Lže a krade v 9 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.15 16:16
Lže a krade v 9 letech

Dobré odpoledne, předem se omlouvám za anonym ale stydím se a je mi nepříjemné veřejně psát o tom co mě trápí ale už si nevím rady :,( Moje dcera 9 let adhd začala krást a lhát. Začalo to o prázdninách kdy babičce ukradla pytlík bombonů, vysvětlovali jsme že to není správné že je to ostuda atd pak to jakoby ustalo a byl klid - ale včera jsem musela na pohotovost a poprosila jsem sousedku aby malou vyzvedla ze školy a vzala jí k sobě než se vrátím, když jsem si jí vyzvedla poprosila mě abych jí odvedla a přišla za ní že mi potřebuje něco důležitého říct - dcera u ní ukradla jablko následovalo vyhrožování že jestli takhle bude pokračovat tak skončí v pasťáku atd samozřejmě slibovala že už to nikdy neudělá. Dneska jsem pro ní šla do školy a vrátná mě zastavila že se mnou chce mluvit paní učitelka - dcera jí ukradla ze stolu naušnici - doma následoval „výslech“ prý je to naušnice dcery co ztratila ve škole a tak si jí vzala- chtěla jsem vidět tu druhou do páru a opravdu má dcera doma jednu a druhou nemá - učitelka mi tvrdila že to je její naušnice. Samozřejmě jsem dceru seřvala, vynadala jsem jí do lhářek a zlodějek - ruply mi nervy - ale teď řeším co dál. Nevím co udělat aby pochopila že tohle se opravdu nedělá že to není správné. Po materiální stránce ma vše co potřebuje nebo co chce - samozřejmě v rámci možností - slona jí fakt nekoupím - věnuji se jí také dost, mazlíme se, povídáme si o všem. Dcera je taková ještě hodně dětská někdy se chová jako pětileté dítě - takže zákaz na cokoliv se u nás mine učinkem - seberu jí všechny hračky tak si vezme šňůrku a vyhraje si i s ní, zakážu jí televizi tak si udělá divadlo pomocí prstů a vymyslí si pohádku atd když jsem se jí ptala proč to dělá tak mi řekla že jim závidí protože mi máme doma jablíčka která nejsou tak hezká jako od tety - máme ze zahrady a nelesknou se tak jako ty co měla teta :zed: - ta naušnice je přece její tak jako proč by se měla učitelky ptát :zed: já jsem už fakt zoufalá nevím co s ní - v ppp mi řekli domlouvat vysvětlovat ale hlavně nebít - a abych pravdu řekla dneska měla na mále měla jsem chuť jí tu pr.del zmalovat na 100 způsobů :pocitac: ale ovládla jsem se.Moc se omlouvám za takový dlouhý příspěvek a děkuji že jste ho dočetli až sem ale prosíííím o každou radu co bych měla udělat

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
jahuhudka
Extra třída :D 13985 příspěvků 02.12.15 16:24

Promiň ale píšeš že je dětská a vyhrožuješ pasťákem 8o. A co to je ukrást jablko? 8o Podle mě jsi ji pěkně vystresla a tím jsi zadělala na opravdové problémy.

Marcam
Kelišová 5093 příspěvků 02.12.15 16:25

V 9letech, no tě bůh. To chce dětského psychologa.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.15 16:25

Bratr má podobný problém, je mu 15 let, zatím to trvá, ale když mu bylo asi 12 nebo 13 let tak kradl mamce peníze z peněženky, to naštěstí už nedělá ( i když možná občas ano :? ), ale třeba když se něco koupí, tak to je rozdělené, například jogurty, každý má jeden a bratr to ví, ale stejně sní dva nebo tři, tudíž člověk si to musí hlídat, aby to stihl sníst aniž by mu to brácha snědl. Takže se různě jídlo a sladké schovává. Nevím co s tím, sama mamka neví co s bratrem :nevim: ale je pravda, že třeba před rokem to s ním bylo horší, už se to zlepšilo, i když to možná je tím, že má notebook a nemá na jídlo „čas“.
Omlouvám se za anonym, ale je to soukromý problém a opravdu nemusí každý vědět o mém bratrovi.

EmmaAnna
Závislačka 3397 příspěvků 02.12.15 16:27

Ahoj, tohle bych konzultovala s psychologem. I když si to jen tak nepřiznáte, příčina většinou tkví v rodině. Například co tatínek, figuruje, nefiguruje? Nerozmazlujete ji? Nevolá tím tak trochu po pozornosti a o pomoc?

Tresty jsou pořád tresty, i když ji nedonutíte, aby místo TV jen nehybně ležela a koukala do stropu. Účinný trest je i zákaz sladkostí. A co následovalo po krádeži, dovedli jste ji k okradenému, aby se omluvila? Pokud ne, tak proč? Dovedla bych jí, aby se omluvila - dospělé a pokud je normální děvče, bude se stydět. To je samo o sobě dobrý trest i dobrá lekce. Případně aby ta jablka třebas pomáhala pěstovat atd.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.15 16:28

Hmmm, mám syna 8 let, je o normální, bystrý a hodný kluk…ale už v obchodě ukradl bonbony, protože tam byl s kamarádem a měl na ně chuť a peníze ne a on mu řekl, ať si je dá do kapsy, tak to uděla, pro syna jsem si jela na policii…taky mi zapírá poznámky a lže a už si vystřihl i ze žákovské list s poznámkama, protože je podepsal za mě (dělal to i loni a ví, že to poznám a že si pamatuju, co jsem podepsala)…Taky nevím, co s ním, domlouvala jsem, vysvětlovala, myslím, že se s ním bavím hodně, nebiju ho…posledně ale dostal vařekou na zadek, už jsem mu tím vyhrožovala víckrát, bylo načase slib splnit, příště jsem mu slíbila větší výprask s odův odněním, že když nepomáhá domluva a vysvětlení, bude bitej…kupodivu od té doby je zatím bez poznámek a tedy i bez podvodů…ale občas vím, že lže, jsou to blbosti a dokázat mu to nemůžu, prostě to ale vím…radu nějak nemám, taky bych nějakou ráda…já doufám, že to prostě pochopí, že tudy cesta nevede :nevim:

Marcam
Kelišová 5093 příspěvků 02.12.15 16:28

Jedné mé kolegyně syn, už na pískovišti šmelil bagry ve škole se to stupňovalo, ted sedí za podvody a krádeže. :think:

žížal
Závislačka 4613 příspěvků 1 inzerát 02.12.15 16:29

A ty naušnice jsou teda opravdu učitelky? No každopádně by to chtělo dětského psychologa, tohle bývá u dětí časté a velmi pravděpodobně z toho vyroste. (Já ukradla několikrát samolepky šmoulů asi ve třetí třídě, štvalo mě, že je nemám - dnes nekradu :mrgreen: ). Nicméně řešit se to samozřejmě musí - pokud možno v klidu a s velkou trpělivostí (na to by právě pomohl ten psycholog, mají zkušenosti a poradí, jak v takových případech jednat plus samozřejmě bude pracovat s dcerou). Mmch, mám dvě holky ve stejném věku a obě mají už občas tendence si vymýšlet - upravit si situaci tak, aby se jim to hodilo do krámu a já se např. nezlobila apod. - samozřejmě jim nedojde, že je to velmi průhledný. Krádeže jsme teda zatím neřešili, ale vymýšlení jim docela jde :roll:.

EmmaAnna
Závislačka 3397 příspěvků 02.12.15 16:29

Jo a že lže považuji za normální - děti nelžou jen v tom případě, pokud mají k dospělému naprostou důvěru a nebo když ví, že následky lhaní jsou horší, než když se přizná hned. Doporučuji kombinovat :-)) Důvěra se nepěstuje vyhrožováním pasťákem, stejně byste ji tam asi v devíti nedala, tak naco si takto planě podkopávat autoritu.

Navíc je v tom věku, kdy zjistila, co to ta lež je a začíná s tím experimentovat. U děcek normální.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.15 16:35

@jahuhudka tam nejde o jablko ale o to že ho ukradla - schovala si ho do aktovky a pak sousedce lhala že ho nemá ale pak se přiznala že ho ukradla - ted je to jablko a příště to budou peníze?! Učitelce vezme naušnici a to podle mě taky není v pořádku- učitelka to klidně může nahlásit na sociálku a to taky nebude v pohodě - já už nevím čím jí „postrašit“ aby si uvědomila že to není správné myslím že těma krádežema si zadělává na mnohem větší problém než to že jsem jí řekla o pasťáku - a ona je dětinštější né hloupá - a upřímně jsem vaší odpověď nepochopila- jestli jí mám poplácat po zádech a říct -„šikovná ale příště si dej pozor aby tě nechytli?“
@Marcam chodíme do ppp k psycholožce a ta tvrdí vysvětlovat a domlouvat nic víc mi k tomu neporadila

žížal
Závislačka 4613 příspěvků 1 inzerát 02.12.15 16:36
@Marcam píše:
Jedné mé kolegyně syn, už na pískovišti šmelil bagry ve škole se to stupňovalo, ted sedí za podvody a krádeže. :think:

Profesionální čórkař, no…

žížal
Závislačka 4613 příspěvků 1 inzerát 02.12.15 16:44
@Anonymní píše:
@jahuhudka tam nejde o jablko ale o to že ho ukradla - schovala si ho do aktovky a pak sousedce lhala že ho nemá ale pak se přiznala že ho ukradla - ted je to jablko a příště to budou peníze?! Učitelce vezme naušnici a to podle mě taky není v pořádku- učitelka to klidně může nahlásit na sociálku a to taky nebude v pohodě - já už nevím čím jí „postrašit“ aby si uvědomila že to není správné myslím že těma krádežema si zadělává na mnohem větší problém než to že jsem jí řekla o pasťáku - a ona je dětinštější né hloupá - a upřímně jsem vaší odpověď nepochopila- jestli jí mám poplácat po zádech a říct -„šikovná ale příště si dej pozor aby tě nechytli?“
@Marcam chodíme do ppp k psycholožce a ta tvrdí vysvětlovat a domlouvat nic víc mi k tomu neporadila

Změnit psycholožku. Tohle je fakt velmi citlivý téma a může se zadělat na velký problém do budoucna. Někdo s ní musí intenzivně, laskavě a trpělivě pracovat plus vám jako rodičům doporučit vhodné chování k dceři. Pravděpodobně má příliš velkou touhu vlastnit to, co nemá a nedokáže si zatím pomoci jinak, než že si to prostě vezme - to je právě u dětí typické, dospělý se většinou ovládne :mrgreen:. Ona samozřejmě ví, že se to nesmí, ale ta touha může být fakt velká, navíc nevíš, kolik toho už vzala, aniž se na to přišlo. Takže to, že onu věc může tímto způsobem získat, ji může lákat tak, že případná hrozba z prozrazení jde stranou. Třeba - nevím. Jak říkám, je potřeba s tím pracovat, postupně se toho velmi pravděpodobně zbaví, neboj.

Příspěvek upraven 02.12.15 v 16:45

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.15 16:45

@EmmaAnna u nás se nic nezměnilo jedeme pořád na stejné „vlně“ - samozřejmě se musela omluvit sousedce za učitelkou jdeme ráno

jahuhudka
Extra třída :D 13985 příspěvků 02.12.15 16:46

Jako kvůli jablku dělat takové haló? Prostě chtěla jablko (moje děti by si ho u,,tety,, taky vzaly ) je jasné, že když pak na ni uhodíte, že se bojí, obzvlášť když jí vyhrožujete. To co děláte není vysvětlování, ale vyhrožování

EmmaAnna
Závislačka 3397 příspěvků 02.12.15 16:47
@Anonymní píše:
@EmmaAnna u nás se nic nezměnilo jedeme pořád na stejné „vlně“ - samozřejmě se musela omluvit sousedce za učitelkou jdeme ráno

To chce důslednost - omluva, odpracování si něčeho (např. pomoc sousedce s něčím, být po škole) a ono to vymizí. Asi bude i impulsivnější a nevyzrálá. Je třeba jí dávat hooodně lásky a taky pevně stanovit hranice a tresty. :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama