Má smysl jít do dalšího IVF?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
271
19.1.22 09:04

Má smysl jít do dalšího IVF?

Ahoj, potřebuji spoustu názorů, pere se to ve mně.
Je mi těsně nad 40, doma 15 měsíční batole. Rádi bychom ještě jedno, ale…
1. Pojišťovna už nepřispívá, celé ivf by tak přišlo cca na 70 tisíc
2. Máme čerstvě hypotéku a ne zcela nízkou
3. Ta šance na úspěch je necelá půlka

Po dítěti fakt moc toužím, to naše je úplné zlatíčko a oba s mužem jsme chtěli velkou rodinu už od začátku. Jenomže 70 tacu s dost nejistým výsledkem je prostě v této situaci dost. Ty peníze bychom někde vyskrabli, jen to znamená nemít už skoro rezervu. Logika říká, že to není dobrý nápad, ale to srdce touží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19.1.22 09:20

Poslechla bych logiku.
Kdyby jste neměli žádné mimi, tak bych tomu rozuměla, ale už jedno máte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4007
19.1.22 09:20

Za me ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3712
19.1.22 09:24

Zivot nekdy neni takovy, jak si ho naplanujem…taky jsme chteli dve deti, no nakonec jsme radi za jedno z ivf po x letech…na dalsi uz si pripadam stara, a to jsem o neco mladsi nez ty…vsechno to znovu podstupovat a tak…, proste jsme se smirili, ze budeme mit jen dceru a porad za ni dekuju vesmiru a ze je zdrava a tak…, ale ve vysledku si to musite rozhodnout vy :nevim: a at ti tady napise kdokoli cokoli, stejne to udelate podle sebe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12839
19.1.22 09:27

Peníze byly, jsou a budou. Já bych do toho šel. Člověk vyhodí peníze za větší blbosti nebo víc zbytečně než je aspoň tato šance. A do konce života si můžeš aspoň říkat, „jo aspoň jsme to zkusili“. Než „joo škudlili jsme a máme tento dům a jeli jsme na dovolenou“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5146
19.1.22 09:44

Souhlasím s Cenarius. Šla bych do toho. I kdyby to nevyšlo, aspoň si nebudeš vyčítat, žes to nezkusila. Takhle tě to bude několik let žrát, než to definitivně uzavřeš s tím, že teď už jsi opravdu stará a už ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.22 09:47

@Violetina Ja bych do toho taky sla. 70 tacu pak utratis nekde za tydenni all inclusive jak prd. Pokud mas na to ještě energii a nějak to to zdravotně neohrozi, zkusila bych to. Ale jasne, rozhodnutí je jen na tobě, ale ja upřímně úplně chápu tu touhu, mam to takhle se třetím dítětem a možná se nam přání naplnilo :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
2014
19.1.22 09:47

Takhle, kdybych já byla ve tvém věku a tvé situaci, tak bych se z asi milionu důvodů na další IVF pokusy vykašlala a byla ráda, že mám jedno zdravé dítě. Ale já nejsem ty, a důvody, které mě se můžou zdát zásadní, pro tebe nemusí hrát žádnou roli. Každopádně at se rozhodneš jakkoli, přeju hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56514
19.1.22 09:51

Před deseti lety bych ti řekla, kašlete na to. Po zkušenostech, co mám… šla bych. Já si v sobě tuhle kapitolu potřebovala nějak definitivně uzavřít a vědomí, že jsem udělala, co se dá, mi stálo za všecky prachy. A to u mě jindy rozum vítězí na celé čáře. Když to klapne, dítě je nade všecky peníze. Když ne, budeš mít možnost se vrátit do práce a finančně zas bude líp. Důkladně bych projela rozpočet, pokusila se najít rezervy a zkrouhnout to, kde se dá a… naděje je něco, co je nevyčíslitelné. Což ale říkám až teď, když se zpětně ohlížím, jako mladá, bezdětná nebo s dětma bez velkýho boje bych vás považvala za cvoky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
19.1.22 10:05

Děkuji prozatím všem, jste přesně jako ty „hlasy“ ve mně. Vím, že tohle by byl opravdu poslední pokus o tom jsem byla rozhodnutá už dávno, hlavně kvůli věku. Akorát mě nemile zaskočilo, že strop pojišťovny je posunutý jen o rok do těch 40.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12839
19.1.22 10:14

@Violetina tak ono je to ze statistik, kdy rapidně klesá úspěšnost, tedy by pojišťovna „vyhazovala“ spousty pěněz naprázdno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.22 10:24

Poslední pokud IVF na pojišťovnu padnul bez úspěchu v září. Celkem nás to stalo 110tis. Těhotenství žádné. Doma jedináček.
Do dalších pokusů, které už bysme platili komplet nejdeme. Nemůžu se stále smířit s tím že už nikdy nebude miminko.
Syn tu zůstane jednou úplně sám. Čerstvých 39 let.
Ve tvém případě bych do toho nešla.

• Citovat
  • Nahlásit
1347
19.1.22 10:47

Já souhlasím s @Cenarius. 70 tis je pro někoho dost, ale v podstatě v dnešní době je to cena jedné dovolené, jedno elektrokolo a takový jeden lepší měsíční plat. Žádná zázračná částka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2694
19.1.22 10:52

Navíc se mi zdá, že peníze ztrácejí na hodnotě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56514
19.1.22 11:09

To je další věc. Prostě si stanovit nějakou hranici - teď a dost. Líp se to pak uzavírá.
Jinak zpětně viděno, v životě jsem víc litovala věcí, které jsem neudělala. Než těch, co jsem udělala a ony nakonec neklaply dle mých představ. Čtyřicítka je od pojišťoven stanovena čistě pragmaticky, jako předěl, kdy ještě má smysl investovat do léčby s přijatelnou nadějí na kýžený efekt. A nic na tom nemění, že leckterá pětadvacátnice vyčerpá všecky pokusy bez úspěchu a občas nějaká dvaačtyřicátnice otěhotní na první IVF. Statisticky to prostě s náma ženskýma jde po pětatřicítce z hlediska plodnosti hodně z kopce. A to píšu z pohledu starý matky ;)
Držím palce, ať je vaše rozhodnutí jakékoliv :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat