Lze rozchodům nějak předejít ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sněžení
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 07.02.17 10:14
Lze rozchodům nějak předejít ?

Když tady pár let čtu ta náhlá poznání partenra, vystřízlivění ze vztahu, nevěry atp. myslíte si, že je možné většině problémům nějak předejít?

Pokud se rozchází cca 50% párů z manželství a další skupina z volného vztahu, není také nějaký problém, nějaká chyba, nějaký stereotyp ve výdhově, ve vnmání dítěte, který se dále přenáší anebo je v tom něco jiného (např. že 50% žen se nehodí k mužům a 50% mužú se nehodí k ženám :-)?

Za sebe bych viděla problém v několiak věecech :
1. naivita, lidé se zamilují a do roka je svatba. Proč to ale dělají? Nutí je nějak společnost, příbuzní, filmy??? Mají se za dospělé?

2. lidé lpějí na věecech. majetku, kariéře a jsou pro ně cennější než vztahy
3. lidé se slibují věrnost v 18 až 35ti a myslí si, že to obstojí dalších 10,20 let
4. žena touží po dítěti a bere všechno
5. malá nebo velká upřímnost (dodnes nevím, co je lepší).. nicméně to je jenom část pavdy a sama vlastně odpověd neznám.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Markéta80
Hvězda diskuse 42036 příspěvků 07.02.17 10:21

@Sněžení nejde předejít. bude tam hodně faktorů. asi hlavní ten že Ti 2 se k sobě ani nehodí, nevěry, násilí… je hodně párů když ženská otěhotní během pár týdnů chození a ač se snaží tak prostě přijde rozchod, neměli šanci se poznat, nežili spolu určitou dobu a hned velký závazek a ne každý to ustojí :? Hodně lidí problém neřeší a raději uteče, nevěra se už bere jako součást vztahu :? A někdo bere něco jako nepřekonatelnou věc a jiný by mávnul rukou a naopak :? Někdo za vztah bojovat chce a bude, stojí mu to za to zkusit hodně možností pokud tam neni něco co ten člověk ví že nedá a někdo je ve vztahu, stačí mu že už tam po letech neni bláznivé zamilování a hned odchází. Věřím že kdybych žila s jiným a manžel s jinou tak by ty vztahy třeba byly jiné, horší. A ne každý toho pravého potká včas :?

Malaga
Nadpozemská drbna 25268 příspěvků 07.02.17 10:23

Můžeš se snažit na vztahu pracovat, ale zrovna ve vztazích není nikdy jistota, že jsou navěky. ;)
Jinak velký podíl na rozchodech vidím v tom, že dnes se problémy neřeší, resp. řeší velmi radikálně - rozchodem/rozvodem…

Sněžení
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 07.02.17 10:26

@Markéta80 jak se pozná, že se lidí k sobě hodí? :D

Amys
Generální žvanilka 20818 příspěvků 07.02.17 10:36
@Malaga píše:
Můžeš se snažit na vztahu pracovat, ale zrovna ve vztazích není nikdy jistota, že jsou navěky. ;)
Jinak velký podíl na rozchodech vidím v tom, že dnes se problémy neřeší, resp. řeší velmi radikálně - rozchodem/rozvodem…

Přesně pod tohle se podepisuji.
A dodávám - neochota nějaké tolerance z obou stran a kompromisů. Je potřeba, aby se oba partneři snažili toho druhého brát takového, jaký je, aby se lidé zbytečně neuráželi pro každou blbost. Pak to fungovat může, i když lidi nejsou úplně kompaktabilní. Kde je vůle, je i cesta.

Hanney
Závislačka 2718 příspěvků 07.02.17 10:39
@Sněžení píše:
@Markéta80 jak se pozná, že se lidí k sobě hodí? :D

Není jim spolu dobře, kompromisy dělá jen jeden, mají nelučitelné představy a postoje k životu atd…

zoidberg
Extra třída :D 12388 příspěvků 07.02.17 10:46

Dnes se hodně klade důraz na samostatnost. Lidé se prostě nepotřebují. Život v páru berou jako zpestření a když přijde problém, tak si zhodnotí, jestli jim to za to stojí no a v polovině případů se rozhodnou rezignovat.
Být rozvedený dnes není žádná hamba, naopak je to in. Matka samoživitelka dnes neumře hladem, ale díky štědrému soiálnímu systému je schopna se alespoň jakž takž uživit. Nepotřebuje řešit problémy, jednoduše se rozvede.
Nevěříme v boha. Jsme zaslepeni konzumem, radši si užijeme dovolenou na pláži, než bychom měli utratit za svatbu a pozvat všechny bříbuzné. Naštěstí bude válka a ta nás donutí opět hledat ty pravé hodnoty a nastolit znovu časy, kdy muž byl živitel a ochránce a žena byla matka, vychovatelka a hospodyňka.

triss86
Stálice 57 příspěvků 07.02.17 10:47

Nevím, jestli je to rada, jak rozchodům předejít, ale já vidím problém ve dvou věcech. Naivně očekáváme, že budeme stále šťastní, že jediná správná varianta je to zamilovaní na začátku/tetele­ní/pozornosti/vel­ká gesta a velká vyznání atd. Podle okolí vidím hrozně moc docela normálních vztahů, které jsou ukončeny, protože „to vyšumělo“. Jako by si nikdo neuvědomoval, že není nutné být každý den šťastný, že být docela normálně spokojený bez velkých výkyvů je vlastně cíl, ke kterému bychom měli směřovat. A druhý (logicky navazující) problém je to, že většina z nás očekává, že to štěstí nám zajistí partner. Dítě. Svatba. Dům. Cokoliv…realita je, že je nutné vždy začít u sebe.

Markéta80
Hvězda diskuse 42036 příspěvků 07.02.17 10:48

@Sněžení já radit nemůžu, mě vyšel hned první vztah. ale i společní známí říkali že se k sobě dokonale hodíme :lol:. na začátku jsem ho ani nechtěla, brala jsme ho jako kamaráda s kterým se tak dobře povídá, měli jsme skoro na vše stejné názory. On mě od začátku jako kamarádku ale nechtěl :mrgreen:, první den po seznámení jsem mu dala adresu že když někdy bude chtít pokecat at přijde a došla jsem domů a už víceméně neřešila že jsme si povídali a druhý den odpoledne že prý přišel na ten čaj :mrgreen: :mrgreen: a tohle trvalo pár týdnů až mě jednou dal pusu a začali jsme spolu chodit :mrgreen:, sex nebyl hned, bylo to hezké období, rok po seznámení jsme spolu začali bydlet protože doma jsem už být nemohla takže se stěhování urychlilo, manžel v tu dobu ještě byl na škole, no tak jsme spolu začali bydlet a bylo to fajn, už jsme nemuseli řešit že jsme spolu denně jen pár hodin, svatba byla 4 roky po seznámení, brali jsem se celkem mladí :lol:. Manžel mě dal velký důkaz že mě miluje, bral si mě v době kdy nebylo jisté jestli vůbec někdy se mě povede otěhotnět :? No a jsme spolu pořád, máme 3 děti a 2 psy :mrgreen:, manžel říká že se občas chovám jako když mě poznal :lol: :lol: V listopadu jsme poprvé jeli na pár dní sami pryč a byla to paráda, opět jako na prvního silvestra, leželi jsme vedle sebe pod peřinou a prokecali celý den i noc :mrgreen: a tím že se v ničem moc nerozcházíme se nemáme ani moc o čem hádat. ale s jiným bych třeba nevydržela. ale už jsme na sebe nějak napojení, držím v ruce telefon a najednou pípne sms :mrgreen: Před 14 dny večer jsem stála u výtahu a říkala si že už jsme dlouho neměli bramborovou buchtu a za 2 dny manžel při noční psal jestli neudělám bramborovou buchtu, že už dlouho nebyla :mrgreen: :mrgreen: Při seznámení mě bylo 18 a jemu 17 a to jsem měla zásadu že mladšího nechci ale seznámení osudové, stejná značka kalhot, stejný foták :mrgreen: a dokonce ze stejného města, ale nosil knír :poblion: což nic pro mě proto mě vůbec nepřitahoval, po měsíci se mě zeptal jestli se mě líbí chlap s knírem, řekla jsem že je to odporný, odešel že musí domů a za hodinu byl zpět a oholený a dcera je celá já, jak má manžel zarostlou tvář řekne mu že je to hnusný a pusinky nedává :mrgreen: :mrgreen: Manžel u mě ví co nikdy nepřekousnu ve vztahu ale máme to opět stejně takže zatim nám vztah funguje dobře, vždy jsme oba věděli že nikdy by jsme si nenechali postižené dítě a jo máme ho :jazyk: a manželství to nenarušilo, otázka je jak by to narušilo vztah kdyby bylo jen jedno dítě a ne zdravé :oops: Syn už přišel ze školy s tím kolik jich má rozvedené rodiče a že tohle by nechtěl a manžel říkal že by maminku nevyměnil, co by prý dělal :mrgreen: a syn říkal že ví že se rozvádět nechceme to by jsme prý na sebe furt nešahali :mrgreen:

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17519 příspěvků 07.02.17 10:50

@zoidberg
In to rozhodně není a nikdy nebude. Vždy je to krach. Doufám, že válka nebude a ty časy, kdy chlap byl pán a žena služka, se nikdy nevrátí. Jedině, když si to někdo bude dobrovolně přát.

Modesta
Ukecaná baba ;) 2132 příspěvků 07.02.17 11:30

@zoidberg

ono by úplně stačilo zrušit ten sociální systém. Nízké daně a nízké (nebo žádné) sociální dávky. Pak by se musela žena sakra dobře rozhodovat, s kým si pořídí dítě. Protože pokud se rozhodne odejít, je to už jen na ní. To samé chlap - nevzal by si poběhlici, u které by hrozilo, že mu domů nasadí kukaččí mládě.

Válka je poměrně drastické řešení a těšit se na ni, nebo psát že „naštěstí bude válka“ svědčí o tom, že jsi absolutně nedomyslel důsledky takového přání.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17519 příspěvků 07.02.17 11:38

@Modesta

Pak by se musela žena sakra dobře rozhodovat, s kým si pořídí dítě. Protože pokud se rozhodne odejít, je to už jen na ní. To samé chlap - nevzal by si poběhlici, u které by hrozilo, že mu domů nasadí kukaččí mládě.

Tohle nebude fungovat nikdy. I kdyby nebyly žádné sociální dávky. Z valné většiny si takto pořizují děti nepřizpůsobiví (všech barev pleti) a ti je budou mít vždycky.
A nikdo nikdy nikomu nezaručí, že i když si zdánlivě dobře vybere, tak tu bude fungovat až do smrti. Kdyby tohle někdo vymyslel, dostal by Nobelovu cenu.

Modesta
Ukecaná baba ;) 2132 příspěvků 07.02.17 11:48

@Kobliha51

no, částečně s tím souhlasím. Souhlasím s tím, že ve 100% tohle nikdy nebude fungovat. Jenže takhle si děti nepořizují jen nepřizpůsobiví. Podívej se tady na emiminu, kolik holek píše, že „omylem po 3 měsících známosti otěhotněly“, případně že mají teďka třetí dítě se třetím chlapem a ono se ukázalo, že je to haj.zl jako předchozí dva…
A krom toho, ti nepřizpůsobiví žijí z čeho? Nejsou to náhodou sociální dávky?

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17519 příspěvků 07.02.17 11:56
@Modesta píše:
@Kobliha51no, částečně s tím souhlasím. Souhlasím s tím, že ve 100% tohle nikdy nebude fungovat. Jenže takhle si děti nepořizují jen nepřizpůsobiví. Podívej se tady na emiminu, kolik holek píše, že „omylem po 3 měsících známosti otěhotněly“, případně že mají teďka třetí dítě se třetím chlapem a ono se ukázalo, že je to haj.zl jako předchozí dva…
A krom toho, ti nepřizpůsobiví žijí z čeho? Nejsou to náhodou sociální dávky?

Ty, co sem takové problémy píšou mi (pardon) nepřipadají, jako vystudované jaderné fyzičky. Neříkám, že se to nemůže stát i vzdělané a inteligentní dívčině, ale těch druhých je nepoměrně více. A ta poslední věta? Napsala jsem, že nepřizpůsobiví budou mít vždycky hodně dětí a to i kdyby dávky nebyly. Oni si tu cestičku najdou i kdyby to mělo být třeba v Tanzánii. O tom, z čeho žijí dnes, jsem nepsala. :mrgreen:

Modesta
Ukecaná baba ;) 2132 příspěvků 07.02.17 12:06

@Kobliha51

vesměs jsou to ženy, které měly předtím práci. Ano, nebyly to vystudované jaderné fyzičky, no a co?
Ano, cikáni kdysi měli taky děti, jenže se o ně starali. Měli svého šéfa, jehož slovo bylo zákon. Teď, pár generací se o ně stará stát, a zaběhlé pořádky se mění. Co se asi stane, když jim ty dávky sebereme? Nějakou dobu budou nepokoje, jako byly na Slovensku. A pak se buď přizpůsobí oni, nebo půjdou pryč (jako ti nepřizpůsobilí ze Slovenska přišli k nám).

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Trest je moc tvrdý, rozhodnutí soudu mě překvapilo, uvedl Řepkův advokát Jankrle

Devět měsíců tak zní rozhodnutí okresního soudu, který předešlé rozhodnutí,... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >