Látkové X papírové pleny

604
6.1.12 20:00

látkové X papírové

Ahoj těhulky. Chtěla bych Vás poprosit o rady, vím, že se tady toto tema už rozebíralo, ale je tady hodně rozjetých diskusí.
První miminko čekáme na začátku května a ja jsem ted začala zvačovat jake plinký budeme používat.
Prosím jestli byste mi mohli napsat Váš názor.. a jestli látkové tak jaké značky? na netu je toho strašně moc druhů. Kolik takových plen bych potřebovala?
Děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22591
6.1.12 20:09

Tady je odkaz na rozjetou diskuzi kde ti ochotne poradime, tady by se to za chvilku zase semlelo :think:
https://www.emimino.cz/…kovani/2534/#…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31604
6.1.12 20:09

Doufám, že se to nezvrhne v nějakou hysterii papír vs. látka 8)

Látkových člověk spotřebuje celkem dost, obzvlášť u pidimimina. Počítala bych tak 10 přebalů přes den minimálně. Většinou se pere co 2dny, takže potřebuješ látkovky na 3dny (aby tam byl den na schnutí). Na pidimiminko stačí čtverce, stejně dítě prakticky po každém kojení kadí. A čtverce rychle schnou.
Já mám ráda čtvercovky z ikey (barnsling), potom mušelínové imse vimse a mušelínové (oni to mají po 3ks jako osušky) z tesca. Ty ikeácký jsou pevnější, mušelínové plenky jsou jemné a dobře se s nim pracuje do skladu.
Na zvýšení savosti jsou moc fajn bambusové vkládačky od babyidea, jsou hodně savé a člověk je využije celé látkovací období, bavlněné vkládačky nemá smysl kupovat, jejich funkci splní kdejaká žínka.

Na noc dávám papírové, používala jsem DM babylove, alany, pak jsme měli huggies, teď máme euroshoper z alberta a světe div se, jsou moc fajn a levný :palec:

Ale pokud dojde papír, tak se nevěším a má na noc látku, to dostane bambusovou kalhotkovou plínu, třeba anavy, šijem dětem…

Ale nejradši dávám fleecové svrchňáčky a do nich vícevrstvou nebělenou kikko, je to jednoduché, když kákne na fleecáky, tak se nic neděje, údržbou jsou podle mě nejsnadnější a zároveň hezky větrají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55669
6.1.12 20:11

:mrgreen: myslím, že se strhne bitka.
Každému vyhovuje něco jiného, nejlepší je osobně vyzkoušet. Nejlépe tak, abys v tom případně nenechala majlant. Být tebou, tak dopředu toho moc nekupuji. Kup dva balíky jednorázovek. 40 čtvercovek, které případně užiješ na podládání hlavičky a blití. K tomu dvoje svrchńáky - bu´d PUl (doporučuji Thristies) nebo uplést vlňáky (vyjdou na pár kaček), snappisponku a roli celulozových separaček )ty případně užiješ jako žínky na mytíú). Když tě látkování nechytne, takvětšinu užiješ, svrchňáky prodáš s malou ztrátou. POkud zjistíš, že je to fajn, postupně koupíš na zkoušku nšějaké kalhotkové plenky, tvarované plenky, kapsovky, AIO a uvidíš, co ti sedne. Můžeš postupně rozšiřovat svou výbavu a nahrazovat pomalu jednorázovky výhradním látkováním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PetkaK
6.1.12 20:19

Anebo se zapoj tady https://www.emimino.cz/…y-sem-65151/ - jsou tam maminky většinou malých miminek (do roka) - určitě poradí(me).

• Nahlásit
  • Citovat
weruuunka
6.1.12 20:24

Tak za mě obojí. :mrgreen: Papírovky má na noc a když spí nebo jdeme ven. Když je vzhůru, tak je nahatej nebo mu dám mezi nohy látkovku nebo ručník. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
11692
6.1.12 20:24

auky auky :mrgreen: Napíšu svojí zkušenost, nikomu nic nenutím a jakékoliv negativní ohlasy nekomentuju, jelikož je to moje zkušenost :mrgreen: Za mě jedině papírovky nebo jak tu někdo s oblibou říká hnusky :mrgreen: Měla jsem půjčenou výbavu látkových plenek na zkoušku od kamarádky a malý se mi už během jednoho dne oprudil tak strasně, že mě úplně popraskanou prdelku, navíc se musí každou chvilku přebalovat ideálně jednou za hodinu, no a pak to praní, navíc se mi nevešel skoro do žádného oblečení. Papírovky jsou dle mého názoru lepší, zadeček jsme nikdy neměli opruzený, přebaluješ cca jednou za 3 hodiny, pak jen vyhodíš a nemusíš se už o pleny starat. Navíc jak tu někdo uvádí, že pořizovací cena se vrátí, není to pravda, výbava + voda + elektřína + prášky, výjde to dráže a to mám potvrzeno od kamarádky která mi ty pleny půjčovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14477
6.1.12 20:26

látkový jsou levnější /pokud nepropadneš mánii :) /, hezčí a nesmrdí, pokožka mimča může dýchat a není v kontaktu s gelem, který moč pohltí a bůh ví co všechno obsahuje, řekla bych větší kontakt s mimčem, čímž rozhodně netvrdím, že jiné mamky se dítěti nevěnují!!! Minusem je trošku časová náročnost, pač plenky se samy nepověsí, ale nežehlím, jen poskládám a mě to baví :lol:
papírovky jsou užší a mimču tak lépe ? sedne oblečení, stačí méně přebalování, protože mimčo vlhkost necítí, ale osobně to nepovažuji za výhodu, na cesty vyrazíš jen s pár plenkama a domů se nevracíš s balíkem použitých, nejseš za exota, který „se vrací zpět“ a balí do látky, hlaní mínus vidím v zátěži životního prostředí. A myslím, že diskuse se určo zvrhne na boj látkařky x nejednorázovky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55669
6.1.12 20:28
Lastkecka píše:
Měla jsem půjčenou výbavu látkových plenek na zkoušku od kamarádky a malý se mi už během jednoho dne oprudil tak strasně, že mě úplně popraskanou prdelku, navíc se musí každou chvilku přebalovat ideálně jednou za hodinu,

Ano, s látkovakama je obvykle třeba přebalovat častěji. Pro někoho nevýhoda, pro někoho výhoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
oukidouki
6.1.12 20:30
Lastkecka píše:
auky auky :mrgreen: Napíšu svojí zkušenost, nikomu nic nenutím a jakékoliv negativní ohlasy nekomentuju, jelikož je to moje zkušenost :mrgreen: Za mě jedině papírovky nebo jak tu někdo s oblibou říká hnusky :mrgreen: Měla jsem půjčenou výbavu látkových plenek na zkoušku od kamarádky a malý se mi už během jednoho dne oprudil tak strasně, že mě úplně popraskanou prdelku, navíc se musí každou chvilku přebalovat ideálně jednou za hodinu, no a pak to praní, navíc se mi nevešel skoro do žádného oblečení. Papírovky jsou dle mého názoru lepší, zadeček jsme nikdy neměli opruzený, přebaluješ cca jednou za 3 hodiny, pak jen vyhodíš a nemusíš se už o pleny starat. Navíc jak tu někdo uvádí, že pořizovací cena se vrátí, není to pravda, výbava + voda + elektřína + prášky, výjde to dráže a to mám potvrzeno od kamarádky která mi ty pleny půjčovala.

Já si myslím, že hlavně záleží, za kolik a jakou výbavu člověk pořídí… osobně chci taky zkusit látkovat, ale právě proto,že nevím, jak to bude, tak na začátek chci jen čtverce a koupila jsem 10 ks Haipa Daipa i s 2 svrchníma kalhotkama nové - maminka která je měla, právě přešla na jednorázovky celkem asi o 1500 levněji. A jak se to projeví na energiích, to si spočítám velice jednoduše, píšem si spotřebu každý měsíc…no chytřejší budu, až po praxi :D

• Nahlásit
  • Citovat
6.1.12 20:32
Lastkecka píše:

Tak pod tohle se podepisuji :-) u prvni dcery papirovky nebyli ,teprve pomalu zacinali a tak jsem pouzivala latkove a hruza. Opruzena prdelka,vecne namocene zapachajici kyble :-( Ted mam druhou dcery a Diky bohu za papirove. Nesmrdi,jsou cenove vyhodne( euroshopper) a jeste nebyla ani jednou opruzena :-) TOT muj nazor :-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11692
6.1.12 20:33

Holky já vám to neberu, jen píšu svojí zkušenost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PetkaK
6.1.12 20:35
Lastkecka píše:
navíc se musí každou chvilku přebalovat ideálně jednou za hodinu

Já přebaluju kupodivu v jednorázovkách častěji než v látce.

• Nahlásit
  • Citovat
11692
6.1.12 20:37
PetkaK píše:
Lastkecka píše:
navíc se musí každou chvilku přebalovat ideálně jednou za hodinu
Já přebaluju kupodivu v jednorázovkách častěji než v látce.

grrr dobrá dobrá :lol: ty možná ano ja ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3960
6.1.12 20:37
Lastkecka píše:
:potlesk: :potlesk: přesně..velký dík tomu kdo vymyslel papírovky..
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama