Má cenu ještě dávat moje mléko?

11.1.21 13:22

Má cenu ještě dávat moje mléko?

Ahoj, malý má 7 týdnů. Od 2 týdne je na um a měl vzdy 2 davky kazdy den meho mleka, odstrikavala jsem, protože jsem nemela dost sveho mleka. Bohuzel laktace se nenavysila a prijde mi ze mleka ubyva, nyni uz odstrikam za den tak 50-60 ml, to neni ani na jednu jeho davku jidla takze me mleko ma tak 1 davku za 2 dny. Ma to vubec cenu dal odstrikavat? Dava mu to neco v tak malem mnozstvi kdyz zbytek je UM?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1514
11.1.21 13:39

Tak mě mlíko taky pomalu mizí ale já neodstříkávám snažím se ji během dne nakojit, a kojím aspoň v noci když se mi nechce vstávat dělat UM. Odstříkáním získáš méně mléka než když kojíš mimino si to umí lépe vytáhnout. Myslím že bylo lepší udělat UM trochu méně a zbytek dokojit, než odstříkávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
437
11.1.21 13:41

A zkoušíš mimo odsávání miminko i přikládat? To má na laktaci obrovský vliv. Pokud mu míchání UM a MM nedělá špatně v bříšku, dávala bych dál..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.1.21 13:45

@aanysek Ne, bolí to hodně a za chvíli mám rozdrásané bradavky. A to jsem měla i lakt. poradkyni, ale stejně se nedařilo, proto jsem se uchýlila spíš k odsávačce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25657
11.1.21 13:49

No a jak často odsaváš? Pokud ne aspoň co 3 hodiny, tak je jasné, že mlíko nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10063
11.1.21 14:31
@KonradovaDenisa68 píše:
@aanysek Ne, bolí to hodně a za chvíli mám rozdrásané bradavky. A to jsem měla i lakt. poradkyni, ale stejně se nedařilo, proto jsem se uchýlila spíš k odsávačce.

Tak ta laktacni byla spatna :nevim:. Kojeni boli, ale vetsinou jen zezacatku. I ty rozdrasane bradavky se zahoji a pak uz je to dobry.
Myslim, ze s dobrou laktacni to kojeni jeste nemusi byt uplne ztracene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1750
11.1.21 14:43

Kojení boli no, mě bolelo dva měsíce. Pokud kojit chceš, vydrž to, polud nechces, vykaslala bych se na to úplně a davala jen um

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 15:16

Kojení mě ze začátku taky hodně bolelo. Trochu pomohlo použít kloboučky. A mezi kojením mazat Purelanem a hodně prsa větrat, ať se to zahojí co nejdřív. Často jsem brečela bolestí, když se miminko přisávalo. Naštěstí pak už to nebolelo, ta chvíle přisátí než začne pít byla nejhorší.
Ale stálo mi to za to, první dítě jsem kojila dva roky, druhé kojím (je mu rok). A bolelo to ze začátku u obou.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 15:18

A zkusila bych jinou poradkyni. Měla jsem jednu pozvanou a ta radila blbosti (např. kojit v pravidelných časových intervalech a dávat dudlík) a dobře mi poradila až druhá (kojit podle potřeby a dudlík nedávat a hlavně mi ukázala, jak odebrat klobouček během sání). Řešila jsem u prvního dítěte, jak se zbavit kloboučků, miminko bez nich nechtělo pít. Proto ta poradkyně.

• Citovat
  • Nahlásit
2961
11.1.21 20:58

Hlavně si musíš ty sama v sobě ujasnit, zda kojit CHCEŠ nebo NECHCEŠ a dle toho se můžeš zařídit :hug: Pokud bys chtěla, tak je nejlepší miminko přikládat co to jen půjde, případné odsávání musí být častější. Ze začátku lze zkusit pořídit klobouček. Pokud bys nechtěla vůbec pokračovat, tak prsa vynech a dávej pouze UM. Je to pouze na tobě, skvělá maminka budeš jistě, ať už se rozhodneš pro A nebo B :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
11.1.21 21:54

Skusila bych se rozkojit.Ale těžko říct jestli už není pozdě. U nás moji malou 3.5 měsíční krmila mamka jednou Ob den z lahvičky MM. A z prsa saje pořád krásně.
Zase se trápit pro 50-60 ml nevím no.
Každopádně laktace se ještě dá myslím zachránit ve spolupráci s miminkem :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat