Kvalitní ( značková) obuv

24
25.5.20 14:09

Kvalitni ( zdravotni ) obuv tenisky

Zdravím,

Budu ráda za názory a tipy..

Už mě nebaví kupovat si každou chvíli tenisky za pár korun, který mají placatý podrážky, se prochodí brzo apod..

Chci investovat do koupi pořádných kvalitních bot (tenisek)

Máte osvědčené typy, značky, které Vám sedí a doporučily by jste? Nebolí Vás z nich nohy ani po delším chození, nerozlepí se zachvíli atp..

Samozřejmě je mi jasný že ty boty vydrží podle toho jak a kde s nima člověk lítá, ale chtěla bych prostě kvalitnejsi boty..

Díky předem za typy???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8662
25.5.20 14:20

Ahoj, záleží, na co tenisky chceš. Já jsem takový sportovní typ, že tenisky vlastním běžecké, a používám na všechno, běhám v nich i chodím do práce, vloni jsem v nich ušla 160km s batohem a nohy mě nebolí. Drží už 4 roky, ale pomalinku odchází (což se jim nedivím při mém maximálním využití). Značku mám mizuno, stály mě asi 4000 v běžecké speciálce, zkoušla jsem hodně bot a tyhle sedly. Už se bohužel přesně ten typ nevyrábí. Co jsem naposledy zkoušela, tak mi úžasně seděly Inov8 ParkClaw 275, ty si asi koupím, jen co tyhle odpadnou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
25.5.20 14:33

@Aliik ahoj. Jsem dost podobnej typ, sice nebehám ale lozime vsude mozne :)

Super kouknu na tvuj typ :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9686
25.5.20 14:36
@Shenty píše:
@Aliik ahoj. Jsem dost podobnej typ, sice nebehám ale lozime vsude mozne :)Super kouknu na tvuj typ :)

Jestli hledáš do různých terénů, tak třeba Adidas Terrex - jsou pevnější, než běžecké boty, a i víc hřejou a jsou odolnější vůči vodě (já mám třeba běžecké boty, ve kterých mi ale při jarních nebo podzimních procházkách je zima, moc profukujou), přesto se v nich dá v klidu i běhat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2720
25.5.20 14:37

Jako takový střed se mi osvědčily některé modely od Mammut

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3332
25.5.20 14:49

Já jsem si vloni koupila boty od Hartjes, je to sice zdravotní obuv (díky čemuž jsou ohromě pohodlné), ale vypadají taky moc dobře, není to, že by člověku noha působila jak o 3 čísla větší, jak to u zdravotních bot bývá. Já mám takové tenisky sportovního střihu, ale celokožené (černé), takže se hodí jak na nějaký aktivnější pohyb, tak je nosím i třeba do práce.
Jsou to tedy nejdražší boty, co jsem si kdy pořídila, ale nelituju, jsou po všech stránkách super. A vyrábějí se v Rakousku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
25.5.20 15:31

@zrcadlo a maji vystouplou tu klenbu? Aby nebyla placata podrazka? Kouknu na to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
25.5.20 15:35

@Zumpa díky za typ. A ty maji vystouplou klenbu nebo je podrazka plocha uvnitr boty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9686
25.5.20 15:52
@Shenty píše:
@zrcadlo a maji vystouplou tu klenbu? Aby nebyla placata podrazka? Kouknu na to

Ano, mají klenbu. Jsou to v podstatě pevné nižší boty do terénu, dá se po nich chodit i po skalách (aniž by člověk cítil každý hrbol), ale přitom se v nich dá i běhat (nejsou to pevné pohory, ve kterých se člověk cítí jako v lyžákách). Já navíc nemám ráda boty, které jsou na první pohled křiklavě sportovní, tyhle jsou černé, docela nenápadné. Teď jsem koukala (ověřovala jsem si, jestli se fakt jmenují Terrex), že ve Sportissimu je mají v akci asi za 900,–Kč. Poměr cena výkon mi přijde fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
25.5.20 16:17

@zrcadlo ahahaha to zni dobre, díky ;) :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9686
25.5.20 17:25
@Shenty píše:
@zrcadlo ahahaha to zni dobre, díky ;) :palec:

Ještě jsem koukala znovu (přišlo mi to moc levné) a za těch 900,–Kč jsou to boty bez membrány, já mám Adidas Terrex GTX s goretexovou membránou - lehčí deště dají bez problémů, a ty jsou dražší. Ale já je mám asi 3 roky a na výlety s dětmi chodím téměř výhradně v nich, a pořád drží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
874
25.5.20 17:34

Jako tenisky na běžné nošení nosím většinou střízlivější barevné kombinace modelů Guresu od Reeboku, jsou to streetdancové boty, takže nohu drží dobře, ale přitom jsou dost pružné, vypadají na noze celkem dobře, některé modely se dají vzít i k uvolněnějším malým černým a „shodit“ je tak na běžnodenní oděv. Případně pak mám ráda tenisky klasické bílé kožené k takovému tomu ala francouzskému / preppy stylu (typově jako ty jednoduché bílé tenisky od Louis Vuitton, jen samozřejmě ne za takovou raketu :-D já mám obdobný typ třeba od Lacoste nebo od Gantu, aspoň myslím :-D). K volnočasovému oblečení pak mám ráda tenisky Geox (i když tam se mi letos žádné nelíbí) nebo Converse (ne klasické plátěnky, ale pevné boty). Z těch opravdu sportovních pak nedám dopustit na asics. Všechny tyhle boty mi drží minimálně třetí sezonu, některé i mnohem déle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
25.5.20 19:06

@zrcadlo diky za ochotu zkouknu je, vypadaj hezky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
25.5.20 19:06

@marzanna diky, to je slusnej vycet bot a znacek, kouknu na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8662
26.5.20 09:47

Ještě přidám svoje „lehké pohorky“ - tohle nosím na jaře a podzim, do skal, nebo když je mokro. Úžasné botky, gtx polokotníkovky s váhou tenisek ;) https://www.rockpoint.cz/w-sky-toa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama