Látkující maminky, prosím, poraďte - zimní kombinéza

532
30.10.16 20:49

Látkující maminky, prosím, poraďte - zimní kombinéza

Hezký večer :kytka: nemáte, prosím, někdo typ na zimní kombinézu kompatibilní s látkovými plenkami? Máme samozřejmě problém s délkou od krku k rozkroku :zed: dítko měří 80 cm a když vezmu v potaz objemnější látkovku, tak rozměrově odpovídá velikost 98 8o a to mi přijde teda až dost, když si pak představím délku nohavic a rukávů :think: a tak mě napadlo, jestli náhodou někdo nevíte o značce, kde se s plenkou počítá..? U starší dcerky jsme to řešili kalhotami a bundou zvlášť, ale na mladší bych chtěla z praktických důvodů kombinézu..samozrejmě můžu koupit tu 98 a nechat ji upravit, ale radši bych to vyřešila bez následného řešení :) díky :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
101959
30.10.16 21:13

@jakákoliv Mě přijde, že počítáš s nesmyslně objemnou plínou :think: nepřišlo mi, že by běžné denní plíny co děti nosily, byly nějak výrazně tlusté, nepočítala jsem na ně žádnou zvláštní rezervu, pouze u overalů na spaní, ta noční je přece jen mohutný model.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
532
30.10.16 21:16
@j.a.n.i1 píše:
@jakákoliv Mě přijde, že počítáš s nesmyslně objemnou plínou :think: nepřišlo mi, že by běžné denní plíny co děti nosily, byly nějak výrazně tlusté, nepočítala jsem na ně žádnou zvláštní rezervu, pouze u overalů na spaní, ta noční je přece jen mohutný model.

Ne kdepak, malou jsem měřila s plínkou, co normálně nosí :nevim: ale je pravda, že naše děti mají delší trup jako takový..ne nějak extrémně, ale v porovnání s ostatními stejně vysokými dětmi ano..
Je pravda, že i body bych musela brát minimálně o velikost, spíš o dvě větší, ale zachraňuje nás extendor..a overálky nevedem právě z tohohle důvodu, protože ještě s noční plínkou..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3145
30.10.16 21:23

Resila jsem to oteplovackami, takove ty s vysokym pasem skoro az do podpazdi. Navic existuji bundy se sneznym pasem, kdyz to zkombinujes, tak se snih rozhodne nedostane tam, kam nema. A odpadne ti problem, ze dite treba skokove povyroste a najednou je kombineza mala a uprostred zimy stejne kupujes vetsi.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
532
30.10.16 21:30
@Helileli píše:
Resila jsem to oteplovackami, takove ty s vysokym pasem skoro az do podpazdi. Navic existuji bundy se sneznym pasem, kdyz to zkombinujes, tak se snih rozhodne nedostane tam, kam nema. A odpadne ti problem, ze dite treba skokove povyroste a najednou je kombineza mala a uprostred zimy stejne kupujes vetsi.

Takhle jsme to právě řešili u starší :palec: ale teď, když se ráno chystáme do školky, potřebovala bych to naše hádě v závěru vypravování z domu rychle šoupnout do kombinézy a jít :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
532
30.10.16 21:35

@Helileli jen ještě dodám, že ani neřeším sníh, na to má právě ty oteplováky a bundu po starší dcerce, ale spíš je to kvůli rychlosti oblékání :) aby byla po cestě v teple a já ráno nepřišla o nervy :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2612
30.10.16 21:52

Taky jsem řešila tento problém. První kombinézu měl C&A Rodeo, byla mu větší, ale ne zase tolik, na „délku“ se vešel. Teď na mladšího mám H&M a tam má hodně místa. Pak měl starší O'style, teda už bez plen, ale ta byla bezvadná, měla rozepínání až do nohavice, spousta místa pro tělo. A byla úžasně teplá, možná na ty „zimy“ až moc.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
532
30.10.16 21:55
@Adinka_2012 píše:
Taky jsem řešila tento problém. První kombinézu měl C&A Rodeo, byla mu větší, ale ne zase tolik, na „délku“ se vešel. Teď na mladšího mám H&M a tam má hodně místa. Pak měl starší O'style, teda už bez plen, ale ta byla bezvadná, měla rozepínání až do nohavice, spousta místa pro tělo. A byla úžasně teplá, možná na ty „zimy“ až moc.

Díky za typy :kytka: a tu H&M máte o velikost větší? Kouknu na ně..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2612
30.10.16 21:59

@jakákoliv
na zimu má syn 92 a kombinézu H&M taky 92, on je tedy na svůj věk menší, ale HM má obecně oblečení větší

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10461
30.10.16 21:59

@jakákoliv Mám pocit, že kombinézy od Vyrobeno tlapkama z Fleru jsou na látkovky dělané, navíc mají celkem chytré zapínání. Já jsem je ale neměla, máme hodně oblečení poděděného a řeším to buď softshellkami s vysokým pasem nebo oteplovačkami - nejlepší, co mám jsou od značky T-Go, což je předchůdce Loap Kids. Jsou až do podpaží, pružné kšandy a ve předu zip k rozkroku, takže u chlapečka není problém ho dát v zimě venku i vyčurat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6650
30.10.16 22:06

Syn má dlouhé tělo, většinu oblečení vel. 86 (s tím, že kalhoty musí mít nohavice zakončené gumou nebo ohrnuju) a zimní kombinézu jsem teď koupila v Nextu vel 92, sedí dobře a má i rezervu na růst a nohavice a rukávy jsou zakončené gumičkami takže i když jsou trochu delší tak drží tam, kde mají. Jink plíny používám SIO od Bambooliku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
532
30.10.16 22:08
@Adinka_2012 píše:
@jakákoliv
na zimu má syn 92 a kombinézu H&M taky 92, on je tedy na svůj věk menší, ale HM má obecně oblečení větší

Díky, teď jsem na ně koukala a opravdu vypadají, že mají ten „sed“ vyšší…zkusim ještě pogooglit, moc díky :kytka: myslíš, že bych tě mohla poprosit o změření rozměru od krku k rozkroku i té H&Mkové 92? Byla bych ti moooc vděčná :kytka: děkuju moc :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
532
30.10.16 22:10
@Heivka píše:
Syn má dlouhé tělo, většinu oblečení vel. 86 (s tím, že kalhoty musí mít nohavice zakončené gumou nebo ohrnuju) a zimní kombinézu jsem teď koupila v Nextu vel 92, sedí dobře a má i rezervu na růst a nohavice a rukávy jsou zakončené gumičkami takže i když jsou trochu delší tak drží tam, kde mají. Jink plíny používám SIO od Bambooliku.

Díky moc, tak to jsme na tom velikostně stejně :) kouknu na to, díky :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
532
30.10.16 22:12
@Hoa Mai píše:
@jakákoliv Mám pocit, že kombinézy od Vyrobeno tlapkama z Fleru jsou na látkovky dělané, navíc mají celkem chytré zapínání. Já jsem je ale neměla, máme hodně oblečení poděděného a řeším to buď softshellkami s vysokým pasem nebo oteplovačkami - nejlepší, co mám jsou od značky T-Go, což je předchůdce Loap Kids. Jsou až do podpaží, pružné kšandy a ve předu zip k rozkroku, takže u chlapečka není problém ho dát v zimě venku i vyčurat.

Díky :kytka: koukala jsem na to, vypadá dobře, ale ta pálka za to 8o :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2612
30.10.16 22:52

@jakákoliv
naměřila jsem od ramen po rozkrok 54,5 cm (měříla jsem přepůlenou na půl a z toho boku, jestli mi rozumíš).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat