Léky na spaní Stilnox

Anonymní
25.11.20 15:42

Léky na spaní Stilnox - zkušenosti ?

Pekné odpoledne všem…

mám delší dobu problémy se spánkem, pozdě usínám a za noc se vzbudím třeba 3×, v kuse spím max 2h a naspím za noc celkem tak 4hodiny max 5…ráno pak nemužu vstát, zaspávám, doháním to kafem a o víkendu pak prospím klidně celý den…jakože bez legrace…

Obvodní doktor mě napsal Stilnox či tak nějak - v pondělí si proto mám zajít.

Mám to brát 5 dní, vždy celou tabletu a hnedka třeba v 20h večer, že bych měla spát až do rána bez probuzení, že to je silný atd a po 5 dnech vysadit a mělo by se samo srovnat…

Má někdo zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
25.11.20 16:29
@Anonymní píše:
Pekné odpoledne všem…

mám delší dobu problémy se spánkem, pozdě usínám a za noc se vzbudím třeba 3×, v kuse spím max 2h a naspím za noc celkem tak 4hodiny max 5…ráno pak nemužu vstát, zaspávám, doháním to kafem a o víkendu pak prospím klidně celý den…jakože bez legrace…

Obvodní doktor mě napsal Stilnox či tak nějak - v pondělí si proto mám zajít.

Mám to brát 5 dní, vždy celou tabletu a hnedka třeba v 20h večer, že bych měla spát až do rána bez probuzení, že to je silný atd a po 5 dnech vysadit a mělo by se samo srovnat...

Má někdo zkušenosti?

Po tom se to tedy určitě nesrovná.
Mám s tím zkušenost. Skončila jsem kvůli tomu v léčebně se závislostí, i když se všude píše, že na to závislost nevzniká.
A vím o více lidech co dopadli stejně.
Na blbý komentáře nebudu reagovat…
Tohle je kapitola sama pro sebe. Víc nebudu psát, protože bych nevěděla kde začít a kde skončit… :,(
Nezačínej s tím… radši najdi důvod proč se Ti to děje, eventuálně uprav režim/spánková hygiena, spánková laboratoř, odborník na poruchy spánku, bylinky,…cokoli jen ne tohle.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 16:53

Manžel ho bral když měl velké starosti v práci. Je to dost silné. Úplně ho to oblblo. Třeba psal večer smsky ani o tom nevěděl. Sice spal, ale ráno vyspaný nebyl. Pořád ho má v nočním stolku. Vždy když ho vidím, jsem naštvaná. Náš známý skončil v léčebně po prášcích na spaní. Já mám z toho respekt. Musí být důvod proč nespíš. Psychika nebo zdravotní problém. Zkus radši řešit tento problém. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 16:57

Nedoporučuji. Brala jsem prášky na spaní v patnácti letech, měla jsem to hodně těžké doma, v té době. Jen mě ty léky prostě hodily do limbu, ale kvalita spánku nula. Prostě to není to samé jako spánek, je to pseudospánek. A výsledkem bylo, že jsem se ráno nemohla vzbudit a usínala jsem na lavici ve škole. Pro což neměli logicky pochopení učitelé, takže jsem jsem to nakonec stejně vysadila a chodila do školy nevyspalá.

• Citovat
  • Nahlásit
469
25.11.20 17:02

Nevím, asi je to o tom, jak kdo co umí používat a jaký má přístup k závislostem. Já ho používala asi tři roky studia VŠ, prostě mě nebavilo zabírat do dvou do rána a vstávat před šestou a být vyřízená. Lupla jsem to půl hoďky předtím, než jsem šla spát a stačilo. Já měla teda problém,,jen" s usínáním. Za celé tři roky jsem se nedostala přes jednu tabletu, naopak, tím, že jsem ho měla jen na usínání, postupně jsem zmenšovala dávku na půl tablety a u té zůstala. O víkendu jsem ho nepoužívala vůbec - a taky jsem usnula normálně. U mě to bylo o tom:,,Když teď usnu, budu spát pět hodin, hm, když usnu teď, budu spát čtyři.." no a tím tuplem jsem neusnula - takže o víkendu problém nebyl. Jo, taky jsem napsala pár smsek a zpráv na internetu a druhý den si to nepamatovala, ale spíš mi to přišlo vtipné. Nicméně ti poradím spíše to stejné, co je tady nademnou - zkus to nejdřív řešit nějak jinak, spánkovou hygienou začínaje až po spánkovou laboratoř. A ne, po vysazení se to samo určitě nesrovná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6025
25.11.20 17:06

Vzala jsem si ho jednou a měla jsem slušné halucinace… možná by mi stačila půlka, nebo i ta by se mnou zamávala :nevim: někteří lidé prostě na něho takhle reagují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 17:20

To jsou zase komentáře :nevim: ptala jsem se na tento lék ne obecně na to, zda na to vzniká závislost atd atd… to vím, ale už několik měsíců s tím mám problém…

Myslíte, že by někdo neřešil spánkovou hygienu a podobné věci a řešil vše jako první prášky? Tohle vše mám za sebou, od meditací, procházek, spánkovou hygienu, nekoukání na TV a podobných věcí přes bylinky, psychologa atd,,,

Mám nějaký potíže jak vztahový, pracovní a finanční a nějak se to nahrnulo více aještě to ten spánek zhoršuje. Už prostě padám na hubu a zaspávám do práce, protože nespím a v 1 ráno si říkám, že zase nespím atd…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 17:22
@beneskat píše:
Nevím, asi je to o tom, jak kdo co umí používat a jaký má přístup k závislostem. Já ho používala asi tři roky studia VŠ, prostě mě nebavilo zabírat do dvou do rána a vstávat před šestou a být vyřízená. Lupla jsem to půl hoďky předtím, než jsem šla spát a stačilo. Já měla teda problém,,jen" s usínáním. Za celé tři roky jsem se nedostala přes jednu tabletu, naopak, tím, že jsem ho měla jen na usínání, postupně jsem zmenšovala dávku na půl tablety a u té zůstala. O víkendu jsem ho nepoužívala vůbec - a taky jsem usnula normálně. U mě to bylo o tom:,,Když teď usnu, budu spát pět hodin, hm, když usnu teď, budu spát čtyři.." no a tím tuplem jsem neusnula - takže o víkendu problém nebyl. Jo, taky jsem napsala pár smsek a zpráv na internetu a druhý den si to nepamatovala, ale spíš mi to přišlo vtipné. Nicméně ti poradím spíše to stejné, co je tady nademnou - zkus to nejdřív řešit nějak jinak, spánkovou hygienou začínaje až po spánkovou laboratoř. A ne, po vysazení se to samo určitě nesrovná.

mám to stejné, o víkendu usnu okolo pulnoci, protože vím, že nemusím…přes týden v 1 ráno čumím do stropu s nervama v kolik zase usnu…už jsem uplně vyřízená a dlouhodobě nevyspalá…

• Citovat
  • Nahlásit
469
25.11.20 17:41
@Anonymní píše:
mám to stejné, o víkendu usnu okolo pulnoci, protože vím, že nemusím…přes týden v 1 ráno čumím do stropu s nervama v kolik zase usnu…už jsem uplně vyřízená a dlouhodobě nevyspalá…

tak to tě úplně chápu. Zkus to a uvidíš, jak ti to bude vyhovovat. Třeba to budeš umět používat stejně jako já kdysi, prostě přes týden půl prášku na usnutí a o víkendu nic. A pokud je to opravdu problém, který vznikl až těmi situacemi, které jsi vypsala, tak by měl zase po,,vyřešení" odejít a prášky nemusí zůstat. :nevim: nevidím tragédii, když to zkusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
25.11.20 20:44

Tyhle prášky mám, trpím celoživotní nespavostí. Hygienou, návyky atd se to dá dost zlepšit, ale není žádný lék, navíc tyhle věci prostě a jednoduše nefungují, když je člověk ve větším stresu, nemocný atd.

Prášky teda ale používám úplně jinak - jedno balení mám ca na půl roku s tím, že beru 0,5-1 tabletu pokud vím, že kvůli nervům nebudu moct spát, ale potřebuji další den fungovat - typicky před cestováním, nějakou zkouškou, nebo po týdnu zhoršené nespavosti když už jsem zcela vyčerpaná.

Ta psychologická pomoc, že člověk ví, že když bude opravdu potřebovat, tak se prostě vyspí (i když ten spánek není kvalitní a člověk je po ránu grogy) je k nezaplacení. Plus např po týdnu nespavosti mi ta jedna noc pomůže se zrestartovat a najet zase na svůj režim (tj cca 6-7 hodin přerušovaného spánku za den - lepší to s mojí poruchou bohužel už nebude).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
26.11.20 00:10

Zakladatelko vyzkoušej raději Melatonin. Je to bez předpisu, maji ho v lékárně.
Brala jsem stilnox a celkem těžko jsem se ho zbavovala. Rozhodně ti spaní neupravi. A určitě stačí pulka tablety, je to silné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 10:49

Tak jsem si to nakonec vyzvedla už včera…dala jsem si pul tabletky a hned si šla lehnout…

nutno dodat, že jsem večeřela mastné cca ve 20:30 a šla spát s tabletkou až tak 22:30 (normálně lehám dřív třeba 21h a usínám až okolo 1-2 ráno)

Většinou když usínám už pocituji, že usínám tak nějak příjemně…a tedka teda jsem si dala pul tabletky na plnější žaludek a musím říct, že nejdřív nic a pak jsem vytuhla a nic si nepamatuji…prostě nejdříve plně vzhuru a pak cvak a zabrala jsem max do 30 minut…v noci jsem se tedy 2× vzbudila, ale to se mě dějě normálně …

ráno si vždy dávám tak 10 budíku a většinou je všechny vytípnu… tedka jsem prvních asi 5 zaspala a uvědomovala jsem si až ty poslední…ale normálně sem vstala..nic extra…byla jsem unavená ale taky nic extra…

jako jak někdo psal že je to pseudospánek tak bych to asi popsala stejně… je to jiné než normálně spát…na stranu druhou, když špatně spíce celý život a běžně spíte 4 h max za noc ato se ještě 3× vzbudíte bylo tohle docela fajn…

dneska si dám opět pulku tabletky, ale večeři si dám dřív aby to bylo na lačno a taky zalehnu už zas ev těch 21h…

zítra a o víkendu si dávat nebudu…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 10:56
@Marlenka91 píše:
Zakladatelko vyzkoušej raději Melatonin. Je to bez předpisu, maji ho v lékárně.
Brala jsem stilnox a celkem těžko jsem se ho zbavovala. Rozhodně ti spaní neupravi. A určitě stačí pulka tablety, je to silné.

ono jde i o to, že když nespíš celý život a poslední pul roku je v té faze jake to mám tak už prostě někdy chceš se jenom vyspat

• Citovat
  • Nahlásit
419
26.11.20 22:52

Jojo to ja chapu. Muzes zkusit ho brat nárazově, prostě jen někdy. Věř mi, že hodně rychle na tom vznikne zavislost, kdyz uvidíš, že po tom hned usneš a fajne se vyspíš až do rána. Ja to tak měla a už jsem se vezla. A samozrejmne postupem času mi už nestačila jen půlka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24635
26.11.20 23:07
@Anonymní píše:
To jsou zase komentáře :nevim: ptala jsem se na tento lék ne obecně na to, zda na to vzniká závislost atd atd… to vím, ale už několik měsíců s tím mám problém…

Myslíte, že by někdo neřešil spánkovou hygienu a podobné věci a řešil vše jako první prášky? Tohle vše mám za sebou, od meditací, procházek, spánkovou hygienu, nekoukání na TV a podobných věcí přes bylinky, psychologa atd,,,

Mám nějaký potíže jak vztahový, pracovní a finanční a nějak se to nahrnulo více aještě to ten spánek zhoršuje. Už prostě padám na hubu a zaspávám do práce, protože nespím a v 1 ráno si říkám, že zase nespím atd…

U nás brala tento lék babička. Pokud si ho vzala jednou kvůli chybě pečovatelky dřív, tak usnula v 7 hodin večer. Brala teda jen půlku a bohatě jí to stačilo a to ho brala co pamatuji. Zda si na tom vytvořila závislost netuším, brala ho prostě furt. Zase si myslím, že by to tomu spánku mohlo pomoc a pak si zkusit pomocí léků vytvořit režim a držet se ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat