kyselina listová, pomáhá?

Anonymni
6.3.09 19:51

kyselina listová, pomáhá?

koupila jsem si vitamíny CALIBRUM babyplan.. máte někdo zkušenosti s kyselinou listovou a je pravda, že pomahá otěhotnět?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

174
6.3.09 20:07

Ahoj,
tak o tom že by pomáhala otěhotnět nevím, ale prý pomáhá předcházet vrozeným vývojovým vadám. Měla by se užívat už 3 měsíce před plánovaným otěhotněním a pak do 12 tt.
Já užívala při obou těhotenstvích Kyselinu listovou super od firmy Naturvita a.s. - balení 60-ti tablet vyjde asi na 35,– a děti jsou zdravé, ale jestli je to tím, to opravdu nevím:P Při druhém těhotenství mi MUDr. doporučila využívat alespoň jedno balení Femibion 800, kde 30 tablet stojí 300,– (což jsem netušila) a dle mého názoru to bylo naprosto zbytečné. Myslím si, že to vyjde nastejno, akorát za to asi MUDr. něco má, když to doporučuje :roll:
A ještě jeden soukromý názor, který nikomu nevnucuju - myslím si, že užívat speciální vitaminy není nutné, že stačí kvalitní, pestrá strava a ty vitaminy jsou jen tahání peněz z našich peněženek, protože která maminka by pro své dítě nechtěla udělat to nejlepší, že a s tím ty společnosti počítají :(
Reed

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
18639
6.3.09 20:50

Kyselina listová ti asi sama o sobě otěhotnět nepomůže, ale podporuje správný vývoj embrya a poté plodu.l Já brala celé těhu též tu za cca 35kč + gravilakt, ale to už jen jak jsem si vzpoměla. Listovku samo beru i teď, ale k ní zatím jen vápník, zinek hořčík, ten totiž beru i normálně. Jestli plánuješ rodinu Listovka ti jistě neublíží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.09 21:23

Ahojky,

tak já brala u druhého těhu taky ten baby plan (byl i dobrý) a taky tu kyselinu listovou ještě k tomu.

Dr mi jí předepsal pro správný vývoj miminka a pro zabránění vrozených vad.

No u mě to ale bohužel nebyla pravda.

Míša se narodil s vrozenou vadou ledvin a močového ústrojí.
Má už za sebou operaci v 7 měsících a další možná budou následovat. Dožovotní sníženou funci, která se bude i nadále s věkem postupně snižovat (pokud nedostane IMC- pak by se rapidně snížila a mohl by o tu ledvinu i přijít).

A je zvláštní, že když jsem neužívala v těhu nic (u Petříka ani u Nicolky), tak jsou zdravý.

Tak hodně štěstí a zdravý.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2189
6.3.09 21:31

Kyselina listová obecně pomáhá tělu vytvářet ZDRAVÉ nové buňky, proto je dobré ji užívat pokud chceš otěhotnět a pokud jsi těhotná, protože se tu od počátku tvoří jedna buňka za druhou a tím zvýšíš šanci, že všechny budou zdravé a ne poškozené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.3.09 21:47

Kyselina listová se bere jako prevence rozštěpů.

• Nahlásit
  • Citovat
174
7.3.09 08:51

Přesně tak, je to na prevenci proti rozštěpovým vývojovým vadám, to jsem zapomněla napsat.
Jinak můj syn byl ve třech měsících na operaci ledviny (vrozená vývojová vada - hydronefroza) a dcera, která se narodila 6. února to taky nemá v pořádku, ale zatím nevíme, jak hodně a zda bude opět nutná operace - na kontrolu jdeme v 6-ti týdnech. Na to bohužel listovka ani nic jiného nepomůže :cry:
Reed

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
8499
9.3.09 11:15

Reed, přeju aby vše dobře dopadlo, držím palečky.
Já jsem začala listovku brát po vysazení HA i když se chceme začít snažit až v létě. Vyčetla jsem to v jedné knize jako radu lékařky, tak nevím, ale myslím, že ublížit tím ničemu nemůžu. A pak třeba se zadaří omylem dřív :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
22.4.19 23:12

Prosím vás chtěla bych se zeptát kdo ma zkušenosti z kyselinou listovou teď si nejsem jistá chtěla bych otěhotnět ale bojim se aby třeba dítě nemnelo nějaký vady proto že jsem četla že někteřim se narodily děti z vadou že brali tu kyselinu listovou tak jsem bojím nevím jestli to mám brát může mi prosím někdo poradit díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4898
22.4.19 23:28

@Bidka 8o Kyselina listova je PREVENCE vyvojovych vad, zejmena rozstepu. Jeste tak umet cist, ze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
22.4.19 23:36

Rozand

Děkuji vám za vaši zprávu proto že jsem slyšela že ta kyselka listova že jsou vady na dítěti tak nevím čemu mám už věřit můžete my teda prosím poradit tak že když budu brát tu kyselku tak se nic nestane děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5505
22.4.19 23:49

@Bidka nikdy nikdo neda jistotu, ze se nic nestane a dite bude ok.

Kyselina listova je prevence a tak je k tomu treba pristupovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23272
22.4.19 23:54

Jenom kyselina listová nezaručí vady plodu, ale obecně je doporučovaná. Pochybuju, že máma nebo babička ji před otěhotněním braly. A děti zdravé měly. Sama jsem ji brala od začátku plánování otěhotnění a přestala na konci prvního trimestru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
22.4.19 23:58

Jogrr

To máte pravdu Jogrr tak že my to nějak neublíží že ta kyselka a děkuji vám za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23272
23.4.19 00:05
@Bidka píše:
To máte pravdu Jogrr tak že my to nějak neublíží že ta kyselka a děkuji vám za odpověď

Neumíš opravovat automaticky vložená slova? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama