PROVERA a slabá MS ! ! !

Anonymni
25.2.09 17:59

PROVERA a slabá MS ! ! !

Mohl byste mi prosím někdo poradit, jestlu je normální a možné otěhotnět při slabé MS??? Co jsem přestala brát MS, tak mi MS nechodila a když už mě jí vyvolali nebo sama přišla po 40 dnech, tak dost slabá, takže asi po 3 měs. mi dr na:,–(ila proveru - ale s intenzitou MS je to stejné - tak 2-3 dny krvácení střední a pak slaboučké asi 2 dny.. Takový nic moc, protože já jsem byla vždycky zvyklá na dost silnou MS - a to i když jsem brala 4 roky antikoncepci - aspoň 3 dny dost silné a pak střední -celkově skoro týden a teď je to pár dní a ještě o tom nevím… a přijde mi, že ovulace nepřichází (sleduju hlen a čípek), takže mám pocit, že se uvnitř neděje, to co by mělo!!! dr s tím nic nedělá, tak co mám dělat já??? :( Myslíte, že je všechno v pořádku??? Máte s tím někdo zkušenosti??? Poradíte prosím??? Chceme mít mimi - už máme dost na čase!!!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

110
25.2.09 18:40

Ahojky. Slabá MS by neměla být nic špatného. Ale zkus si měřit BT. Vždy ráno, ve stejnou hodinu, alespoň po 3h klidu. Po ovu teplota vyroste nejm. o 0,2 a zůstává zvýšená až do MS. Já mám anovulační cykly a teplota u mě kolísá téměř kolem stejných hodnot. Sice malé zvýšení je patrné, ale ovulace to není. Můj doktor anovulaci nepoznal, ale naštěstí nás s přítelem už po půl roce poslal do sterilitní poradny, kde mi hned z UZ diagnostikovali PCO a dle teplot anovulaci. Takže začínám brát hormony a čekám, jak to pomůže. Taky už moc chceme mimi a docela mě to trápí :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.2.09 19:01

Děkuji za odpověď!!! Už jsem o tom uvažovala měřit si BT, ale já mám jeden týden ranní a druhý odpo a namohla bych si tu teplotu měřit ve stejnou dobu a co jsem si o ní už hodně přečetla, tak je to potřeba, takže jsem to vzdala a to i pro to, že s mojí mamkou máme dost „stejná těla“ a ona si jí prý měřila a nikdy z toho moudrá nebyla- křivky byly divný…moc jí to nevycházelo. Ale já právě sleduji ten čípek a hlen a to je dobrá metoda, ale zatím mi přijde, že hlen není takový jak by měl- buď neovuluji, nebo se díky němu spermie nedostanou k vajíčku… No my s manželem budeme mít už 7. měsíc snažení… Chápu tedy jaké máš pocity!!! :-( Já teď navíc díky té proveře mám občas hrozný depky- brečí jen tak anejde to zastavit a chytá mě to i v práci, ale v období, kdy je neberu, je to v poho… Ale je to hold těžký, navíc všude kolem jsou samé těhu-i kolegyně, všem se to povedlo hned a nemají ponětí, jaké to je a neví, jak mi ubližují už jen tím, žeč pořád dokola o tom mluví a ptají se mě- proč my ještě nechceme- tvrdím že uvidíme časem… přitom se snažíme o sto šest… A přečtené z netu mám kde co… Ale stejně… Tak hold se musíme držet!!! A co bereš za hormony ty?… Šarlota

• Nahlásit
  • Citovat
2318
26.2.09 09:07

Provera je děsný svinstvo. Způsobuje zdravotní problémy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.2.09 09:21

To je pro mě docela děsivá informace!!! můžeš mi to prosím Tě vysvětlit??? Mě teda dr řekla, že se dobře snáší… A je fakt, že mám díky ní pravidlený cyklus-přesně na den, ale bohužel ty deprese a nespavost… Ale chci mít ten cyklus v pořádku, takže se snažím to občas překousnout, navíc pak mi bude snižovat dávky a až by to už bylo dobrý, tak mi jí vy:,–(í úplně. Ale na jiných stránkách jsem si vyčetla, že provera pomohla otěhotnění, prý jí doporučoval sám primář a povedlo se několika případům… Takže tohle je pro mě novinka-že je to svinstvo, takže prosím o podrobnější info. nebo zkušenosti. Moc díky.

• Nahlásit
  • Citovat
6909
26.2.09 09:27

Já Proveru měla píchlou po porodu 3×(když jsem kojila) a problémy jsem naštěstí neměla,ale opravdu záleží jak dané tělo na antiko reaguje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
26.2.09 09:39

No slyšela jsem z několika zdrojů, že je to jedna z nejhorších antiko. Krom nabírání kil, problémy s játrama a já nevím, co ještě. Údajně to i navozuje umělej přechod… zkus pohledat na netu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6909
26.2.09 09:46

lasicko ,taky jsem to četla,je na netu několi diskuzí......docela jsem se vyděsila,už jsem ji měla píchlou.......

takže jsem to riskla a brala ji jen v době když jsem kojila :wink: a musím říct,že jsem byla mile překvapena,že jsem vedlejších účinků byla ušetřena

anonymní-záleží na tvém těle jak na ni bude reagovat :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.2.09 09:48

Teď mám dojem, že si asi nerozumíme. Asi jsem se špatně vyjádřila… já beru Proveru 5mg - 2 krát denně 10 dní v cyklu a beru jí na úpravu cyklu a normálně se přitom snažíme o mimi… Sama dr mi řekla, že by to mělo to těhot. i podpořit. Takže to není antikonc.!!! Předepisuje se při diagnostice amenorhey (nesdotaví-li se krvácení), k úpravě dělož.krvácení způsobeného anovulací,… Tak psané v letáku. Nesmí se používat při kojení… Teď beru 2× denně 10 dnů, pak mi to asi bude snižovat ty dávky a pak už mi jí vy:,–(í úplně a mences by měla chodit už sama po 28 dnech… Do té doby mi chodila třeba po 40-50 dnech nebo vůbec… Takže proto mi jí napsala…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
26.2.09 09:52

A na mě opravdu funguje dobře… Cyklus se spravil hned a teď jí beru už asi 3. měsíc a pak jdu k dr. tak uvidím.. Jen ty depky a nespavost, jinak jí snaším dobře, jen mě zaráží a chtěla jsem vědět to, protč to mám tak slabé a jestli to nevadí pro otěhotnění… Budu se jí muset na to zeptat, až tam půjdu… Tak díky za reakce a zatím se mějte :-)

• Nahlásit
  • Citovat
2318
26.2.09 10:01

Aha, tak to se omlouvám, myslela jsem, že jde o HA Depo Proveru…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.2.09 10:15

Né to je v poho, aspoň jsem si rozšířila obzory a vím teď, že existuje více typů provery :-) takže to je pro mě taky přínos, až se jednou třeba budu zase rozhodovat, jakou antik. tak už vím, že depo provera je asi nic moc… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
486
26.2.09 10:39

Já jsem si říkala hned na začátku,že se tu pletou dvě věco na jednou. :D Měla jsem i Depo proveru (jako antiko),ta nadělala děsnou paseku, a poté (tady rok po vysazení depo provery)jsem měla Proveru (tablety) …ms jsem měla podivnou,buď jsem ji neměla několik měsíců vůbec a nebo zas pořád,nicméně Provera mi na to moc nepomohla,tak jsem ji po poradě s dr. vy:,–(ila a světe div se,měsíc po vysazení jsem byla těhu 8O ..tak nevím,jestli to bylo jí,nebo né. Takže teď už si myslím,že jde otěhotnět téměř s jakoukoliv ms :D ..akorát tu BT bych si moc neměřila,protože ty prášky ji mohou ovlivnit.
A jinak na ty řeči moc nedej,já některým lidem jsem řekla,že se o druhého mimíse snažíme a nedaří se,stejně jsem si občas musela vyslechnout přednášku o tom,jak jsou dvě děti bezva a že jsem fakt divná,že si s tím druhým dávám tolik načas :twisted: :twisted: :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.2.09 10:57

díky za radu! BT měřit nebudu, protože se mi to fakt nehodí a sledování čípku a hlenu mi přijde pravděpodobnější a jednodušší.. Tak já jako doufám, že s tou proverou teda stejně brzy skončím-že jí pak pomalu přestanu brát-jak mi řekla dr… Tak uvidím, jak mi to teď naordinuje. Na jiných stránkách jsem se dočetla, že jedna holka jí brala teprv druhý měsíc a konečně otěhotnila, já už jí teda beru 3 měsíce a pořád nic :-( Ale tak každá jsme jiná, pořád věřím, ž to jednou přijde, ale právě ty řeči mě nejvíc dokážou rozhodit, protože ony ty holky si prostě nedokážou představit, že každý nemá takové štěstí jako ony (že otěhotněly hned) a vůbec si nedokážou představit, jaké to je… Oni si někdy ještě dělají srandu z těch, co se jim nedaří a jsou z toho na nervy- ale kdyby to zažily, byly by taky!!! taky by se snažily dělat možné nemožné… 3 holky v práci otěhotněli i přes alkohol, cigarety (u obou partnerů), sauny, nezdravý styl života atd… a hned první měsíc!!!! Takže ony nedokáží pochopit, co všechno se smí nebo nesmí a doporučuje k otěhot. Berou to jako samozřejmoust a ani z toho nemají takovou radost, jako bych měla já!!!! :-( Prostě na světě je taková nespravedlnost!!! A z toho se mi chce někdy brečet… Ani né tak z toho, že nám to pořád nejde (však jednou to snad přijde :-) !!! ), ale spíš z těch ostatních, kteří prostě neví, co a jak a ani si nedokáží představit… a měli by si pořádně vážit toho, jak se mají…

• Nahlásit
  • Citovat
110
26.2.09 20:47

Ahoj Šarloto. Proveru jsem kdysi (ještě před HA) brala taky. Žádné vedlejší účinky jsem nepozorovala. MS díky ní chodila jako hodinky. HA pak celý problém s MS zakryla. Teď beru Duphaston na vyvolání MS. A pak od 3.DC budu brát Clostilgebyt na obnovení ovulace. Vkládám do něj veliké naděje, ale na druhou strabu se bojím zklamání :? Teď jsem co se týká myšlenek na těhu docela v pohodě. Ale dokud se nic moc neřešilo, jen různá vyšetření, která nic neodhalovala, jsem celý dny myslela na mimi… pozorovala jsem se, snažila jsem se najít případné známky těhu, dokonce jsem si dvakrát koupila i těhu testy… no šílený… určitě víš, o čem povídám :wink: Teď, když se konečně snad odhalila příčina, je to lepší. Už mám myšlenky klidný 8) Snad hormony pomůžou… :?:
A že Šarloto doktorka nehledá příčinu problému? Dělala Ti UZ? Nebo hormonální vyšetření krve?
Každopádně s Tebou cítím. Já mám výhodu v tom, že okolí (krom ségry a kamarádky, která teď prodělává umělý oplodnění a osud si s ní opravdu zahrává) o našem snažení nemá potuchy 8)
Držím pěsti, ať se to pohne k lepšímu :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama