Má se přitahovat do sedu?

Anonymní
16.6.20 12:49

Má se přitahovat do sedu?

Ahoj prosím jak si sedaji miminka? Mám 6ti měsíční mimčo, a tchyně mi řekla že by měl být syn v postýlce a přitahovat se do sedu za pomoci bočních tyčí. Já myslela že si sítě sedne klasicky když je na čtyřech… Syn se neplazi, ale začal se stavět na kolínka a peruje. Do postýlky ho dávám jen spinkat, stím že do 5 minut spí, takže nemá šanci zkouset kraviny se spruslatama.. :think: Samozřejmě nechci nic zanedbat, sedat ho nedávám, ani nemám v plánu.. K

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
16.6.20 12:50

Zakladatelka

P. S.. Neustále mi připomíná že by chtěl sedět, že už by to potřeboval…

• Nahlásit
  • Citovat
8280
16.6.20 13:02

Ne fakt to není třeba, mě to říkala tchýně v souvislosti s tím, aby se postavil. Je to kravina. To dítě si sedne úplně samo. Prvně je to takový ten šikmý sed a pak normální. Až bude mít dost posílené všechny svaly tak to zvládne ;) syn prvně lezl a pak si sedl. Postavil se taky krásně sám o nábytek. V postýlce byl také jen na spaní, jinak v ní vůbec být nechtěl. Mě nutili pořád ohrádku a tu jsem nepotřebovala a hlavně by tam nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
16.6.20 13:03

Dítě se vážně přitahovat za tyče v postýlce nemusí a už vůbec ne v půl roce. Sedne si až k tomu dojde sám. Tchyni bych s prominutím poslala někam. Nejvíc mě dostalo, že na něm vidí, že by si sednout potřeboval. Bože :roll:. Na to přišla jak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1706
16.6.20 13:05

Tchyně jsou fakt nejhorší.:-))) Vykašli se na to, co říká, každé dítě má svoje tempo a málokteré to dělá podle tabulek a v přesně určeném sledu. Až se bude chtít a moct posadit, tak to udělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3838
16.6.20 13:23

Taky jsem dostala od tchýně spoustu rad, ale v sezení byla naštěstí osvětlena. Miminko na to přijde samo. Důležitý je lezení. Sezení je to poslední co by mě trápilo a nějak bych to řešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
401
16.6.20 13:25

Ne a ne a ne. Sedne si, poleze, postaví se, začne obcházet, sám chodit, mluvit,… až na to bude připravený. Naše malá se sedla na 8,5 měsících.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1017
16.6.20 13:27

Tohle uz je davno prekonane. Dite by naopak melo byt, co nejvic na zemi, kde ma moznost pohybu. Sedne si samo casem. Jen maloktere dite si samo sedne v pul roce. Moje deti si sami sedly kokem toho 10. mesice, kdyz uz dlouho lezly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7632
16.6.20 13:28

Vůbec by se takto neměl přitahovat do sedu. Samozřejmě kdyby to tak udělal jednou za čas, tak nevadí. Ale takoveto pritahovani posiluje jen přímé brisni svaly a dětí pak nemají správně posílené svaly středu těla. Muze to prispivat k přestupu brisnich svalů a v pozdějším věku k bolestem zad. Dítě tomto věku potrebuje posílit především svaly sikme. Na to je nejlepší pérování na kolinkach, lezení, sedací si z kleku do sikmeho sedu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
16.6.20 13:30

Ne, ničí to záda. Malej si sedl až ve skoro 10 měsících. V tu dobu lezl, stal i obcházel nábytek. A teprve potom si sedl. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.6.20 13:34

Dekuju všem.. Dle dr je šikovný, chová se úměrně ke svému věku.. Začal se otáčet ve dvouch měsících tím že se propinal do luku, tchyně mi říkala opět, strčit do postýlky ať se přitahuje.. No mrkla jsem na net, a zjistila že je to vlastně špatně… Nepodporovala jsem ho, vracela jsem ho zpátky, a během 14 dní přestal.. Klasicky přes klubíčko se začal otáčet v necelych 4 měsících, teď se otáčí i zpět.. Na brisku se točí kolem své osy, a poslední cca 2 týdny se stavi na kolena a peruje.. Já na něj nespěchám, mysli si že potřebuje sedět protože je hodně zvědavý, musí na všechno a všechny vidět.. :) v kocarku ho vozím jen na břiše, jinak je jekot.. Ale nechci mu právě ničit záda špatnou manipulaci..

• Nahlásit
  • Citovat
7632
16.6.20 13:41
@Anonymní píše:
Dekuju všem.. Dle dr je šikovný, chová se úměrně ke svému věku.. Začal se otáčet ve dvouch měsících tím že se propinal do luku, tchyně mi říkala opět, strčit do postýlky ať se přitahuje.. No mrkla jsem na net, a zjistila že je to vlastně špatně… Nepodporovala jsem ho, vracela jsem ho zpátky, a během 14 dní přestal.. Klasicky přes klubíčko se začal otáčet v necelych 4 měsících, teď se otáčí i zpět.. Na brisku se točí kolem své osy, a poslední cca 2 týdny se stavi na kolena a peruje.. Já na něj nespěchám, mysli si že potřebuje sedět protože je hodně zvědavý, musí na všechno a všechny vidět.. :) v kocarku ho vozím jen na břiše, jinak je jekot.. Ale nechci mu právě ničit záda špatnou manipulaci..

Taky mi děti jezdily v tomto věku v kocarku jedine na brise/v kleku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1351
16.6.20 13:56

Jestli v 6 mesicich je na kolinkach a peruje, tak máš doma opravdu velkyho šikulu!!! Většinou ty deti tak měsíc peruji a pak začnou lézt. Sed jako takový není nijak v hrubé motorice důležitý, ale neboj, sedne si a nejdřív přes šikmý sed. Tchyni vůbec neposlouchej a neposazuj ho. Ach ty babičky, to je prostě zlo :mrgreen: Moje mamka taky chtěla kluky posazovat, hodně jsme si to musely vyrikat, aby pochopila, že prostě ne. Řiď se svým instinktem, ten nikdy nezklame :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3783
16.6.20 14:46

V žádném případě, já dceři vzala z kočárku madlo v 7m protože se za něj přitahovala do sedu. Dítě si má sednout ze čtyř. Mi si dcera sedla kolem 9-10m. Neposazovat, neobkládat polštáři, starší nevodit za ruce. Nechat to vše na něm!!! Segřina dcera byla posazováná a měla pak nohy do O, ale extrémně, ortoped říkal že to z toho může být rok. rok spala v plastových ortézách. bylo to děsné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2913
16.6.20 16:06

Taky mi to mamka několikrát opakovala. Ale dobrý začala si sedat i bez postýlky :lol: jedním uchem tam, druhým ven :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama