Kyselina listová názor

42
8.9.20 00:07

Kyselina listová názor

Ahojte co si myslíte o kyselině listové? A vše okolo ní ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27629
8.9.20 00:09
@Toka píše:
Ahojte co si myslíte o kyselině listové? A vše okolo ní ????

Pro jistou jsem ji brala při plánování těhotenstvi a první trimestr. Mám zdravé dítě. Ale moje máma tenkrát v 18 dítě neplánovala vůbec a zdravé se jí narodily hned dvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51089
8.9.20 00:22

Je podstatné, co si o ní kdo MYSLÍ? Reálně je prokázané, že její braní min. tři měsíce před otěhotněním a v prvním trimestru snižuje riziko rozštěpových vad. Tudíž je neeliminuje na nulu ani neplatí, že kdo ji nebere, bude mít nemocné dítě, jen ve skupině, která ji bere, je takových vad méně. Toť vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
618
8.9.20 05:09

Brala jsem ji asi půl roku před otěhotněním a pak během 1. trimestru. Doporučoval mi to i gynekolog.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23971
8.9.20 06:57

U prvního těhotenství jsem brala jen obyčejnou listovku a těhotenství nedopadlo. Pak jsem brala femibion a mám dvě děti, i když u syna je malá srdeční vada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16743
8.9.20 07:06
@Aspera píše:
U prvního těhotenství jsem brala jen obyčejnou listovku a těhotenství nedopadlo. Pak jsem brala femibion a mám dvě děti, i když u syna je malá srdeční vada.

Kyselina listová nemá vliv na srdeční vadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16743
8.9.20 07:09

Brala jsem při plánování u obou a střídala obyčejnou a naštěpenou (foláty). Měla by snižovat riziko rozštěpů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
8.9.20 11:58

Děkuji za nějaké odpovědi. Není podstatné kdo si co myslí, ale ještě jsem nic takového nebrala tak jsem chtěla vědět jestli tím nic nepokazím nebo jestli je to k otěhotnění důležité. A v těhotenství to brát jen do 1. trimestru co jsem tu četla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16743
8.9.20 12:05
@Toka píše:
Děkuji za nějaké odpovědi. Není podstatné kdo si co myslí, ale ještě jsem nic takového nebrala tak jsem chtěla vědět jestli tím nic nepokazím nebo jestli je to k otěhotnění důležité. A v těhotenství to brát jen do 1. trimestru co jsem tu četla.

Doktoři to doporučují 3 měsíce před otěhotněním a určitě ten první trimestr. Určitě nic nepokazíš. A ve většině pokračovacích vitamínů je to taky. Nepomůže ti to otěhotnět, ale je to prevence před rozštěpy. A někdo doporučuje už ty foláty, protože některé ženy mají problém tu listovku štěpit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
8.9.20 12:09

@P4ja štěpit listovku? No už jsme se začali snažit před měsícem..já o listovce slyšela až teď nedávno tak se ptám jestli třeba není už pozdě ji třeba začít brát nebo tak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16743
8.9.20 12:13
@Toka píše:
@P4ja štěpit listovku? No už jsme se začali snažit před měsícem..já o listovce slyšela až teď nedávno tak se ptám jestli třeba není už pozdě ji třeba začít brát nebo tak?

No, někdo s tím má problém, tak doporučují listovku už naštěpenou ve formě folátů. No doporučuje se 3 měsíce před otěhotněním, ale neřešila bych to. Normálně si jí v lékárně kup a ber jí. Buď samotnou, a nebo ti doporučí i nějaký preparát s vitamíny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5889
8.9.20 12:24

Ja ji treba beru ted uz normalne. Prave ty folaty, protoze mi nasli mutaci mthfr, coz je problem se stepenim listovky. Pry to muze vest k problemum s cevama. A tim padem muze ovlivnovat i otehotneni.
S tema vitaminama v tehotenstvi jsem mela hlavne ten problem, ze jsou velke jak krava a neda se to polykat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
8.9.20 12:26

@P4ja no já právě nedávno slyšela u známé tak jsem si říkala že bych to mohla zkusit když tím nic nepokazím že začnu až teď tedy no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
8.9.20 12:27

@Ornwen a ty folaty jsou nějaké menší? Než ta štěpená listovka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16743
8.9.20 12:32
@Toka píše:
@Ornwen a ty folaty jsou nějaké menší? Než ta štěpená listovka?

Foláty jsou už naštěpená kyselina listová. Buď bereš obyčejnou kyselinu listovou a tělo si jí musí naštěpit, anebo koupíš už tu v naštěpené formě (foláty)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama