Reklama

Kyber šikana?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anett7
Nováček 4 příspěvky 31.12.16 15:46
Kyber šikana?

Dobrý den, v prve řadě bych chtěla říct, že nejsem dospělá žena, nemám děti a jsem holka, které je prostě 16 (skoro 17) let. :) Hodně se věnuji kynologii a miluji zvířata, ale o tohle tady teď vůbec nejde.

Vsadím se, že některé z Vás vlastní Facebook… Poslední dobou se mě snaží někdo na této sociální síti vyprovokovat, urazit mě a zkrátka je to pro mne velice nepříjemné. Nějaký člověk vytvořil Facebookovou stránku, kde vkládá moje staré fotky, které bych nikdy veřejně na internet nepřidala. Měla jsem je na svém profilu, které ale mohli vidět pouze přátele. Co hodinu se tam objevuje moje fotografie a já opravdu nevím, co s tím. Hodně lidí mi pomáhá stránku nahlašovat… dokonce už jsem zjistila i tu dotyčnou osobu, co za tím stojí. Lidé ji taky nahlašují. Mám v plánu vytvořit i událost. Každopádně, kromě zveřejňování fotek mě upravují i na nějaké příšery (např. Glum z Pana prstenů, takový ten zelený skřet) a strašně mě to ničí. S dotyčnou osobou má spor strašně moc lidí, říká se, že takové věci provádí nejen mně, ale i ostatním. Podle fotek a způsobu vyjadřování typuji, že to bude dítě (9-12 let). Měla jsem v plánu napsat jejím rodičům, ale bohužel je nemůžu najít. Mým zdáním by takové dítě Facebook nemělo vůbec mít. Ty věci co dělá, mě hrozně obtěžují, vadí a je mi to nepříjemné, fotky jsou moje a na mém profilu jsou zabezpečeny. Kdysi jsem tuto dívku měla i v přátelích, ale od té doby, co mě začala obtěžovat (jak už jejími nesmyslnými komentáři, tak jejími zprávami… spamovala mě), tak jsem se rozhodla si ji odebrat z přátel a zablokovat. Ostatním lidem všechno kritizuje a se vším má problém a vůbec netoleruje ostatní. Na stránce s ní spolupracuje ještě více… dětí.

Moje dotazy jsou tedy následující… Co s tím dělat? Sháním nejvíce lidí, aby stránku zablokovali, nahlásili… samozřejmě i tu holčinu. Jak jsem už psala výše, budu dělat i událost, protože tohle přece není normální. Vysmívá se mi a zkrátka mě ztrapňuje před celým internetem. Mám dojem, že když jsem ji měla v přátelích, tak si stáhla moje fotky a teď je publikuje veřejně na tu stránku.

Setkaly jste se některá s tím? Jak jste to řešili? Nějaký nápad, jak to divadýlko ukončit? Děkuji mnohokrát a přeji příjemný zbytek dne a šťastný nový rok. :) :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Helileli
Závislačka 2773 příspěvků 31.12.16 15:52

Jo, to je tak, kdyz si clovek do „pratel“ prida kazdyho tydyta, ktery jde zrovna kolem.
Budiz ti to poucenim pro priste a poustej si do soukromi pouze lidi, kterym muzes verit a kteri idealne pochazeji z tveho realneho zivota.
Pokud to nejsou fotky vyslovene nahate, tak bych na to nijak nereagovala, pratele bych poprosila o totez. Te sobe jde o pozornost, kdyz ji nebude mit, najde si jinou obet.

Šmoulice
Kelišová 6650 příspěvků 31.12.16 15:55

Když víš kdo to je, musíš vědět i o rodičích. Otázka je, zda to ty rodiče bude vůbec zajímat :think:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 31.12.16 15:55

@anett7 vymaž fb, popros rodiče, ať podají trestní oznámení.. A používej hlavu - kašli na net, nevěš tam každou volovinu, žij reálný život.. :nevim: mmchdem, jsi fakt puboš - udělej 10 událostí, toto vyloženě každého zajímá :zed:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 31.12.16 15:58

Jedná se o kybersikanu, bohužel to není trestné. Nicméně pokud zná totoznost te osoby, nahlasila bych to ve škole a vytrvale nahlasovala adminum facebooku.
A pro příště si zapamatuj:cokoli das na net, bez ohledu na to, ze je to nějaká tvoje soukroma stránka, je v podstatě veřejným majetkem. A už to hlavně nikdy nesmazes.
Zkus mrknout na stránku seznamsebezpec­ne.cz.Je tam odkaz Pomoc, kam se taky můžeš obrátit, poradí ti, co se ještě dá dělat.

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 31.12.16 16:00

Všechno si ukládej, skládej důkazy a svědky. Kyberšikana je závažná a tak bych si všechno dokumentovala a jakmile se dotyčný člověk někde prokecne a ty získáš důkaz tak s tím můžeš něco dělat :palec:
Pokud znáš její jméno tak si jí zkus vyhledat v databázi, popřípadě sehnat po někom kontakt na rodiče, domluvit se s nimi ať jí notebook prohledají a domluví jí.
Není to sranda a ne pro každého to dobře končí :?

Liliana08
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 31.12.16 16:01

Nezbyde ti nic jiného, než fotky pravidelně nahlašovat. Bohužel, všechny fotky co dáš na facebook jsou veřejné a musíš počítat s tím, že je někdo může zneužít. A hlavní je si uvědomit, že když si nastavíš viditelnost fotek jen pro přátele a máš jich na profilu 300, tak to poněkud ztrácí smysl.

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 31.12.16 16:02
@ProfZav píše:
Jedná se o kybersikanu, bohužel to není trestné. Nicméně pokud zná totoznost te osoby, nahlasila bych to ve škole a vytrvale nahlasovala adminum facebooku.
A pro příště si zapamatuj:cokoli das na net, bez ohledu na to, ze je to nějaká tvoje soukroma stránka, je v podstatě veřejným majetkem. A už to hlavně nikdy nesmazes.
Zkus mrknout na stránku seznamsebezpec­ne.cz.Je tam odkaz Pomoc, kam se taky můžeš obrátit, poradí ti, co se ještě dá dělat.

to je omyl - kyberšikana trestná je minimálně postižitelná jako trestný čin pomluvy - chce to jen dobrého právníka.. s tou školou - ano a ještě určitě angažovat rodiče - jedná se o nezletilé

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 31.12.16 16:06

@jdukolem Splacala jsem dohromady dvě věci, omlouvám se. Kybersikana trestná je, ale zakládání falešných profilů nebo stránek není.

Ou
Závislačka 4997 příspěvků 31.12.16 16:10

@anett7
1. dělejte si print screeny.
2. hlašte to adminům na fb - ideálně aby to opakovaně dělalo co nejvíce postižených.
3. pokud znáte jeho jméno a bydliště, tak to říct jeho rodičům, aby věděli co jejich dítko dělá, případně to ohlásit místní sociálce ( Odpor péče o dítě na místním úřadě)

Pokud je to člověk starší 15 let, tak zvážit podání trestního oznámení na policii, protože to bude spadat do několika trestných činů.

anett7
Nováček 4 příspěvky 31.12.16 16:15

Na fotkách nahatá samozřejmě nejsem, všude jsem vyfocená se psem, ale prostě ty fotky nechci veřejně publikovat. Myslela jsem si, že ta holka bude fajn, přeci jen to je pejskařka jako já a já si opravdu ráda povídám s lidmi se stejným zájmem, ale bohužel po čase ukázala svoji pravou tvář. Nikdy jsem neměla s nikým takový spor. Voloviny tam žádné nevěším. Nejsem ten typ teenagera, který foti selfíčka a pak to vkládá na FB. Facebook jsem si udělala jen kvůli pejskaření, mám tam i stránku, kde publikuji svoje fotografie (fotím) a mám tam opravdu spoustu fajn lidí, se kterými se rozumím. Plánujeme spolu i procházky (samozřejmě u nás v městě).

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 66692 příspěvků 31.12.16 16:19

@anett7 a kde k nim přijde? K těm fotkám? Máš je volně šířitelné po netu, jinak by se k nim nedostala.

anett7
Nováček 4 příspěvky 31.12.16 16:21

Každopádně, budu doufat, že to nahlašování pomůže, jednou jim ty fotky dojít musí… navíc stránka nemá moc velikou sledovanost, takže je tam opravdu malá aktivita. Každopádně děkuji za Vaši pomoc. :)

cecetka
Kelišová 7175 příspěvků 31.12.16 16:24

Jak se tu uz pise. Kontaktovala bych rodice, skolu, pripadne OSPOD. Asi by se meli angazovat i tvoji rodice, kdyz ti jeste neni 18.
Takove jednani je trestne, ale vzhledem k veku ditete nepostizitelne.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.16 16:27

To fakt někdo dělá jen tak jo? nebo jsi někdy někomu něco udělala… mi to přijde divné teda, hlavně na mě by ani nic neměli aby to tam dávali

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Evropa zaspala, měla se inspirovat v Perském zálivu, říká arabista Pelikán

Že si s migrační vlnou Evropská unie ukrojila mnohem větší krajíc, než může... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama