Negativní emoce - vztek - co si může dovolit, a co ne?

596
25.11.15 10:21

Negativní emoce - vztek - co si může dovolit, a co ne?

Maminky,

prosím obracím se na Vás s prosbou, s manželem na to máme každý trošku jiný názor..

jak byste se v těchto situacích zachovali.. dcera 3,5 roku teď prochází asi nějakým vzteklym obdobím asi i podpořeným období vzdoru..

Situace, které u nás řešíme na denním pořádku

• ráno říkám Naty pojď jdme se převlíct.. a ona uděla jakoby tygra (nevím jak to popsat) hhrrrr uděla škaredý obličej takovy naštvany.. a zařve nebudu se převlíkat.. ja ji tam teda necham přijdu za chvilku a říkám pojď jsem se převlíknout a to už pak většinou jde..
  • další věc je třeba - chce aby přijela babička - zavolame babičce ona přijede.. a dcera zase to hrrr běž pryč nechci tě tady a tříske ji dveřmi před nosem
  • většinou takové vzteky a vybuchy ma na (manžela, a babičku, u mě malo kdy)
  • hrajou si s tatkou, a manžel nějak jinak postaví komín - začné vřískat vztekat se hrrrr jak to tak nechci a začne po něm řvát běž pryč už si s tebou nechci hrat.. manžel začne taky ječet, že po rodičích se tak nekřicí..
  • večer chce aby ji manžel uložil.. a přikryl.. přikryva ji a ona hrrr škeredy obličej – vztek brek - špatně mě přikryvaš jak to tak nechci..
  • odpoledne jdme na prochazku - nee ja nechci jit ven - manžel říka pojd pujdeme do lesa - dcera hrrrr řikam nejdu ven.. :roll:

připada mi jako by se nějak nedokazala s těmi emocemi poprat? manžel říká, že jsem na ni moc hodni, že musíme přitvrdit.. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3397
25.11.15 10:26

Úplně normální chování :nevim:

Jinak udělala by mi to s tou babičkou jednou a příště bych ji nepozvala. Ne že si ji vydupe a pak bude ječet, že ji nechce. Chce to trochu důslednosti.

Že nechce na procházku? To má blbý :lol: Čapnu a jdeme. Motivuju něčím příjemným - jak uvidíme pasoucí se srnky, kytičky, nasbíráme borůvky a já nevím co.

Začne na mě křičet že mě nemá rád a že si se mnou nechce hrát? OK, řeknu v klidu, že mě bolí, co říká, že to je ošklivý. Sklidím hračku a jdu si po svých.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
25.11.15 10:26

Dcera to dela taky, nejdriv jsem ji domlouvala ze takhle se nemuze chovat, kdyz ani to nezabralo parkrat dostala na zadek, a celkem ji to preslo..diteti by se meli vyjasnit mantinely, takhle velke uz musi vedet jak se chovat k dospelemu.. Obcas kdyz posloucham teŕeba v obchode jak se deti bavi s rodici tak vazne zasnu..ale to je holt ta volna vychova.. :lol: pak to tem rodicum i celkem preji..maj to co si „vychovaly“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
25.11.15 10:27

@EmmaAnna souhlasim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
25.11.15 10:28
@katule9 píše:
Dcera to dela taky, nejdriv jsem ji domlouvala ze takhle se nemuze chovat, kdyz ani to nezabralo parkrat dostala na zadek, a celkem ji to preslo..diteti by se meli vyjasnit mantinely, takhle velke uz musi vedet jak se chovat k dospelemu.. Obcas kdyz posloucham teŕeba v obchode jak se deti bavi s rodici tak vazne zasnu..ale to je holt ta volna vychova.. :lol: pak to tem rodicum i celkem preji..maj to co si „vychovaly“

Ale co ty chudinky učitelky pak s nima :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
25.11.15 10:32
@EmmaAnna píše: Úplně normální chování :nevim:

Jinak udělala by mi to s tou babičkou jednou a příště bych ji nepozvala. Ne že si ji vydupe a pak bude ječet, že ji nechce. Chce to trochu důslednosti.

Že nechce na procházku? To má blbý :lol: Čapnu a jdeme. Motivuju něčím příjemným - jak uvidíme pasoucí se srnky, kytičky, nasbíráme borůvky a já nevím co.

Začne na mě křičet že mě nemá rád a že si se mnou nechce hrát? OK, řeknu v klidu, že mě bolí, co říká, že to je ošklivý. Sklidím hračku a jdu si po svých.

S tou babičkou, by jsi řešila jak když třeba zavolame přijde a ječí, že ji nechce…? už nikdy babičce nezavolat to asi nejde..?
nebo ji třeba uděla i to co manželovi, hraje si s ní a najednou babička uděla něco jinak (než asi předpoklada dcera ) a ona ji řekne tak babi už jeď domu pojd ja tě pujdu odporovodit..

S tím venkem to je tak, že vždy když řeknu že jdeme ven tak jdeme.. jak jsi psala snažím se motivovat.. ale většinou než jdeme je tam takové to hrrr ja nechci tak ja se jdu sama oblíkat a ona přijde s bundou.. jen prostě v tem moment..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
976
25.11.15 10:32

Souhlas s @EmmaAnna … a s tou babičkou, tak ta kdyby přijela a dcera tohle udělala, tak důrazně vysvětlím, že třískat dveřmi před nosem nikomu nebude a když si s babičkou hrát nechce, tak si půjdu s babičkou povídat já a dcera ať si jde klidně hrát sama. Rozhodně bych babičku neposlala zpátky domů :)
Jinak naše to dělá taky - babičky máme v baráku, ona je miluje, ale když na ni třeba začnou mluvit hned jak přijdeme ze školky, tak začne dělat jen takový vztekavý zvuky, tak jí vždycky říkám, aby jim řekla, že si teď nechce povídat, že je to v pořádku, ale vztekat se na ně nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
25.11.15 10:35
@Tersuita píše:
Souhlas s @EmmaAnna … a s tou babičkou, tak ta kdyby přijela a dcera tohle udělala, tak důrazně vysvětlím, že třískat dveřmi před nosem nikomu nebude a když si s babičkou hrát nechce, tak si půjdu s babičkou povídat já a dcera ať si jde klidně hrát sama. Rozhodně bych babičku neposlala zpátky domů :)
Jinak naše to dělá taky - babičky máme v baráku, ona je miluje, ale když na ni třeba začnou mluvit hned jak přijdeme ze školky, tak začne dělat jen takový vztekavý zvuky, tak jí vždycky říkám, aby jim řekla, že si teď nechce povídat, že je to v pořádku, ale vztekat se na ně nemusí.

jooo to jsem zaponněla.. třeba když babičku potkáme někde ona ji řekne ahoj a dcerea nic.. tak říkám babička ti říká ahoj a ona nic.. :oops: pak řekne, že teď nechce mluvit.. manžel říkal, že by ji za to nejraději střelil.. :oops: ma na to pravo neříct ahoj.. nebo když se ji někdo zepta jak se ma ignoruje.. neřekni nic..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
25.11.15 10:36

@Helll až příště bude ječet, že chce babičku, tak bych řekla, že babička minule přišla a ona jí vyhodila, tak je smutná a nechce se jí…chvíli to vydržet jde, pak můžete vidět babičku jinde než u vás, pak jí třeba zase bude chtít a můžeš jí říct, že to zase zkusíte atd.

jestli babičce řekne slušně, že už si s ní hrát nechce, tak na to přece právo má, tak prostě ať jí nechá, dejte si kafčo a je to

no a jestli se na vycházku dostanete a navíc si sama přinese bundičku tak mi to připadá bezva, že se jí v první chvíli nechce, na to má právo. Kolikrát já než se vykopu ven, tak to je úsilí, a pak jsem ráda, že jsem se dokopala. U dětí to kolikrát není jinak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
25.11.15 10:44
@Helll píše:
jooo to jsem zaponněla.. třeba když babičku potkáme někde ona ji řekne ahoj a dcerea nic.. tak říkám babička ti říká ahoj a ona nic.. :oops: pak řekne, že teď nechce mluvit.. manžel říkal, že by ji za to nejraději střelil.. :oops: ma na to pravo neříct ahoj.. nebo když se ji někdo zepta jak se ma ignoruje.. neřekni nic..

No nevim, pozdravit je snad slušnost, nemyslíš? Nemusí se s někým vykecávat, ale pozdravit babičku je snad základem slušného vychování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
25.11.15 10:50
@radkka píše:
No nevim, pozdravit je snad slušnost, nemyslíš? Nemusí se s někým vykecávat, ale pozdravit babičku je snad základem slušného vychování.

No taky si myslim, ale to to z nim mam vymlatit 8o.. Nerikam, ze je tak vzdy, ale obcas se to stane.. :oops: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
25.11.15 10:53
@Helll píše:
No taky si myslim, ale to to z nim mam vymlatit 8o.. Nerikam, ze je tak vzdy, ale obcas se to stane.. :oops: :nevim:

Já radit nebudu, děti nemám, jen mi tohle přijde už trochu moc, vypadá to, že si dělá co chce. To nemyslím zle, každý to má asi jinak. Nevim, mlátit asi ne, ale dát jí najevo nelibost a pokud se bude takhle chovat, tak nějaký trest? :nevim: Promiň, že se sem pletu :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
25.11.15 10:55
@Helll píše:
jooo to jsem zaponněla.. třeba když babičku potkáme někde ona ji řekne ahoj a dcerea nic.. tak říkám babička ti říká ahoj a ona nic.. :oops: pak řekne, že teď nechce mluvit.. manžel říkal, že by ji za to nejraději střelil.. :oops: ma na to pravo neříct ahoj.. nebo když se ji někdo zepta jak se ma ignoruje.. neřekni nic..

a ty se s babičkou zdravíš? jinak já bych na to neupozorňovala, pozdraví(nebo aspoň odpoví) bude se s ní babi bavit, nepozdraví tak si pokecejte, ale jí nezapojujte do debaty… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
25.11.15 11:01
@Gosi píše:
a ty se s babičkou zdravíš? jinak já bych na to neupozorňovala, pozdraví(nebo aspoň odpoví) bude se s ní babi bavit, nepozdraví tak si pokecejte, ale jí nezapojujte do debaty… :nevim:

Samozrejme:) vypada to asi tak reknu ahoj babicka taky ahoj, dcera nic pak rekne babicka jak se mas.. Dcera nic.. Ja reknu Naty babicja s tebou mluvi a ona zasepta, ze ted nechce mluvit.. Tak ja reknu tak ahoj babicko a babicka ahoj a pokracujeme v prochazce..
Stane se ti jednou a pak zas treba 5× normalne odpovi a bavi se s ni..

Nevi jestli to resit nebo ne.. Manzel zastava nazor jako @radkka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
25.11.15 11:02
@radkka píše:
Já radit nebudu, děti nemám, jen mi tohle přijde už trochu moc, vypadá to, že si dělá co chce. To nemyslím zle, každý to má asi jinak. Nevim, mlátit asi ne, ale dát jí najevo nelibost a pokud se bude takhle chovat, tak nějaký trest? :nevim: Promiň, že se sem pletu :oops:

V pohode, manzel ma stejny nazor jako ty.. Ja prave nevim jestli na to upozirnivat nebo ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama