Reklama

Kýla, Detska nemocnice Brno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tereza12345
Echt Kelišová 9623 příspěvků 2 inzeráty 28.11.17 13:39
Kýla, Detska nemocnice Brno

Dobry den,
detska doktorka synovi dnes potvrdila kylu v trisle..
chtela bych proto poprosit. Nema nekdo zkusenosti, s postupem a s tim, jak probiha vystreni a pak pripadna hospitalizace a operace v Detske nemocnici v Brne??
jdeme zatim zitra na chirurgii, zjistit co a jak.. ale abych mela predstavu, co mam ocekavat. Dekuji Tereza

Reklama

Reakce:

Fima
Nadpozemská drbna 29222 příspěvků 16 inzerátů 28.11.17 13:49

Operovali mi tam oba syny. Mladší syn operovaný akutně s uskřinutou přesně v 1 roce, druhý syn měl plánovaný zákrok ve 4 letech. A tím se to lišilo. Mladšího syna nám operovali uprostřed noci, do druhého dne jsme ho měli na JIP a jak ho převezli na chirurgii, tak jsem nastoupila za ním. Byli jsme tam jeden den, jednu noc a pustili nás domů.

Druhý syn měl operaci 3 x odloženou kvůli rýmě a potom se tedy zadařilo. Původně jsme měli též nastoupit na chirurgii, nakonec jsme nastoupili na oddělení jednodenní chirurgie a udělali mu to v rámci té jednodenní, protože nám s dítětem automaticky přijímají rodiče, kdežto na klasickém oddělení jen když je volná kapacita (což většinou není). Ráno jsme nastoupili, dostali jsme přidělen pokojík a chodilo se na sál, jak kdo přišel na řadu. My bohužel přišli na řadu až v 1 odpoledne místo v 10, protože mezitím přivezli nějaký akuťák a syn to už dost nedával. Byl od večera bez jídla i bez pití, kapky na oblbnutí dávno přestaly učinkovat a už byl šíleně hladovej, žíznivej a vzteklej. Nakonec ho tedy odvezli, sál je hned na oddělení, takže jsem s ním šla až před dveře a za půl hodinky ho dovezli. Já si stihla dojít akorát pro kafe. Probouzení a všechno další bylo v klidu, ani ho nic nebolelo, k večeru mu pak už dali najíst, jednou jsme se tam vyspali a druhý den v 7 ráno nás propustili. Dva týdny měl mít klidovější režim, což bylo na celém zákroku to nejhorší, stehy vytahali cca po týdnu.

Fima
Nadpozemská drbna 29222 příspěvků 16 inzerátů 28.11.17 13:52

Jinak vyšetření neprobíhá v podstatě nijak. Kouknou, řeknou, že pokud to nic nedělá, tak se operuje ve 4-5 letech a pozvou si vás za X měsíců na kontrolu. Nevím, jak je syn starý, ale mladšímu synovi se objevila už v 7 měsících, měl ji velkou, ošklivou, dvakrát se mu uskřinula a dvakrát mu ji reponovali zpět s tím, že operovat se bude nejdřív ve 2 letech. Napotřetí už šel na sál hned. Já obecně s ambulancí moc dobré zkušenosti nemám.

tereza12345
Echt Kelišová 9623 příspěvků 2 inzeráty 28.11.17 14:06

@Fima dekuju moc..synovi je dva a pul roku.. takze snad je sance, ze by nesel na operaci hned..
mam doma totiz jeste 2 mesicni mimino..
a o tu jednodenni chirurgii se nejak žádá?
a jeste prosim, jak se pozna to uskrinuti??

Fima
Nadpozemská drbna 29222 příspěvků 16 inzerátů 01.12.17 13:30

@tereza12345 Jak se pozná uskřinutí u těch větších nevím, synovi tenkrát nebyl ještě ani rok a měl pokaždé šílenou hrču v třísle. Tvrdou, nešlo to zatlačit zpět, řval, řval a řval. Na tu jednodenní chirurgii se optej. Na té ambulanci se totiž střídají a záleží, kdo tam zrovna je u toho příjmu. Někdo by nás poslal rovnou na klasickou chirdu, někdo radši na tu jednodenní.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >