Má emoce?

Anonymní
2.4.21 18:24

Má emoce?

Jsem s manželem už deset let a mám pocit, že je SKORO dokonalý. Nebudu vyjmenovávat vsechny superlativy, které opravdu oceňuji a díky čemuž s ním jsem. Je jich opravdu mnoho. Zaměřím se na to SKORO. Manžel od začátku vztahu není nijak moc kontaktní. Sám od sebe nevyhledává obejmutí, pusu, nevyznává lásku. Je to tak od začátku, jen teď je to po deseti letech horší. Dřív jsem dostávala pusu denně odchod/příchod/dobrou noc/ráno. Sem tam objetí bylo. Dokázal sedět vedle mě při filmu. Nyní už se netulí ani před spaním ani nikdy a pusa je max 1× za den. Já taky nejsem žadný šmatlal, abych se musela pořád držet někoho za ruku nebo potřebovala slyšet, jak jsem úžasná a jak mi to sluší apod. Ale teď už jsem poslední dobou docela dost vyprahlá. Přijdu tedy já za mužem pro obejmutí a má vždycky výmluvu. Třeba: „Teď jsem si zrovna lehnul a chci klid“ apod. A teď k jádru věci. Dřív jsem se vždycky utěšovala, že ho rodiče prostě takhle bezkontaktně vychovali..sami jsou takoví. Ale teď jsem poslední dobou na vážkách, jestli ty city tam v sobě vůbec někde má. Jestli mě miluje. Sex jinak funguje, ale když není, nestěžuje si, nepotřebuje ho. Jak mám zjistit, jestli tam ty city jsou? Smířím se s tím, ze je neumí projevovat, ale nevím, jestli se dokážu vyrovnat s tím, že už bude jen hůř a že mě vlastně nemiluje, protože toho není schopen- schopen té hloubky citu? Děkuji za Vaše názory.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2938
2.4.21 18:27

No a nemá vliv taky covid? Že jste třeba pořád spolu a on má pocit, že nemá žádný prostor pro sebe? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
574
2.4.21 18:40

Zas a znova, promluv si o tom s manzelem. My nevime, jestli Te miluje. Nejjednodussi a nejefektivnejsi, co muzes udelat je, ze mu reknes jak se citis, proc se tak citis, a co on muze udelat pro to, aby ses tak necitila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10511
2.4.21 18:47

No, můj manžel je podobný, jsme spolu pět let. Mluvím s ním o tom a stejně to moc nepomáhá. Opravdu se mě dotýká jen ve chvíli, kdy má chuť na sex a jinak je to jen o té puse na přivítanou/rozloučenou. Vím, že na víně jsou jeho rodiče, i přesto mi to je někdy líto. Mám dny, kdy mi to vyhovuje, ale i ty, kdy toužím po objetí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11836
2.4.21 19:28

Mám to podobně jako Tvůj muž, jsem prostě netykavka. Výchovou to u mě určitě není, prostě povahou. S láskou to taky nemá nic společného a to jsme spolu skoro 20 let… Nemáte nějaké zvíře? Manžel má na mazlení psa a je klid :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
2.4.21 19:38
@Aduš8 píše:
No, můj manžel je podobný, jsme spolu pět let. Mluvím s ním o tom a stejně to moc nepomáhá. Opravdu se mě dotýká jen ve chvíli, kdy má chuť na sex a jinak je to jen o té puse na přivítanou/rozloučenou. Vím, že na víně jsou jeho rodiče, i přesto mi to je někdy líto. Mám dny, kdy mi to vyhovuje, ale i ty, kdy toužím po objetí.

Proč by to měla být vina rodičů, prostě on je jaký je. Já mám taky nekontaktní rodiče a sama jsem velmi kontaktní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 19:43
@wobludka píše:
Mám to podobně jako Tvůj muž, jsem prostě netykavka. Výchovou to u mě určitě není, prostě povahou. S láskou to taky nemá nic společného a to jsme spolu skoro 20 let… Nemáte nějaké zvíře? Manžel má na mazlení psa a je klid :mrgreen:

A řekla byste, že svého manžela milujete co se hloubky týče, jako on Vás? Ja teď zvíře nepotřebuju tolik. Mám mazlící děti, ale až odejdou, tak to zvíře bude nutné, jenže manžel má alergii!!!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 19:44
@Jolka86 píše:
Proč by to měla být vina rodičů, prostě on je jaký je. Já mám taky nekontaktní rodiče a sama jsem velmi kontaktní.

Tak to byl jsem takový předpoklad. Někde jsem četla, že výchova na to vliv má…

• Citovat
  • Nahlásit
2.4.21 19:47

Ad,, ale nevím, jestli se dokážu vyrovnat s tím… že mě vlastně nemiluje, protože toho není schopen- schopen té hloubky citu?,,

Ale pokud by nebyl schopen milovat, znamenalo by to, že má vlastně takovýto,, defekt,, tedy zřejmě není schopen milovat tak, jak ty potřebuješ nikoho, ale může k Tobě i tak chovat maximální city v rámci svých schopností… Nevím, jestli se dobře vyjadřují, zkrátka slovo milovat může mít pro každého jiný význam. Tím nezlehčuji situaci, je to jistě náročné, když každý z páru má jiné potřeby, fajn by bylo o tom mluvit a pochopit se navzájem a dojít ke kompromisu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 19:47
@Aduš8 píše:

Přesně,..jsou dny, kdy v pohodě. Ale někdy člověk cítit ten kontakt a lásku potřebuje i fyzicky. Mluvit podle mne nema cenu. To podle mne nejde zmenit. To je jako kdyby on chtel zase po mně, at se nechci mazlit. Mně spíš jde o to, jestli tu lásku opravdu cítí..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 19:50
@Julča001 píše:
No a nemá vliv taky covid? Že jste třeba pořád spolu a on má pocit, že nemá žádný prostor pro sebe? :nevim:

To je urcite dobrá otázka. Ale nam se zivot covidem zase tolik nezmenil. Ma stale čas na své zájmy. Na druhou stranu, i kdyz predtim moc hospodsky typ nebyl, jednou za mesic nekam s chlapama šel. Teď vůbec…

• Citovat
  • Nahlásit
11836
2.4.21 19:59
@Anonymní píše:
A řekla byste, že svého manžela milujete co se hloubky týče, jako on Vás? Ja teď zvíře nepotřebuju tolik. Mám mazlící děti, ale až odejdou, tak to zvíře bude nutné, jenže manžel má alergii!!!

Myslím, že v tomto si nejsme nic dlužni, jen to jen čistě o té potřebě kontaktu, nic víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10511
2.4.21 20:14

@Jolka86 protože vím, jakým způsobem byl vychovaný. Není to jeho povahou. Jako dítě objetí a mazlení nepoznal. Pro mámu byl jen důkazem a následkem její největší životní chyby. Pro nevlastního otce jen přítěž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10511
2.4.21 20:20
@Anonymní píše:
Přesně,..jsou dny, kdy v pohodě. Ale někdy člověk cítit ten kontakt a lásku potřebuje i fyzicky. Mluvit podle mne nema cenu. To podle mne nejde zmenit. To je jako kdyby on chtel zase po mně, at se nechci mazlit. Mně spíš jde o to, jestli tu lásku opravdu cítí..

Taky netlačím na pilu, protože jsem si sama prošla tím, když měl partner potřebu kontaktu větší, než já. On byl vyloženě závislák a mě to dusilo. Ale s manželem o tom mluvíme, když potřebuji obejmout, prostě si o to řeknu. On je, že by to dělal vyloženě nerad, ale tím, že tu potřebu kontaktu nemá takovou, tak si to ve většině případů ani neuvědomí. Na druhou stranu se snažíme udržovat maličkosti mezi námi, jako je třeba smska s přáním dobrého rána či otázka, jak je dnes v práci-když nepřijde odpověď, tak se ani jeden z nás nezlobí, chapeme, ze ne vždycky se najde čas. Někomu to třeba přijde jako blbost, ale pro nás je to takové ujištění, že na nás ten druhý doma myslí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2938
2.4.21 20:41
@Anonymní píše:
To je urcite dobrá otázka. Ale nam se zivot covidem zase tolik nezmenil. Ma stale čas na své zájmy. Na druhou stranu, i kdyz predtim moc hospodsky typ nebyl, jednou za mesic nekam s chlapama šel. Teď vůbec…

Nejde ani o hospodu, ale jestli chodí normálně do práce třeba… Jestli má emoce ti tady asi nikdo neřekne, ale je klidně možné, že je takhle spokojený a vůbec netuší, že je něco špatně. Když je jinak skoro dokonalý, tak třeba ty city vyjadřuje jiným způsobem. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat