Malá hlavička miminka

15.9.19 13:38

Malá hlavička miminka

Dobrý den, jsem ve 40 tt a vychází nám malá hlavička u miminka odhadem 31,5-32 max. Doktorka nas strasi mikrocefalii a vývojovými vadami. Chtěla jsem se zeptat jestli jste neměl při porodu miminko taky někdo s mensi hlavickou, prioadne jaky obvod hlavičky jste měli a jestli vše dopadlo nakonec dobre? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22424
15.9.19 13:40

Počkala bych, až se mimčo narodí a pak uvidíš. Tohle měření je cm sem, cm tam. U mě sekli o 1 kg při odhadu váhy. U nás se zase řešila velká hlava, obě děti 39 cm při narození a drží se doteď v horních 3 % percentilu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
795
15.9.19 13:46

Můj dvouleťák má obvod hlavy jako 17ti letá švagrovka :lol: on větší, ona je drobná. Držím palce, ať je vše v pořádku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
318
15.9.19 13:48

Ja teda mela celkove maly miminko - 2,5kg, 48 cm a hlavu mela 31cm. Nikdo nicim nestrasil:) je uplne v pohode

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5894
15.9.19 13:51

Taky bych počkala po porodu, mimčo už je velké a málo místa. Mně v 38 tt, den před plánovanou sekcí řekli, že malá bude mít 3.6kg. Druhý den mi PA oznámila 2700g. Byla maličká. Ujede jim ruka o půl centimetru a vyjde jim úplně jiné číslo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2622
15.9.19 13:54

Náš prostřední se narodil s hlavou 32 cm. Strašili nás ledascim, ale spíš proto, že byl pridusenej. Malej je pořád a jestli to dopadlo dobře zatím nevíme, asi nějakou nálepku dostane, ale žádná hrůza to nebude. Nejmladší měla hlavu 33 cm, takže taky žádná sláva a to už nikdo nic neříkal. Já sama mám hlavu hodně malou, takže to nejspíš mají po mně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
15.9.19 13:54

Malá narozená v 38. nebo 39. týdnu (teď přesně nevím). V průkazce má obvod hlavy po porodu 32cm. Nikdo nic neřešil ani v porodnici, ani dětská. Všimla jsem si toho náhodou, neb je to prý míň, ale hlavička pěkně roste a holka je v pořádku, malá rošťanda :) Přeji hodně sil a krásné, zdravé miminko :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
701
15.9.19 13:58

To mi neprijde zas tak malo, odhad neni uplne presny, obe holky nely 34cm kolem 3a pul kil, proste standardní mimina, takze pokud bude mimco mensi, tak proc by nemohlo mit 33,32cm…ta hlava jim pak strrasne rychle roste

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18263
15.9.19 14:11

@Veronika72 Jak velke hlavy mate ty a otec ditete? Z toho bych po porodu vychazela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2216
15.9.19 14:36

Prvni syn mel hlavu 40cm a dcera jen 32. Na pohled to byl velky rozdil, dcera byla mirne nedonosena, ale jinak nijak mala nebyla, 3,5kg. Ja mam hlavu malou, dcera je po mne. Treti ditko melo 35cm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1276
15.9.19 14:48
@Veronika72 píše:
Dobrý den, jsem ve 40 tt a vychází nám malá hlavička u miminka odhadem 31,5-32 max. Doktorka nas strasi mikrocefalii a vývojovými vadami. Chtěla jsem se zeptat jestli jste neměl při porodu miminko taky někdo s mensi hlavickou, prioadne jaky obvod hlavičky jste měli a jestli vše dopadlo nakonec dobre? :(

Obe dvojcata mely takto velke hlavy abylu donosene (porod sekci v 39tt, obe okolo 2500g). Dnes jsou jim 3 roky amaji porad mensi hlavy. Deli se s rocni segrou o cepice :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1276
15.9.19 14:51

Ale dodnes si pamatuju, jak na screeningu ve 3. trimestru, kdyz jim zmerili obvod hlavy a „puntik“, ktery mel byt idealne ve stredu "chlivecku (idealni rozmer hlavy na dany tt) byl uuupne vlevo mimo chlivecek :lol:

A dulexity je predevsim poner obvod vuci delce prurezu hlavy.

Jo a dcery jsou velmi inteligentni ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
15.9.19 15:10

Prvorozená měla obvod hlavy 32 cm, byla drobnější a nikdo mi nic neřekl. Hlava po porodu rostla a brzy mela „kedlubnu“ :lol: jak meloun. Druhorozená měla 36 cm a pořád má hlavu větší, vlastně stejně velkou, jako její sestra. Pokud není hlava extrémně malá a roste, což doktor pravidelně měří, tak je vše v pořádku. Navíc UTZ je jen informativní a poměrně nepřesný. Přeji zdravé miminko ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
15.9.19 16:27

Obě dcery měli hlavičku 31 cm. U první furt premerovali jestli je normální u druhé už ne. Obě jsou vporadku. Velká je v devitce a má samé jedničky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.9.19 18:46

@Euforia, @chaela, @ELIbeta, @annapal, @zuzan děkuji moc všem za informace, můžu se zeptat v kterém týdnů jste rodily?
Mě to úplně dostalo co doktorka říkala, vůbec nevím jak teď budu s takovým strachem a pocitem rodit :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama