Léky proti panice pro dítě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1251
3.7.22 17:45

Léky proti panice pro dítě

Dobrý den,

Se synem 5 let (porucha autistického spektra) se chystáme za pribuznymi letadlem a čím blíž je odjezd, tím sílí přímo panika z letadla. Není to jen mírná úzkost, ale už hysterie. Nácvik probíhal i v muzeu letadel, ale odmítal se tam jít podívat a v panice hystericky pobrekaval, ať tak nechodím ani já. Problém pramení ze strachu, že letadlo spadne. Snažím se mluvit o letadle v superlativech, jak je to bezpečný, ale bez efektu.
Odlet nemůžeme odložit, je plánován několik měsíců, je to návštěva rodiny po několika letech.
Nějaké tipy, nejlépe na léky ať už na předpis, nebo bez, které by pomohly s tou úzkostí, ale aby byl při smyslech?
Klíčové je, aby do letadla nastoupil a a přečkal pár minut letu, on se potom uklidní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
21712
3.7.22 17:59

Mno probrala bych především s ošetřujícm psychiatrem, ale tak jak to popisuješ, tak bych se divila kdyby zabralo cokoliv jiného než reálná sedativa.

Jo a žvejkačku kvůli přetlaku v uších - to bude hodně protivné a u PAS to může být hodně silný a děsivý vjem.

Jinak teda nějaké pohádky kde jsou letadla.

Co třeba Kačerov od Disneyho? Nebo rovno letadla?

https://www.csfd.cz/…dla/prehled/

případně Báječní muži na létajících strojích

https://www.csfd.cz/…ch-strojich/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
3.7.22 18:09

I Kinedryl na nevolnost snižuje úzkost. A je bez receptu. Syn dostává na každou cestu a zklidní ho to (taky má PAS) :palec:

Příspěvek upraven 03.07.22 v 18:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
3.7.22 18:26

Tak mně to přijde jako totální úlet, podstupovat podobnou cestu s autistickým dítětem, které na to evidentně nemá. To nemůže rodina přijet za vámi? Chápu, že se přesouváte s největší pravděpodobností do atraktivnější lokality, než jsou Čechy, ale stejně.
Mám doma těžkou Aspergerku, ve věku okolo pěti let se mnou cestovala po světě hodně, ale neměla problémy jako tvůj syn. Byl to pro ni určitý druh terapie, ale především jsme neobtěžovali spolucestující žádným nestandardním chováním, i na to bych myslela. Každý není zvědavý na autistické záchvaty cizího dítěte. A jak vůbec víš, že se během pár minut uklidní?
Já mám dítě medikované, ale až na základě zhoršení celkového stavu během pandemie. Cpát do dítěte léky kvůli zbytným potřebám rodičů mi taky nepřijde úplně košer, ale je to každého věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
3.7.22 18:36

Já to teda taky moc nechápu. Mám syna s PAS, různých strachu a úzkosti má několik. Snažíme se postupně odbourávat, a neumím si představit, že bych nějaký strach ( o kterým dopředu vím) ignorovala. Z letu má navíc strach i dost neurotypickych lidí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1251
3.7.22 18:37

@LindenSkyHope laskave se uklidni. Můj syn má pouze jediný problém a to je strach z výšek a strach z létání. Žádné jiné strachy nemá a autistické projevy, nebo hysterie též nemá. Autismus na něm není poznat, spektrum je široké a žádnou těžkou symptomatiku nemá. Radu tedy nemáš. Na tvůj rozbor autismu nejsem zvědavá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1251
3.7.22 18:38

@Pavlahar ráda má léky, nebo homeopatii je tedy jaká?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1251
3.7.22 18:38

@EvaEpic díky za tip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21712
3.7.22 18:39

@tlustyhrosik no homeopatii vyzkoušej předem - tedy nabídni placebo cukřík a začněte se bavit o letadlech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1251
3.7.22 18:41

@Ou syn nemá žádného psychiatra, je to dítě s vysokofunkcnim PAS. Autistické projevy nejsou na první pohled viditelné. Je to klidné a hodné dítě, které nepotřebuje a nemá medikaci.
To, že bysme neletěli není možnost. Lokalita není atratraktivnejsi než Čechy, ale to návštěvu rodiny už potřebujeme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35433
3.7.22 18:47
@tlustyhrosik píše:
Dobrý den,Se synem 5 let (porucha autistického spektra) se chystáme za pribuznymi letadlem a čím blíž je odjezd, tím sílí přímo panika z letadla. Není to jen mírná úzkost, ale už hysterie. Nácvik probíhal i v muzeu letadel, ale odmítal se tam jít podívat a v panice hystericky pobrekaval, ať tak nechodím ani já. Problém pramení ze strachu, že letadlo spadne. Snažím se mluvit o letadle v superlativech, jak je to bezpečný, ale bez efektu.
Odlet nemůžeme odložit, je plánován několik měsíců, je to návštěva rodiny po několika letech.
Nějaké tipy, nejlépe na léky ať už na předpis, nebo bez, které by pomohly s tou úzkostí, ale aby byl při smyslech?
Klíčové je, aby do letadla nastoupil a a přečkal pár minut letu, on se potom uklidní.

Probrala bych to s jeho psychiatrem, jestli mu pak napíše něco jako neurol, ale zkusila bych to na něm dopředu, aby to pak třeba nebylo moc silné…

Nepomohlo by nainstalovat na ntb radar na letadla, že by pak mohl sledovat, co letí odkud kam a jaké to je letadlo?
A pak mu najít informace o tom letadle, třeba by ho to zajímalo.

A šla bych se s ním před odletem podívat na letiště, co to tam s ním udělá, pokud se zhroutí jen při pohledu na startující a přistávající letadla, tak bych cestu zrušila.

Co potom s ním, když by dostal nějaký záchvat na palubě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4000
3.7.22 18:47

Autista v rodině i přes dlouhodobou přípravu, kterou zvládal, to nedal. Odmítl vstoupit do letadla. A to už měl v sobě Kinedryl. Maminka s ním tedy zůstala doma a zbytek rodiny odletěl bez nich.

@tlustyhrosik požádejte o pomoc ošetřujícího psychiatra, třeba něco napíše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
3.7.22 18:53
@tlustyhrosik píše:
@Ou syn nemá žádného psychiatra, je to dítě s vysokofunkcnim PAS. Autistické projevy nejsou na první pohled viditelné. Je to klidné a hodné dítě, které nepotřebuje a nemá medikaci.
To, že bysme neletěli není možnost. Lokalita není atratraktivnejsi než Čechy, ale to návštěvu rodiny už potřebujeme

Moje dítě má nadprůměrně vysoké IQ, v sedmi letech úroveň odpovídala v průměru dvanáctiletému dítěti, přesto na žádné lehké formy autismu nevěřím. Zachovalé řečové schopnosti ani vysoký intelekt mě neuchlácholí. Už jsem toho totiž zažila okolo autistů celkem dost.
Pokud nemáte ošetřujícího pedopsychiatra, tak máte předpokládám alespoň klinického psychologa/terapeuta, ke kterému dítě pravidelně dochází. Mohli jste to zavčasu řešit tam a ne chtít dítě čímsi nárazově dopovat.
Když tolik moc rozumíš autismu, tak bys už dávno mohla vědět, že autisté reagují na medikaci dost často nestandardně, naprosto opačně, než obyčejný neurotypik. Bez konzultace s lékařem bych se do toho nepouštěla.
A ta situace, že jde o klidné a hodné dítě se ti může i na základě podobného zážitku snadno zvrtnout v něco, co nechceš. Navíc skutečné autistické rysy se nejvíce projevují až mezi šestým a dvanáctým rokem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
3.7.22 18:56
@Murka píše:
Autista v rodině i přes dlouhodobou přípravu, kterou zvládal, to nedal. Odmítl vstoupit do letadla. A to už měl v sobě Kinedryl. Maminka s ním tedy zůstala doma a zbytek rodiny odletěl bez nich.@tlustyhrosik požádejte o pomoc ošetřujícího psychiatra, třeba něco napíše.

Ona píše, že její vysokofunkční autista žádného pedopsychiatra nemá a nejspíš ani nepotřebuje. Moje vysokofunkční autistka má psychiatričku, která je schopná s ní pracovat i terapeuticky. Asi jsme udělali někde chybu :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2714
3.7.22 19:07
@tlustyhrosik píše:
@LindenSkyHope laskave se uklidni. Můj syn má pouze jediný problém a to je strach z výšek a strach z létání. Žádné jiné strachy nemá a autistické projevy, nebo hysterie též nemá. Autismus na něm není poznat, spektrum je široké a žádnou těžkou symptomatiku nemá. Radu tedy nemáš. Na tvůj rozbor autismu nejsem zvědavá.

Ale pokud ma strach z vysek a padu letadla (jak vubec tak male dite napadne, ze by mohlo spadnout?) tak se asi opravdu nemusi uklidnit po par minutach, autista nebo ne. I dospeli se boji letani, a radsi se nacpou praskama aby cely let prospali, neprejde je to po vzletu. Takze by ses mela poradit spise s odbornikem, nez tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat