už nebudou svítící zipy a obrázky ;) Ale 400 g rozdíl snad obrázek vyváží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4171
4.7.21 23:17
@Lucynka_v píše:
@Lama Lama @klamonožka Každopádně dík za dobrý tip. Jediný, co je smutný, že už nebudou svítící zipy a obrázky ;) Ale 400 g rozdíl snad obrázek vyváží.

Má na sobě obrázek české vlajky. :mrgreen: Ale jednorožec to není, no. :lol:

@Lucynka_v píše:

Asi protože v rámci té kvalitativní řady mají ještě dva teplejší spacáky, tak aby v ní měli všechny typy, ultraletní, letní, třísezónní, zimní… :think:
/edit.: Tak kecám, ještě mají 3 teplejší, ještě „expediční“. /

Jinak péřák bych spíš nedoporučovala - chce to podle mě už trochu sofistikovanější péči, hlavně co se týče ochrany proti vlhku. Syntetika jí ráno zmokne a za dvě hodinky je suchá, popřípadě víceméně hřeje i mokrá, kdežto péřák když zmokne, tak prostě zplihne jak zmoklá slepice. Jasně, kdyby jel člověk na expedici do velehor, tak asi nic jiného, než peří, nebere, ale pro české (až evropské) výpravy je podle mého názoru syntetika lepší.

Příspěvek upraven 04.07.21 v 23:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4171
4.7.21 23:22

To skoro vypadá, jako bych pro Primu dělala, ale fakt ne. :mrgreen:

Ale ještě mě napadla jedna super výhoda - oni dělají spacáky s pravými a levými zipy. Takže až bude za pár let jezdit na čundry s nějakou svou drahou polovičkou, tak si polovička může pořídit Primu s tím opačným zipem a pak se dají báječně sepnout dohromady do jednoho velikého spacáku a to je teprve paráda (máme to tak s manželem). :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat