ledvinová pánvička

Anonymni
23.4.09 14:15

ledvinová pánvička

Ahoj mám 3 letou holčičku a dneska ji na sonu ledvin zjistili toto:vlevo rozšířený dutý systém,kalichy šíře do 8 mm,pánvička šíře 15 mm.Máme se objednat na urologii.Nemáte s tím někdo zkušenost je mi z toho hrozně bujím se co jí budou dělat za vyšetření :?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

30303
23.4.09 14:20

ahoj,

proc jste sly ale na sono ledvin???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.4.09 14:24

ledvinová pánvička

Ahoj protože mě malá chodí často čůrat

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
23.4.09 14:27

ledvinová pánvička

Chodíme na nefrologii v moči nikdy nic neměla,hodně mě pije tak jsem myslela že je to tím,že chodí často čůrat,tohle jsem nečekala :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
30303
23.4.09 14:41

ja netusim,jestli tam je nebo neni neco spatne…

Tobe to nerikali,co je za problem a jake maji byt parametry??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2139
23.4.09 14:42

Má rozšířený dutý systém ledviny, ledvina městná. Znám to u dospělých, u dětí to bude asi podobné…
Městnání moči může představovat riziko infekce a poškozuje to ledvinu. Musí se zjistit proč. Většinou je někde překážka. Asi budou dělat vylučovačku (IVU) - do žíly se píchne kontrastní látka a pak se pomocí RTG sleduje její vylučování a případná překážka se zobrazí. Podle toho, pak následuje řešení… Samozřejmě vyšetření moče biochemicky i kultivačně, ale to už asi máte…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
23.4.09 14:47

Tak my budem asi jiný případ, u mé starší zjistili někdy okolo 2m zvětšenou ledvinovou pánvičku (byli jsme na sonu kvůli refluxu), museli jsme pak ještě 2× na sono, ale problém se vyřešil sám. Tak se držte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35465
23.4.09 14:58

marta to popsala skvele, akorat dovysvetleni, mestna = nekde na ceste vytoku moci je prekazka (zuzeni), moc se hormadi nad prekazkou a proto jsou ty trubicky nad prekazkou rozsirene, protoze to je jen na jedne strane, tak to nejspis bude v mocovodu. U dospelych casto kaminek.

nedesit se, je to neprijemna vec, ale pro malou z toho neplyne zadne vyznamne nebezpeci, spis otravne leceni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30303
23.4.09 17:10

NO,tak u meho ‚prostrednicka‘ nasli po peti zanetech ledvin do roka veku REFLUX 4.STUPNE........V roce operace v Olomouci,ted dva roky trvale ATB.Ted jsem byli na kontrole,mala se jeste nikdy nekoupala v bazenu,na koupaku atd atd-nesmi......

Doufala jsem,ze bude vse ok..A ejhle-na sonu bud stin,nebo prorustani tkane v leve ledvine.tam,kde byl reflux.......Za dva mesice kontrolni sono.Ja zas vuubec nevim,co muzu ocekavat,pokud se potvrdi ta horsi varianta........ :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35465
23.4.09 18:02

Farska to nemusi nic byt, treba jenom forma hojeni - jizveni po zanetu. NEPANIKAR DOPREDU.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.4.09 18:45
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.4.09 10:31

ledvinová pánvička

Ještě se chci zeptat jaký je to když napouští do žíly tu kontrastní látky?je to nějak cítit,mám z toho strach.Jinak děkuji moc za odpovědi.A to časté čůrání s tím může souviset?

• Nahlásit
  • Citovat
2139
24.4.09 12:46

Jo jo, často se čůrá, ledvina jak městná, míň koncentruje a tím je víc moči…
Už jsi někdy dostala nějakou injekci do žíly? Je to cítit úplně stejně. Jen cítíš, jak to tam teče, ale nebolí to, nic… jen píchne ta jehlička, ale dětem se to může znecitlivět Emla krémem. Na to se když tak zeptej, jestli to dělají, nebo možná na to prcky přispávají, aby se na tom RTG nehýbali…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.4.09 14:58

ledvinová pánvička

dneska jseme si nechali udelat ještě jeden ultrazvuk tak potvrdili že má rozšířenou pánvičku,ale řekl mě že se nemám znepokojovat,že se to musí hlídat.A ukzoval mě jak jde pěkně vidět jak stříká moč že se to nikde neucpává.Ale že se to může časem bud zlepšit nebo zhoršit.Tak uvidíme co nám řeknou na urologii.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.4.09 15:00

ledvinová pánvička

A v moči nikdy nic neměla žádný bakterie prostě nic.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama