Mají vaše dcery Playstation?

Anonymní
3.8.21 14:26

Mají vaše dcery Playstation?

Dobrý den, dcera má 12.9. narozeniny bude ji 15 let. Moc si přeje Playstation+nějaké hry. Přeje si to už tak rok manžel říká koupit já nevím. Bojím se že bude hry upřednostňovat před přípravou do školy a přijímačkami.
Jak byste pořešily vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1287
3.8.21 14:30

Tak v 15 už je v pohodě věk na herní konzoli. Já bych povolila. Přece jen se dá snad kontrolovat jak často dcera hraje ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.8.21 14:30

Mě osobně přijde Playstation jako drahý dárek… Spíše bych jí přispěla, má 15, může chodit na brigády a pak si ho koupit sama. I si myslím, že si ho bude více vážit. A pokud jde o čas na hry a učení, určitě máte doma nějaký řád, kdy hrát může a kdy ne a za jakých okolností. A pokud ne, tak nastolit. ;) Aspoň já to tak měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3795
3.8.21 14:31

Já ho ve svých patnácti neměla, PC výrazně omezený - nijak mě to nepoškodilo, ale asi o to víc hraju teď, v dospělosti :mrgreen: Nevidím na tom nic špatného, jí ho koupit - pokud by to začalo zasahovat do školní přípravy, pořád je ještě ve věku kdy to můžeš ovlivnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2531
3.8.21 14:33

Ne a nemají to ani synové (13 a 15 let).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.21 14:37
@slivovickapalena píše:
Mě osobně přijde Playstation jako drahý dárek… Spíše bych jí přispěla, má 15, může chodit na brigády a pak si ho koupit sama. I si myslím, že si ho bude více vážit. A pokud jde o čas na hry a učení, určitě máte doma nějaký řád, kdy hrát může a kdy ne a za jakých okolností. A pokud ne, tak nastolit. ;) Aspoň já to tak měla.

Má našetřené 2000. Nebudu ji hnát ještě na brigádu když chodí do ZŠ.

• Citovat
  • Nahlásit
19842
3.8.21 14:39
@Anonymní píše:
Má našetřené 2000. Nebudu ji hnát ještě na brigádu když chodí do ZŠ.

Synek ho má…měli ho už jeho bratři, takže ho to naučili :mrgreen: měli jsem všechny řady…naučili se na tom perfektně anglicky, protože hrajou online s celým světem…a když je nějaký problém, zakážu playstation a jde všechno :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
269
3.8.21 14:49

Úplně bez debaty. Já měla PlayStation od 2. třídy. Nikdy by mě nenapadlo něco takového zakazovat. Navíc, proč bys ji měla nutit učit se na přijímačky? Už je dost velká na to, aby věděla, co se svým životem chce udělat. Nejlepší takovýhle rodiče. Sami denně sedí před tv, ale když udělá to samé dítě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19842
3.8.21 14:51

@Sisika9 no tak to se obávám, že pokud by to zůstalo jen na puberťácích, tak by přijímačky nedopadli nic moc ve většině případů…od toho snad jsi rodič, ne? abys dohlížela na takové důležité věci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10776
3.8.21 14:51

Máme PS už 3 roky, děti mají 10 a 8. Ale mají omezené hraní, vždy se musí ptát. Ale více než na hraní PS využívají na Youtube a Netflix.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
269
3.8.21 14:57
@Monchichik píše:
@Sisika9 no tak to se obávám, že pokud by to zůstalo jen na puberťácích, tak by přijímačky nedopadli nic moc ve většině případů…od toho snad jsi rodič, ne? abys dohlížela na takové důležité věci…

Tak v mém okolí si puberťáci vybírali a organizovali svoje střední samy. Na bakaláře už to necháš na nich? Nebo až magistra… :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24601
3.8.21 14:58

Dcery ne, ale máme konzoli doma, občas na ni hraje i šestiletý syn :D zas když člověk koriguje tu dobu co u toho sedí, tak to neškodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1534
3.8.21 15:01

Kdyz uz to chce vic jak rok a ma na to castecne nasetreno tak byc ji ho koupila. V 15ti uz to nebude rozmar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
3.8.21 15:03

Vždycky jsem ho chtěla. Ale s bráchou jsme spíš přes pc. Od puberty, jsem trávila hodně času hraním her. Po obědě až pozdě do noci, ať už sama nebo pak partou. Třeba na střední jsem vstávala 4:20 a chodila spát o půlnoci. Toho období nelituju (mimochodem maturita s vyznamenáním :D ) a taky se to zlomilo, když jsem začala chodit do práce. To jsem hrála méně jako hodinku denně jen na odreagování a někdy ani na to nebyla nálada.
Jinak PS4 má můj partner, takže jsem o nic nepřišla a teď doháním resty. Ale taky to už není tak žhavý jako „za mlada“. :lol:

Asi bych konzoli nekupovala, kdybych věděla, že dítě moc na hraní není nebo by ho to mohlo za chvíli omrzet.. Je fakt že třeba bazarová PS4 i s nějakou hrou se sežene poměrně levně. Ale i tak bych nechtěla, aby to za půl roku sloužilo jako lapač prachu.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17800
3.8.21 15:37

U nas doma mam playstation ja. I xbox mam, protoze nektery hry vyjdou jenom na jedne konzoli.

Kdyby dite chtelo konzoli, tak reknu ano. Ja to tedy resit nemusim, protoze doma konzole mame, aly kdybych nemela, koupila bych.

Uzivani bych regulovala, zadne hrani do noci nebo polovinu vikendu.

Co vlastne tam chce hrat za hry, pokud se smim zeptat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat