Linux, nebo unbutu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
araw
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 07.10.12 07:04
Linux nebo unbutu?

Chci zkusit tolik opěvovaný linux. Všude mi to nabízí unbutu, že je to novější než linux? V čem je linux tak dobrý? :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
araw
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 07.10.12 07:17

A jak je to s ovladačema na notebook? Když si nainstakuju linux nebo unbutu? :think:

radeji ne
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.12 07:34

Ubuntu=linux a pokud se ptas na takovyhle dotazy tak si ho neinstaluj

araw
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 07.10.12 07:35
@radeji ne píše:
Ubuntu=linux a pokud se ptas na takovyhle dotazy tak si ho neinstaluj

No tak přechytralý anonymy miluju. jdi si honit triko jinam jo? :pocitac:

surikataXY
Echt Kelišová 9544 příspěvků 07.10.12 07:36

Mas uz nejake drivejsi zkusenosti s linuxem?

pokud ne, neinstaluj si ho, ja se povazuju za prumerneho uzivatele PC, jak po pracovni strance, tak v soukromi a teda linux bych nezvladla a to jsem pracovala v PC firme, kde na nem polovina kolegu delala a snazili se me do taju linuxu zasvetit…

radeji ne
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.12 07:37

Jo a ještě není to unbutu ale ubuntu

radeji ne
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.12 07:39

Hanulka: souhlas

araw
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 07.10.12 07:40
@Hanulka82 píše:
Mas uz nejake drivejsi zkusenosti s linuxem?pokud ne, neinstaluj si ho, ja se povazuju za prumerneho uzivatele PC, jak po pracovni strance, tak v soukromi a teda linux bych nezvladla a to jsem pracovala v PC firme, kde na nem polovina kolegu delala a snazili se me do taju linuxu zasvetit…

Všude píšou, že je na ovládání jednoduchej :think:

rozumbrada
Extra třída :D 13778 příspěvků 07.10.12 07:44

Ubuntu je „verze“ linuxu nebo jako to říct. Něco jako windows vista, windows 7, windows XP.
Je to operační systém, takže by ses musela naučit pracovat s úplně jiným prostředím v počítači a dohledat/dokoupit? aplikace (textové editory, přehrávače, fotoeditory…) abys ho vůbec mohla používat.
Výhoda je asi v tom, že není tak běžný jako windows a je proto odolnější vůči virům.

surikataXY
Echt Kelišová 9544 příspěvků 07.10.12 08:09
@monika32 píše:
Všude píšou, že je na ovládání jednoduchej :think:

no pro toho, kdo v nem umi pracovat je skvely, jednoduchy, netrpi tolik chybama jako Windows, ale pokud nevis, o co jde, nerozchodis to, to mi ver :lol:

Sifa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.12 08:13

Urcite Ubuntu, je podobnej windowsum, ale klasickej Linux, tam si musis vsechno naprogramovat sama, kdezto v Ubuntu to skoro vsechno uz je a je to 100% uzivatelsky lehci jak Linux.. mam v tom zkusenosti a jako zacatecnikovi jedine Ubuntu :palec:

beodenka
Kelišová 5281 příspěvků 07.10.12 08:15

Ja pouzivam Linux Ubuntu (Ubuntu je jedna z free verzi Linuxu) uz nekolik mesicu. Da se na to pomerne rychle zvyknout. Podobne jsem si musela zvykat na system v chytrem telefonu. Uz jsem mela PC hrozne zasekanej, po preinstalovani se podstatne zrychlil. Misto klasickeho Wordu a Excelu ma Abiword a Gnumeric, je to skoro shodne a dokument/ tabulka se da ulozit i ve formatu .doc nebo .xls. Na domaci PC v pohode (kde pouzivam prevazne internet, sem tam se podivam na film a vyjimecne otevru neco z Officu), v praci bych s tim asi trochu bojovala.
Kdyby sis ho nainstalovala a s necim si nevedela rady, dej vedet- zeptala bych se manzela :lol:

Sifa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.12 08:16

http://www.ubuntu.cz/…jte/stahnout ..tady mas primo odkaz kde si stahnes nejnovejsi verzi, vse zdarma.. uz je to prizpusobeno k co nejpohodlnejsimu uzivani, tak se neboj.. kolikrat ma vic vyhod jak klasickej win

araw
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 07.10.12 08:17

Já ho chci zkusit na druhým notebooku, co mám jen na prohlížení na netu. No co, zkusím ten Ubuntu, když mě to nepůjde, vrátím tam W. jenže na tom notebooku mám visty a ty jsou fakt „perfektní“ :cert: :cert: :cert: Tak bych zkusila tohle, nic horšího než visty to snad nebude :mrgreen:

stazinka09
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.12 08:17

@Hanulka82
nesouhlasím, jsem průměrný uživatel PC a spokojenost. Není to nic složitého, jde o zvyk, to je celé.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama