Kolik dárků pro 2letou?

26.11.15 23:04

Kolik dárků pro 2 letou?

Ahoj maminky, kolik dárků je asi tak vhodné pro dvouleté batole? Neberte v ohledu finance, to dítě stejně nepobere, že to stojí tolik a tolik, že má třeba jen 1 věc, protože to stálo 3000 atd.. :) Máme pro malou 5 dárků a podle všech to bude chudák o pod stromkem prý skoro nic mít nebude… :nevim: máme dřevěnou vláčkodráhu, koně + kočár, sada hraček do vody, dřevěnou tahací žabku a dřevěné kostky s krtečkem + jéště chci koupit miminko, ale to asi necháme na svátek, který má o pár dnů déle. Co myslíte, je to fakt málo? Nehledě na to, že druhý den navštívíme babičky a dostane další dárky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1698
26.11.15 23:07

Dle mě to není málo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70109
26.11.15 23:07

@Pivonka.Lucni Ne, je to až moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8684
26.11.15 23:10

My máme čtyři dárky doma, z toho jeden společný pro obě děti. Ale u prarodičů u každých jich dostane asi pět, další od tet a strejdů, takže v součtu přes dvacet dárků a můžeme se stěhovat do většího. Ne, nebude to tak hrozné, tak třetina jsou knížky. Kdybychom mu i u nás dávali desítky dárků, tak se ale fakt nevejdeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3306
26.11.15 23:11

Myslím, že to je víc než dost. Mnoho hraček najednou je pro tak malé dítě jednoznačně špatně. Není pak schopné se soustředit na jednu věc, je roztěkané, neví, co si vzít do ruky dřív. Náš skoro tříleťák dostane taky pět dárků a zdá se mi to už dost přes čáru. Já mu kupuju hračky průběžně po celý rok, je to podle mě lepší než dlouho nic a pak hromada pod stromečkem, ze které je pak dítě úplně šílené. Ještě dobrá rada - na to, co říkají „všichni“ se vykašli. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1150
26.11.15 23:12

Já si s tříleťačkama dala limit „pod stromečkem 3 dárky“, protože ony stejně neudrží pozornost dýl. Nakonec tam měly dárky 4 a ty 3 by bohatě stačily. Další dárky teda dostaly následující dny od příbuzných ještě. Já fakt neuznávám zahlcení věcma, když vidím, co některé děti mají - narvané pokoje a nehrají si s ničím, bodejť taky jo, jsou přehlcené.

5 dárků je až až.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
26.11.15 23:14

Ze zkušenosti tě mohu ujistit, že je to moc, víc jak 3 dárky stejně nepojme, naopak je pravděpodobnější, že jí první rozbalený uchvátí a další ani nebude mít zájem rozbalovat. Ale já se stejně nikdy nepoučila… :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
26.11.15 23:16

Pár let mi trvalo, než jsem zjistila, že méně znamená více. ˇˇCím více dárků, tím méně radosti z každého z nich. Nebude vědět, co pobrat dřív. Navíc určitě ještě bude mít dárky u babiček, možná u nějaké tety. POdle mě je to až až. Já mám děti sice už větší, dostanou každá 4 dárky, které si přály a 2 potřebné - praktické. Další dostanou u babiček.

• Nahlásit
  • Citovat
26.11.15 23:18

Děkuji, mně se to taky zdá dost, ale nevím, zmátly mě moje kamarádky, které mají dárků i 12 a nemají ani 2leté dítě, my hračky kupujeme také průběžně, ale nemáme zahlcený pokojík, vždy dám na půdu to s čím si nehraje a pořídíme nové, spíše měníme miminkovské a rozvíjející a tak nejde čekat až na narozeniny, nebo vánoce, takže proto,, jen,, 5 dárků a i mně i manželovi to přijde právě dost. :think:

Příspěvek upraven 26.11.15 v 23:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2079
26.11.15 23:19

My máme dvouletáka, od nás bude mít tři dárky, plus ještě od rodiny asi čtyři, na Štědrý den si z toho pod stromečkem najde čtyři, ten zbytek dostane další dny pod jinými stromečky. Nevím, co by s víc věcma dělal, a to plán byl od nás pouze dva dárky (hračka a knížka), ale jsme neodolali katalogu hračkářství. Jako my omezujeme dárky na hračka plus knížka na všechny příležitosti, ale když to násobíš prarodiči atd., příležitostnými dárky mimo svátku (jako z pracovní cesty nebo při návštěve rodiny) tak už teď má tolik věcí, že mu je schováváme. @Pivonka.Lucni Podle mně to co píšeš Ty je už na hraně únosnosti, ale komentářům se nedivím, loni jsme v jedné Vánoční diskusi četla o snad 15 dárcích pro batole, dyť to chudák ani nerozbalí, lidi jsou blázni :D. Schovej na svátek i nšco z toho, co už máš :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
26.11.15 23:24

Zrovna dneska jsem si vyskládala dárky, co pro koho mám a dvouletá dostane 3 hrací věci a 2 knížky. Myslím, že je to až až, ale jedna hračka z toho je drobnost (ve finále může zaujmout nejvíc, kdo ví?).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
26.11.15 23:27

@Pivonka.Lucni
Já myslím, že to rozhodně není málo:) proč by měla být chudák?
My máme taky cca 5 dárků, víc podle mě ani nemá cenu, díte stejnak drapne nakonec jednu a ostatní půjdou stranou.. samozřejmě na ně taky časem asi přijde.:)
My máme 2 magnetický knížky, auto, dřevěnou vláčkodráhu, nářadí a pianko..:) jako nevím, podle mě to úplně stačí, přece nevykoupím hračkářství.::-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 23:35

Šest dárků je až moc.
Náš Honzík měl ve dvou letech pět věcí, a dvě z nich se rozbalovaly až druhý třetí den.
Ty děti to ještě nepočítají, naopak, větší množství je spíš rozdivočí.
My budem dávat pod stromek dárky čtyři. Pak dostane další „várku“ u dvou babiček, dědečka a prababičky. Myslím, že toho bude víc než dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 23:38
@Pivonka.Lucni píše:
Děkuji, mně se to taky zdá dost, ale nevím, zmátly mě moje kamarádky, které mají dárků i 12 a nemají ani 2leté dítě, my hračky kupujeme také průběžně, ale nemáme zahlcený pokojík, vždy dám na půdu to s čím si nehraje a pořídíme nové, spíše měníme miminkovské a rozvíjející a tak nejde čekat až na narozeniny, nebo vánoce, takže proto,, jen,, 5 dárků a i mně i manželovi to přijde právě dost. :think:Příspěvek upraven 26.11.15 v 23:20

tak kamarádkám vyřiď, že se zbláznily, že z toho jejich děti budou mít divoký sny a navíc, jestli v tomhle tempu budou pokračovat, tak ať k patnáctinám šetří na ferarri :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1317
26.11.15 23:42

Dceři je 2a půl, doma dostane vláčkodráhu a dvě knížky - teda v opačném pořadí, předpokládám, že jak uvidí vláček, na nic jiného nebudou myšlenky, tak ať si je aspoň prohlédne :) pak u našich a ségry budou 2-3 dárky a u přítelových rodičů 1-2.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama