Ma se cenu ucit arabstinu?

Anonymní
28.2.20 23:01

Ma se cenu ucit arabstinu?

Dobry den, ma se cenu ucit krome rustiny, anglictiny a nemciny i exoticke jazyky?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1364
28.2.20 23:03

Podle mě se hodí učit se jakýkoliv jazyk. Ne nadarmo se říká, že kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem. Zvlášť u jazyků, které neumí jen tak každý, se to může jednou vyplatit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13024
28.2.20 23:06

Proč zas anonymně? co je na tom intimního?
samozřejmě, že má smysl, se učit jazyky, čím „zajímavější“ jazyk, který neumí každý, tím lepší pracovní uplatnění

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1364
28.2.20 23:11
@stinga píše:
Proč zas anonymně? co je na tom intimního?
samozřejmě, že má smysl, se učit jazyky, čím „zajímavější“ jazyk, který neumí každý, tím lepší pracovní uplatnění

Ježiš, co Tě na tom furt tak dráždí? :roll: Třeba nechce, aby se někdo dozvěděl o jejím plánu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23253
28.2.20 23:14
@Anonymní píše:
Dobry den, ma se cenu ucit krome rustiny, anglictiny a nemciny i exoticke jazyky?

Má. Třeba čínštinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.2.20 23:20

Arabštinu? Jistě, až nás obsadí Islámisté, tak aby jsi se dorozuměla :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1364
28.2.20 23:23
@zlobilka_cz píše:
Arabštinu? Jistě, až nás obsadí Islámisté, tak aby jsi se dorozuměla :D :D

Ježiš, to jsme přesně čekali tenhle komentář. Vtipe vylez :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.2.20 23:30
@yocheved píše:
Ježiš, to jsme přesně čekali tenhle komentář. Vtipe vylez :potlesk:

No vtip to není, jsem zvědavá, jak se to vyvine..  :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1028
28.2.20 23:51

Cenu to zcela jiste ma. Mluvicich neobvyklymi jazyky je malo. V kazdem pripade je dobre se predem zamyslet, jaky jazyk je clovek schopny zvladnout a k cemu mu to ve vysledku ma byt. Ja jsem treba dobra na germanske jazyky, ale na fonetickych jazycich typu cinstina bych pohorela jako papirovy certik. Arabstina je sice moc hezka a libi se mi i pismo, tak jsem nad ni chvili uvazovala, ale taky je dost narocna, takze jsem to prozatim odlozila. Urcitym kompromisem by mohla byt treba svedstina, nizozemstina nebo norstina v pripade germanskych jazyku, nebo treba portugalstina u romanskych jazyku. Z beznejsich jazyku uz ma totiz clovek zvladnute zakladni fungovani jazykove skupiny, tak je pak jednodussi pochopit strukturu a fungovani i neobvyklejsiho jazyka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
524
29.2.20 00:14

:lol: Smysl má všechno. :lol: Jestli považuješ za perspektivní ruštinu, tak arabština na tom není o nic hůř. Spíš naopak - aktuálně je ten poptávkový žebříček (celosvětově) - angličtina, španělština, čínština, arabština… Němčina prakticky jen v českém kontextu (a v německy hovořících zemích). Samozřejmě záleží, kde chceš působit. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.2.20 00:19

Záleží po té poptávce, nabídce. Ale arabština určitě bude na vzestupu díky migrační krizi no. Jako nyní frčí něco jiného, ale nevíš co bude za pár let zase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5351
29.2.20 01:44

@yocheved Chcete vtip? Oprimista se učí anglicky, pesimista se učí čínsky a realista se učí střílet.

Smysl se má učit jakýkoli jazyk, jen je potřeba zvážit co od toho očekáváte, jsou lidi, kteří se učí něco jen pro pocit že se něco učí, a jsou lidi, kteří považují učení za ztrátu času, pokud na konci není tučný zisk. O arabštině vím jen, že má nádherné písmo. Třeba z asijských jazyků (žádný neovládám) u japonštiny rozeznám jednotlivá slova tj. kde slovo začíná a končí, třeba u vietnamštiny jednotlivá slova ani neoddělím. Takže kdybych se nějaký takový jazyk měla učit, tak vietnamština to nebude. Takže je třeba zvážit jestli je pro vás jazyk aspoň v základu „čitelný“ protože potom je učení mnohem snazší. Třeba angličtinu jsem se v relativně krátké době naučila používat bez větších potíží, kdežto německy po 8 letech studia, kdy jsem se opravdu hodně snažila, umím pozdravit a zeptat se kde je zastávka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.2.20 03:20

No, muj ex-pritel arabista pred 10 lety shanel praci v oboru a nejcasteji se u exporteru setkal s tim, ze „no, vite, u nas to dela leta pan Sedlacek, do duchodu ma daleko a zatim na to staci“, navic Arabove umi anglicky, ne ze ne. Jeste by sis mohla vydelavat jako delegatka CK nebo soudni tlumocnice (ale treba tlumocnici do cinstiny pry meli problem u skupin z organizovaneho zlocinu - bylo jim vyhrozovano, nevim tedy jak s arabstinou). No a tech migrantu tady tolik neni (konkretne snad do deseti kusu jsem cetla?), tak ani to neni potreba :think:

Takze muj dojem (ale treba nemam aktualni info) je, ze ekonomicka výtěžnost je bez kontaktu nizka. Na druhou stranu ja se ucim nemcinu, ktera mi je aktualne taky k h…, ale bavi me to :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41324
29.2.20 03:51

Smysl má každý jazyk. A pokud tě to láká, jazyk se ti líbí, tak bych do toho šla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2276
29.2.20 07:36

Určitě, záleží taky na oboru, kde se pohybuješ, v ekonomii má velkou cenu čínština, ale i ruština, která je méně náročná, z dalších takových business jsou dobré severské jazyky, i když umí anglicky, různé smlouvy apod je třeba překládat, u východoevropských jazyků zase je dobré, že můžeš být zapsána jako soudní tlumočník (běloruština, ukrajinština..) tam je to využití velké.
celkově exotické jazyky jsou super pokud se hodláš věnovat překladatelství, běžné jazyky jsou na trhu běžně k zastoupení (zvláště u cestovního ruchu nejvíce využiješ aj, fj, it, nj, šj), najít odborníka v exotičtějším jazyku, je terno..co se týče arabštiny, mám kamaráda arabistu a delá v komerčním sektoru, docela dost vydělá a je o něj zájem, překládá obchodním společnostem, dříve dělal v diplomacii, kde byl také velký zájem, opravdových arabistů moc není, ale jak píšu, záleží čemu se chceš věnovat a na co ten jazyk, pokud se ho chceš učit jako koníček, tak to bude prostě jen koníček, se kterým ohromíš pár lidí menší znalostí, tyhle jazyky potřebují dost času na pochopení a naučení jazyka jako takového, do světa tím moc terno neuděláš, pokud uvažuješ, že se vrhneš na vysokou a na arabistiku a Blízký východ ti není cizí, pre to není jen o jazyku, ale i o reáliéch, historii apod, směle do toho, potenciál to má veliký..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama