Levné Hami mlíko

12142
12.3.10 17:17

Levné Hami mlíko

Ahoj všem, kdo kupujete Hami mlíčko. Dneska jsem poslala manžela do Globusu, kde mají ode dneška mlíko Hami za 159,– Kč. Tak jestli to někomu pomůže…Mrkněte na akční ceny.

PS: Jen doufám, že tohle není reklama… :think: :-) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

701
12.3.10 17:25

děkuji,akorát ten globus tu chybí :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7804
12.3.10 18:00

Radu a to mají normálně v akci nebo to platí jen pro členy mimiklubu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
12.3.10 18:07

Mmch takove slevy byvaji i v Tescu nebo v Hyper albertu kdyz maji ty letaky s detskou stravou.
My nekupujeme Hami mleka pro malou jenom takhle. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12142
12.3.10 20:30
kacudka píše:
Radu a to mají normálně v akci nebo to platí jen pro členy mimiklubu?

To je akce, končí 18. 3.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12142
12.3.10 20:36
Taminka píše:
Mmch takove slevy byvaji i v Tescu nebo v Hyper albertu kdyz maji ty letaky s detskou stravou.
My nekupujeme Hami mleka pro malou jenom takhle. :wink:

Mmch, my taky nekupujeme mlíka JENOM v takových akcích…Normálně mlíko kupujeme v lékárně, ale když už jsem na takovou akci narazila, tak jsme ho prostě koupili. Jedna krabice nás vyšla cca o 30,– Kč levněji.
Na takovou akci jsem narazila podruhé (poprvé u první dcery).
Tohle měla být jenom nějaká informace pro pár lidí, kteří občas využijí i slevy. A jestli ty ráda nakupuješ jenom draze, prosím, nikdo Ti akční slevu nevnucuje :roll: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28796
12.3.10 20:48
radúna píše:
Taminka píše:
My nekupujeme Hami mleka pro malou jenom takhle. :wink:
Mmch, my taky nekupujeme mlíka JENOM v takových akcích…Normálně mlíko kupujeme v lékárně, ale když už jsem na takovou akci narazila, tak jsme ho prostě koupili. Jedna krabice nás vyšla cca o 30,– Kč levněji.
Na takovou akci jsem narazila podruhé (poprvé u první dcery).
Tohle měla být jenom nějaká informace pro pár lidí, kteří občas využijí i slevy. A jestli ty ráda nakupuješ jenom draze, prosím, nikdo Ti akční slevu nevnucuje :roll: .

Nechci se do toho plést,není to určeno pro mě,ale Taminka se možná překlepla a chtěla napsat nakupujeme místo nekupujeme.Jinak mi její příspěvek taky moc nedává smysl :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
12.3.10 23:33

jo myslela jsem nakupujeme…nemam cas to po sobe cist,.....zajimave je ze jsou zde vsude prispevky ktere maji plno hrubek a chyb a nikdo nikoho za to nebuzeruje a ja napisu tohle a hned je ohen na strese.Inteligentni clovek by se zeptal zda jsem neudelala chybu protoze opravdu prispevek s „nekupujeme“ nedava smysl,ale vidim ze ty radeji hodis smajlika s ocima navrch hlavy…
ne neboj me nic vnucovat nemusis,ja si umim letaky sama precist. :roll: :roll:

Diky Jani

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12142
13.3.10 08:03
Taminka píše:
jo myslela jsem nakupujeme…nemam cas to po sobe cist,.....zajimave je ze jsou zde vsude prispevky ktere maji plno hrubek a chyb a nikdo nikoho za to nebuzeruje a ja napisu tohle a hned je ohen na strese.Inteligentni clovek by se zeptal zda jsem neudelala chybu protoze opravdu prispevek s „nekupujeme“ nedava smysl,ale vidim ze ty radeji hodis smajlika s ocima navrch hlavy…
ne neboj me nic vnucovat nemusis,ja si umim letaky sama precist. :roll: :roll:Diky Jani

Inteligentní člověk? Cos tím chtěla říct?
A takový překlep jako nakupujeme/nekupujeme není hrubka, ale chyba, která klame. Když si to přečteš s nakupujeme nebo nekupujeme, dává ta věta opravdu jiný smysl:

„My NAKUPUJEME Hami mlíka pro malou jenom takhle.“
„My NEKUPUJEME Hami mlíka pro malou jenom takhle.“

Ta 1. věta zní tak, jak je napsaná. Prostě obyčejná oznamovací věta.
Ta 2. věta zní tak, jako bych já nakupovala mlíka jenom takhle a Ty ne. Zvlášť, reaguješ-li na něčí oznámení.
Ostatně, co se hrubek týče, taky mě zvedají ze židle, ale nemám potřebu nikoho „shazovat“ a veřejně se mu posmívat. Já taky nejsem neomylná, určitě po mně někdo něco najde/našel. A překlep mi jako hrubka nepříjde. Překlep je pouze chyba.
A přednášku o slevách jsem ti dělat nechtěla, je mi jasné, že většina lidí si najde slevy sama a že umíš číst. Jen jsem to vzala jako věc takovou, že k nám třeba letáky nechodí do schránky. Takže když se nepodívám na net sama, nevím nic. A napadlo mě, že nejsme jediní, kdo nemá pravidelné informace, které má jako samozřejmou věc. Takže tak asi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
13.3.10 10:07

nebudu se tady s tebou dohadovat,mozna ty na to mas cas ale ja se venuji diteti.
misto smajliku s ocima nahoru stacilo napsat zda jsem se nepreklepla ne?A ne hned to co jsi napsala…
Uz se k tomu nebudu vracet,nemam na to jak jsem uz napsala cas.
To co jsem napsala predtim si preber jak chces,je mi to naprosto jedno.
Preklepy dela kazdy…mmch nedavno jsem taky jeden u tebe nasla(nebo to byla to nebyl preklep :roll: :roll: ).
A kdyz uz tady budes moralizovat o preklepech tak se staci podivat na nazvy diskuzi.....vese/vase..umyvat dite/umivat dite atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12142
13.3.10 10:57

Tys ale pořád nepochopila, co je překlep a co hrubka, že?
Jo a jinak já jsem nepsala, že jsi Ty udělala někde chybu. Psala jsem jen, že hrubky mě zvedají taky ze židle, ale nemám potřebu nikoho opravovat. Zato Ty si asi v tom libuješ, co? Tak si nejdřív přečti svoje příspěvky a koukej, kolik hrubek tam máš (nemluvím o překlepech, pozor, nezaměňovat).
A co se týče smajlíků, Tady si něco o nich přečti:
http://cesky-jazyk.upol.cz/articles.php?…
Jen tak třeba, ten mrkající smajlík, který jsi použila, může taky vyjádřit ironii a ne „přátelsky“ mrkat. A pokud ho použiješ ve větě jako Ty ve svém 1. příspěvku, můžeš podtrhnout smysl věty jako ironii a ne jako přátelké doporučení. Takže ano, Tvá věta dávala smysl a já to pochopila jako ironii, tudíž jsem reagovala tak podrážděně. A teď už to bude pouze slovní přestřelka o spisovné češtině.
A máš pravdu s tím věnováním se dítěti, radši udělej něco smysluplného než se takhle ztrapňovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28796
13.3.10 12:04

Hned včera,když jsem si přečetla první Taminčin příspěvek,mě napadlo,že se překlepla,přepsala nebo jak to nazvat.

Já taky nemám pokaždé čas po sobě něco kontrolovat hrubky,gramatiku nebo překlepy.Většinu příspěvků,které píšu,buď v mezihře s dětmi nebo mezi vařením..Hodinku luxusu jen tak sedět u počítače si můžu dovolit jen,když je Adámek ve školce a Emička spí.

A navíc,Taminka není z těch,které by se někde vychloubaly nebo do někoho zbytečně rýpaly.V žádném případě mě nenapadlo,že tu oznamuje,že ona kupuje mléko draze.

radúno,nechápu,proč nebo jak se Taminka ztrapnila :nevim: Překlepla se,to se může stát úplně každému.Nemůže za to,že jsi to vztáhla na sebe.Pak překlep vysvětlila a tím by to pro mě skončilo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12142
13.3.10 15:19

Jana206, jasně, překlepy jsou všude, i já se překlepnu. To jsem taky napsala. Ale Taminka si zaměnila hrubky za překlepy:
„,.....zajimave je ze jsou zde vsude prispevky ktere maji plno hrubek a chyb a nikdo nikoho za to nebuzeruje a ja napisu tohle a hned je ohen na strese,..“
Podle této poznámky se tu máme navzájem opravovat?

Tahle věta:
„Mmch takove slevy byvaji i v Tescu nebo v Hyper albertu kdyz maji ty letaky s detskou stravou.
My nekupujeme Hami mleka pro malou jenom takhle. :wink:

mě nastartovala proto:

• že výraz „mmch“ se většinou používá jako výraz pohrdání
  • celé souvětí v závěru s mrkajícím smajlíkem DÁVÁ SMYSL

Poslední větou jsem to tudíž pochopila tak, že ona NEkupuje Hami mléka pro malou jenom takhle (čili ve slevách). To se mě trochu dotklo a v ten moment jsem si připadla jako někdo, kdo nemá nic lepšího na práci než jen shánět slevy. Ne nejsem. Psala jsem kdesi, že nám letáky nechodí. Takže na nějaké slevy jsem odkázána pouze na sebe a svůj čas (a na svou paměť - vzpomenout si) a najít si akce na netu. Bývá to ovšem velice zřídka a NÁHODOU jsem slevu našla, chtěla jsem se podělit. Třeba by chtěl někdo ušetřit. Chyba! Můj (dobrý?) skutek byl po zásluze potrestán.
Těmi smajlíky se začala ohánět Taminka, já jsem ji jen odkázala na stránky, kde se o nich něco dočte. Ten, co použila ona, se dá vyvětlit totiž i jako ironie, ne jen přátelské mrkání. Takže vlastně celou (pro mě) urážlivou formu podání jen podtrhl.

Nikde jsem nikdy nikomu nevyčetla, že má ve svém příspěvku hrubky. Ano, vadí mi to, ale NIKDY bych si nedovolila nikoho veřejně urazit tím, že bych ho chtěla opravit. Naopak, já jsem uznala, že se mi sem tam vloudí taky chyba do textu. Ad inteligence. Myslíš, že je od ní hezké, když napsala:
„Inteligentni clovek by se zeptal zda jsem neudelala chybu protoze prispevek s "nekupujeme“ nedava smysl,…"
No promiň, tohle mi vyznělo už jako urážka. Takže se nezlob, ale bránit svou inteligenci jsem musela.

Anebo napsala toto:
„Preklepy dela kazdy…mmch nedavno jsem taky jeden u tebe nasla(nebo to byla to nebyl preklep :roll: :roll: ).“
To taky trošku přehnala, protože jak jsem už psala, já bych si nikdy nikomu nedovolila napsat, že neumí psát správně gramaticky hezky česky. Že ty hrubky nebo chyby nebo překlepy vidím, neznamená, že to někomu otluču o hlavu. I tady jsem se musela následně bránit.
Ano, teď už se v tom jenom nimrám a babrám asi úplně zbytečně, Taminka se už zřejmě neozve. Já vím, že je jedna z těch nekonfliktních uživatelek, její nick je lehce zapamatovatelný a po přečtení jejích odpovědí v daných tématech vím, že to je asi fajn ženská. Jen se stalo, že jsem se zřejmě urazila větou, která dává smysl i když to obě popíráte. Když si to totiž přečteš (nebo i Taminka) znovu a znovu, dáte mi za pravdu, že smysl dává a v jistém smyslu i uráží. Že je to překlep jsem holt v ten moment nevěděla. Takže tak asi.
Pokud jsem Taminku (svou inteligencí) nějak urazila, omlouvám se. Jen mám prostě pořád pocit, že psaným textem se dá velice přesně vyjádřit to, o čem psát chci. A jde to. A že není překlep jako překlep, náš spor je názorná ukázka, že i překlep může být vnímán jako to, co napsáno mělo být.

„My NAKUPUJEME Hami mlíka pro malou jenom takhle.“
„My NEKUPUJEME Hami mlíka pro malou jenom takhle.“

Takže toliko k problému slovíčkaření a urážení se navzájem. Takže Taminko, pokud se cítíš být mou osobou uražena, omlouvám se. :kytka: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
15.3.10 11:22

Myslím, že většina z nás nakupuje ve slevách,když je co :-)i ve velkém, viz.já . Je to sice už pasé,ale před rokem na půl měli v interspáru v Jbc akci sunar za 130,– +ke každé krabici 2mlíčka od Sunarky zdarma. Tak jsme jich hned vzali 15, v jiných interspárech byl sunar v akci také,ale už bez mlíček. Takže pokud by někde byla tato super akce dejte vědět.
A neřeště hrubky a překlepy…těch ještě bude. A holt každý nemá jazykové nadání, i když je mu jazyk vlastní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15858
15.3.10 14:48
Taminka píše:
ne neboj me nic vnucovat nemusis,ja si umim letaky sama precist. :roll: :roll:Diky Jani

To je presny - nekdo napise clanek na titulni stranu a v uvodniku hrubka jako hrom, ktera bije do oci i naprostyho analfabeta a to je v poradku.

Příspěvek upraven 15.03.10 v 18:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama