Květiny do truhlíků na slunce

182
14.5.20 20:10

Květiny do truhlíků na slunce

Hezký večer, jdu si za váma pro radu. Určitě je zde spoustu zkušených zahradnic :). Chtěla bych si zasadit do truhlíků na okno nějaké trvalky, abych je nemusela na podzim vyhazovat. Ráda bych, aby kvetly pokud možno od jara do podzimu a nebyly příliš náročné na pěstování. Vím, že jsou pěkné muškáty, ale ty se musí umět pěstovat a to já bohužel neumím, vždy tam mám takové chudinky, které na podzim vyhodím. Jinak truhlíky budou celý den na sluníčku. Existuje nějaká zázračná květina? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14331
14.5.20 20:13

To by mě taky zajímalo, mám balkon na jih. Neumím si tam toho moc představit, rostlinám vůbec nerozumím, ale chtěla bych zvolna začít s předěláváním. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
491
14.5.20 20:15

Napadá mě třeba Levandule…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1296
14.5.20 20:19

Mám muškáty a těm dělá sluníčko dobře. Nijak se o ně nestarám, jednou za 3 týdny je přihnojím tabletou a jinak je nechávám žít vlastním životem :mrgreen:
Jeden rok jsem zkusila petunie a to byla tragédie ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
14.5.20 20:21

@kavenka a nemusí se nějak zaštipovat, nebo tak něco? Mně se líbí, když jsou to takové ty husté, převislé :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
238
14.5.20 20:22

Tak zrovna muskaty jsou nejmene narocne kvetiny na pestovani. Sama mam balkon na jih a prakticky nic jineho ani nezkousim, krome bylinek pestovat. I o tu nejmene narocnou kvetinu se ale musite starat, zvlast kdyz na ni cely den prazi slunce. Pri horkem pocasi je nutna kazdodenni zalivka, nejlepe rovnou samozavlazovaci truhliky, pokud by vam kazdy den zalevani mohl delat problem, nejste doma atd.
Ohlidat si skudce, bohuzel i na muskaty jdou. Prihnojit tez neni na skodu. A pote vam budou delat radost od jara az do podzimu.. je nepreberne mnozstvi odrud pelargonii, myslim ze je z ceho vybirat. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1296
14.5.20 20:33

@NelcaZ nic nezaštipuji, jen odtrhnu odkvetlé květy. Nic víc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10832
14.5.20 20:43

Muskaty nebo voskovky. Ale ani jedno nejsou trvalky, i kdyz muskaty lze pres zimu udrzet doma dobre :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1791
14.5.20 20:47

Sice poradim jen letnicku, ale skvely jsou petunie. Vypestovala jsem si je ze seminek z hobbymarketu a byly nadherny, vsichni mi je chodili obdivovat a to jsem je ani nehnojila, nic. Okna mame na jih, pere tu teda fest, ale kytkam to vubec nevadilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
404
14.5.20 20:52

Petunky nebo surfinie. A nebo ty muskaty, ale ty ja nemuzu mit, smrdí mi :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4225
14.5.20 20:56

Surfinie na slunci budou každý večer kaput - mám vyzkoušené, nejlepší pro anti talenty jsou fakt muškáty.
Levandule nemá ráda přímé slunce.
Petunie chci letos vystavit zkoušce na slunci tak uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1273
14.5.20 21:09

Mám už 3 rokem milion bells neboli minipetunie. Jsou samočistící. Ale potřebujou pravidelnou zálivku a přihnojování. Za mě krásná kytička. Muškáty mi strašně smrdí a nevím, mě se ani nelíbí. Ještě miluju bakopu. Ale nevím jestli by snesla výheň na jih. To je taky nenáročná kytička. Loni mi kvetla až do října, snese ranní mrazíky. Dá se i přezimovat. Mě se to teda nepovedlo, protože jsem ji v garáži zapomněla zalévat :mrgreen:. Já jsem teda taky zahradnice na baterky. Vše zkouším pokus omyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1791
14.5.20 21:11

@Anix kup zavlazovaci truhliky a zvladnou to v pohode

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
687
15.5.20 14:24

Mně se teda petuniim nedařilo ani v samozavlazovacim truhlíku. Muskatum už tam bylo lépe :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama