Reklama

Leukémie, prosím vysvětlit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 20:30
Leukémie , prosím vysvětlit

Dobrý den. Je tu nějaká hodná duše která by mi vysvětlila a popsala leukémii? Co způsobí? Jak probíhá léčba, co chemoterapie, dárce atd?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 04.10.18 20:33

To je hrozně obecný dotaz. Je několik druhů leukémie, leukémie akutní (několik druhů) a chronická (několik druhů). U chronické jsou i formy, které se pouze sledují a nijak neléčí řadu let a dá se s nimi žít celý život, naopak jsou druhy akutní leukémie, u kterých rozhodují dny a které mají vysokou úmrtnost.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 48348 příspěvků 04.10.18 20:36
@Anonymní píše:
Dobrý den. Je tu nějaká hodná duše která by mi vysvětlila a popsala leukémii? Co způsobí? Jak probíhá léčba, co chemoterapie, dárce atd?

Presne jak pise amina. Musis to specifikovat o co jde.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 20:40

@Lama Lama @Pucalkovic Amina

Kdyby člověku zjistili leukémii, dívce ve věku kolem 17-18 let, dejme tomu že v stadiu pokročilejším, co se bude dít dal. Co dárce a čeho dárce, co následuje dal?

Hvězda diskuse 48348 příspěvků 04.10.18 20:46
@Anonymní píše:
@Lama Lama @Pucalkovic AminaKdyby člověku zjistili leukémii, dívce ve věku kolem 17-18 let, dejme tomu že v stadiu pokročilejším, co se bude dít dal. Co dárce a čeho dárce, co následuje dal?

Hvězda diskuse 48348 příspěvků 04.10.18 20:46
@Anonymní píše:
@Lama Lama @Pucalkovic AminaKdyby člověku zjistili leukémii, dívce ve věku kolem 17-18 let, dejme tomu že v stadiu pokročilejším, co se bude dít dal. Co dárce a čeho dárce, co následuje dal?
nerozumim. Co je s darcem? Je mi lito , ale bez nejakych konkretnich onformaci nedokazu odpovedet.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18271 příspěvků 04.10.18 20:58
@Anonymní píše:

Taková mladá dívka má obrovskou šanci na plné uzdravení.

Hvězda diskuse 48348 příspěvků 04.10.18 21:00
@hanka.br. píše:
Taková mladá dívka má obrovskou šanci na plné uzdravení.

co považuješ za obrovskou?

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18271 příspěvků 04.10.18 21:06
@Lama Lama píše:
co považuješ za obrovskou?

9 z 10

Hvězda diskuse 48348 příspěvků 04.10.18 21:11
@hanka.br. píše:
9 z 10

ty jo, nechci kecat, ale řekla bych, že v 18ti už to tak dobrý procento nebude. :think:

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10907 příspěvků 04.10.18 21:15
@Anonymní píše:

Na takové otázky dokáže snad odpovědět jen její ošetřující lékař. A i ten nemusí být vševědoucí. Někdy se prostě zázraky dějí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 21:38

@Russet
To je sice pravda mě jen zajímá co se děje když to řeknou takhle mladé dívce , která nikdy predtim neměla s ničím problém a najednou tohle… Zajímá mě jak se postupuje dál, po tom co to dívce oznámí

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18271 příspěvků 04.10.18 21:44
@Anonymní píše:
@Russet
To je sice pravda mě jen zajímá co se děje když to řeknou takhle mladé dívce , která nikdy predtim neměla s ničím problém a najednou tohle… Zajímá mě jak se postupuje dál, po tom co to dívce oznámí

Dostane doporučení na hematologii v příslušném kraji. Určitě bych takové dívce doporučila, aby se obrátila na hematologii v Praze (Motol, FNKV). Tam jí sestaví léčebný program a budou léčit.

Hvězda diskuse 48348 příspěvků 04.10.18 21:50
@Anonymní píše:
@Russet
To je sice pravda mě jen zajímá co se děje když to řeknou takhle mladé dívce , která nikdy predtim neměla s ničím problém a najednou tohle… Zajímá mě jak se postupuje dál, po tom co to dívce oznámí

Tak záleží na typu leukemie. Nicméně pokud se bavíme o akutní leukemii, tak pravděpodobně hospitalizace, serie vyšetření a zahájení intenzivní léčby.
a ta závisí na mnoha faktorech - typu leukemie, rizikových faktorech, výsledcích dalích vyšetření. Obvykle chemoterapie v řádu měsíců až několika let. Podle typu leukemie a reakce na léčbu případně transplantace kostní dřeně.
Co chceš konkrétně vědět s dárcem?

Hvězda diskuse 48348 příspěvků 04.10.18 21:53
@hanka.br. píše:
9 z 10

Nad 15 let je už ta prognoza horší, než u malýých dětí, tam je to fakt okolo těch 90% u lymfoblastový. U těch mladých dospělých/dos­pívajícch to už má častěji charakter leukemie dospělých, výskyt leukemie s těmi „dobrými“ znaky je menší, a tím i úspěšnost léčby.
Stále to bude vyší, než u klasické akutky dospělých, ale jako reálné bych spíš viděla 6-7/10.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >