Má manžel nárok na OČR?

Anonymní
27.3.20 09:28

Má manžel nárok na OČR?

Hezký den přeji,
mám prosím dotaz sem, protože na infolinku ČSSZ je nemožné se nyní dovolat :roll: Manžel byl několik let nezaměstnaný, nebyl vedený na ÚP a sociální pojištění si neplatil (pouze zdravotní). Můj dotaz zní, zda li bude mít nárok na proplacenou OČR, pokud od 1.4. nastoupí na pracovní poměr? Nebo musí mít splněnou povinnost účasti na sociálním pojištění alespoň 1 rok?
Předem děkuji za odpovědi k věci a prosím nerýpat do situace :) děkuji!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3955
27.3.20 09:33

Musi odpracovat aspon 14 dni myslim. Ale kdyz bude zamestnany, tak narok mit bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16107
27.3.20 09:40

Takze muž nekolik let nepracuje a jenom co nastoupi by chtel jit zas na ocr jo? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71505
27.3.20 09:42

Pokud nastoupi a vzápětí si vezme ocr na zavrenou skolku, tak je to jasne obchazeni zakona… Neb to, ze pracovat nemuze vedel jiz pred nastupem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8941
27.3.20 09:46

No ale pokud nastoupí do práce a hned půjde na OČR, tak mu musí být jasné, že dostane padáka a vůči zaměstnavateli, je to teda podraz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1204
27.3.20 09:47

Tyto dávky mají sloužit lidem, kteří je využít musejí. Ne pro vyčůránky :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1677
27.3.20 09:48

A ty sedíš taky doma ne? :mrgreen: Nevidím důvod aby mu stát cpal peníze… Tohle je pěkně podraz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.20 09:48

Prosila jsem o nerýpání do situace, protože nikdo nevíte nic a ani to nechci tady řešit. Jen jsem se ptala, zda někdo neví, jak by to bylo. Na obcházení zákona jste přišla jak? Zaměstnavatel nema problém s tim, že by manžel hned po nástupu nastoupil na OČR. Mě jen zajímá, zda li by to měl proplacené. Děkuji..

• Nahlásit
  • Citovat
71505
27.3.20 09:53

Zcela jednoduše, chce nastoupit do prace jen proto, aby mel placene ocr. Jiny duvod tam neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2063
27.3.20 09:54

Odpověď nevím, ale doufám, že nárok mít nebude :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8941
27.3.20 10:01
@Anonymní píše:
Prosila jsem o nerýpání do situace, protože nikdo nevíte nic a ani to nechci tady řešit. Jen jsem se ptala, zda někdo neví, jak by to bylo. Na obcházení zákona jste přišla jak? Zaměstnavatel nema problém s tim, že by manžel hned po nástupu nastoupil na OČR. Mě jen zajímá, zda li by to měl proplacené. Děkuji..

Proč se tedy nezeptal rovnou zaměstnavatele? Ten to jistě vědět bude. Nevěřím, že někoho přijme a nevadí mu, že hned půjde na očr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3181
27.3.20 10:01

To je dobrý nemakačenko :mrgreen: takoveho bych hnala hned…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
270
27.3.20 10:02
@Anonymní píše:
Hezký den přeji,
mám prosím dotaz sem, protože na infolinku ČSSZ je nemožné se nyní dovolat :roll: Manžel byl několik let nezaměstnaný, nebyl vedený na ÚP a sociální pojištění si neplatil (pouze zdravotní). Můj dotaz zní, zda li bude mít nárok na proplacenou OČR, pokud od 1.4. nastoupí na pracovní poměr? Nebo musí mít splněnou povinnost účasti na sociálním pojištění alespoň 1 rok?
Předem děkuji za odpovědi k věci a prosím nerýpat do situace :) děkuji!

Ať jde makat, peněz bude víc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.20 10:02

Achjo, že vás to tak hlodá :D manžel příjem má, když vás to tak zajímá. Já pracuji. Když půjde na OČR, tak na tom budeme finančně hůř než teď, představte si! Ale to je tak, když rejpete do něčeho, o čem nevíte absolutně nic..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.3.20 10:04

@arinecka no tak tomu nevěřte, to je mi úplně šumák :D ale je to tak..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama