Lže, že jsou plátci DPH

924
4.6.17 23:21

Lže, že jsou plátci DPH

Ahoj holky, prosím o radu. :kytka: Nechali jsme si od jisté firmy zrekonstruovat kuchyň a před uzavřením smlouvy nám bylo sděleno, že firma není plátce DPH (je to tam i napsáno). Bohužel práci neodvedli tak dobře, jak měli a vznikaly spory. Nyní nám byla zaslána faktura na částku, na které jsme se ve smlouvě dohodli + 15% DPH. Při telefonickém rozhovoru nám bylo sděleno, že již od května jsou plátci DPH, ale po mém zjištění a jejich uváděného DIČ nikde v registru jako plátci DPH uvedeni nejsou. Mám pocit, jako by si chtěli těmi 15% ještě přilepšit… :palec: Kromě toho, kdyby byli plátci DPH, tak by si za služby spojené s rekonstrukcí měli účtovat 21% a ne sníženou sazbu 15% jestli se nepletu? A veřejně přístupné registry by je již od května měly evidovat jako plátce DPH nebo ne? :roll:
Při každém kontaktování jednatele firmy je mi sděleno, že jsou plátci DPH, ale nikde v rejstříkách není uvedeno, že by skutečně byli… Přijde mi to zvláštní :think:
Omlouvám se za takový dotaz, jen by mě zajímalo, jestli vám to přijde také zvláštní?
Děkuji všem za názor :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4.6.17 23:26

Celkově k dotazu neporadím, ale myslím, že sazba 15 % by měla být OK, mám pocit, že když jde o práce, které zvyšují hodnotu nemovitosti/bytu atd., tak se na to používá tato sazba (nebo alespoň když nám dělali vestavbu, tak jsme taky platili 15 %).

Ale raději ať se vyjádří ještě někdo erudovanější, je možné, že je to jen nějaký „zákona obcházecí“ trik, který jen používá více firem. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
924
4.6.17 23:31

@klamonožka Děkuji, s těmi 15% se jen informuji. Spíše mi přijde zvláštní, že nikde v registru nejsou uvedeni jako plátci DPH, ale na faktuře ji požadují a dokonce na ní DIČ uvádějí, ale jejich DIČ je neplatné… :think: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70109
4.6.17 23:33

@Yasmina21 Těch 15% je správně, pokud je to pro bydlení… se zbytkem ale neporadím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
432
4.6.17 23:34

No, jedna věc je, jak se firma chová, druhá věc je, že plátci ze zákona mohou být, ale problém může být v jednání příslušných úřadů. osobní zkušenost, dělala jsem podklady pro registraci - firma překročila obrat, kdy se musí stát plátcem, měla jím být od února, nahlásila to začátkem ledna, až po několika urgencích poslal finančák v DUBNU svůj klasický liebesbrief o odstranění pochybnosti (kde chtějí doložit i číslo bot)… a hádejte… firma stále zaregistrovaná není.

Uhradila bych cenu bez DPH, zbytek bych dohradila až budou registrovaní. Případně ať vám doloží, že tu firmu registrovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19494
4.6.17 23:38

Pokud máte ve smlouvě, že neplatí DPH tak bych ho neplatila. Každopádně vás na změnu(pokud je) měli předem upozornit.Asi bych jim řekla, že se budu informovat na finančním úřadě a pokud by se cukali, poptala bych se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
924
4.6.17 23:43

@arada Přesně tak, před uzavřením smlouvy jsme nepočítali s tím, že si budou nárokovat i daň, jelikož je tam uvedeno, že plátci DPH nejsou :cert: A najednou, že ano a chtějí to i s daní… Částka tedy stoupla o dost nahoru :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12516
4.6.17 23:50

Nejsem si jistá, ale mám pocit, že firma může navýšit cenu zakázky max o 10%. Ale nejsem si jistá, jestli se jedná i o DPH. Já osobně bych poslala dotaz na ČOI.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27604
5.6.17 00:01

At vám doloží ze jsou k DPH registrovaní. Na to je takový osvědčení.
Další otázka je, zda to vůbec mohou zvýšit, záleží hlavně na tom, jak je to formulováno ve smlouvě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27604
5.6.17 00:06

Moc ale nevěřím tomu, ze by nějaká firma byla tak drza a vystavila fakturu s DPH kdyby byla neplatce… vždyť je to snadno zjistitelne a navíc by si pro sebe do účetnictví musela v vystavit fakturu bez DPH.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
924
5.6.17 00:11

@veria Děkuji, určitě po nich doklad o registaci chtít budu, tak jsem na to zvědavá… Také si myslím, že by to byl vrchol drzosti a nevím, jestli si myslí, že jsem opravdu tak hloupá :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30569
5.6.17 05:25

15% je v pořádku, pokud se jedná o bytové prostory
Platila bych to, co mám ve smlouvě
A taky bych zavolala na financak, jak to s touto firmou je…Pokud by to byl podvod podala TO

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4337
5.6.17 05:28

A neplati to, co je ve smlouve? Pokid jste smlouvu uzavirali s neplatci DPH, twk by se to nemelo menit.
Kazdopadne ja osobne bych zavolala nebo zasla na financak nebo zivnostnak a prednesla tento pripad a zeptala se, jak to je.
Nespolehliva a jeste takovy cachry ve vyuctovani by jim neprosli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5865
5.6.17 06:28

Sazba DPH je 15% pokud se jedná o byt do 120m2, případně dům do 350m2. Zda jsou plátci zkontroluj tady: www.ares.cz. Zda mohli nebo nemohli cenu o DPH navýšit, nelze říct, pokud neznáme smlouvu. Ale i pokud by nebyli plátci, pokud DPH na faktuře uvedou, pak ho musí odvést FÚ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1705
5.6.17 06:40

A co vlastně řešíš? Pokud jsi práci nezadávala jako firma odvádějící PDH, DPH za tebe odvádí vždy zhotovitel, ne? Na faktuře máš DPH naúčtováno vždy, nerozumím, jak to myslíš. To že prodávající není plátcem, nebo je plátce přece neznamená, že ty od něj nakupuješ bez daně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama