Jak se zachovat po hádce kvůli malichernosti?

Anonymní
2.2.21 13:53

Malichernost (hádka)

Dobrý den, chtěla bych znát váš názor, co byste na mém místě dělaly. Pohádala jsem se s partnerem kvůli malichernosti (chyba na obou stranách, takže nechci dolézat) a přítel hádku řeší tak, že se pak urazí a nebaví se. Ale o to tu nejde… Máme každý svůj byt, ale v podstatě bydlíme u něj, takže z práce vždy jdu rovnou k němu. Ale bydlení ještě není zcela oficiální, takže, no, nevím, kam mám jít po práci dnes? Šly byste k němu nebo do svého bytu?
Jde mi o to, že nevím, jak se zachovat. Nechci situaci zhoršit tím, že tam nepůjdu, když tam každý den jsem, ale taky nechci jít někam, kde se třeba se mnou nebude nikdo bavit. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10274
2.2.21 14:02
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych znát váš názor, co byste na mém místě dělaly. Pohádala jsem se s partnerem kvůli malichernosti (chyba na obou stranách, takže nechci dolézat) a přítel hádku řeší tak, že se pak urazí a nebaví se. Ale o to tu nejde… Máme každý svůj byt, ale v podstatě bydlíme u něj, takže z práce vždy jdu rovnou k němu. Ale bydlení ještě není zcela oficiální, takže, no, nevím, kam mám jít po práci dnes? Šly byste k němu nebo do svého bytu?
Jde mi o to, že nevím, jak se zachovat. Nechci situaci zhoršit tím, že tam nepůjdu, když tam každý den jsem, ale taky nechci jít někam, kde se třeba se mnou nebude nikdo bavit. :roll:

No tak pokud nechceš dolezat, tak je jasný, že do svého bytu, ne? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15405
2.2.21 14:04

Co konkrétního znamené že nechci dolejzat - tedy že nechceš uznat svůj podíl své viny a jsi stejně nezrale uražená jako tvůj partner?

V okamžku kdy se jako každý normální člověk po hádce omluvíš ve stylu " Je mi moc líto že se hádáme a mrzí mě že jsem v zápalu hádky udělala to, to a to" - kdy konkrétně pojmenuješ svojíi část co si zvrtala, tak fakt neutrpí an vztah ani tvoje pozce ani nic. Naopak to povede k tomu, že ten druhý bude daleko ochotnější uznat svůj podíl viny.

A teda než spolu začnete bydlet „oficiálně“, tak to fakt chce naučit se řešit konflikty jako příčetní dospělí, ne jako devítiletá děcka. Jakej šel, takovou potkal…

Pokud vám to má fungovat, tak budete muset umět řešit konflitky a témata jako jsou finance a náklady, rozdělení práce v domácnosti, trávení volného času atd.

Pokud trucujete a odcházíte kvůli nějaké malichernosti, co bduete dělat až budete muset zvládnout reálné průšvihy?

pořiď sobě tuto knihu a společně ji s partnerem projděte.

https://www.kosmas.cz/…ch-vztazich/

Příspěvek upraven 02.02.21 v 14:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4373
2.2.21 14:04

Naučila jsem se, že kvůli malichernostem se nehádám. Nesnáším hádky a dusno doma. A když už se doma něco nezvládne, tak nemám problém přijít a udělat první vstřícný krok. Přijde mi totiž malicherné takto trucovat, mlčet, ignorovat. Pak se to jenom nabaluje a zhoršuje. Jestli to teda byla fakt prkotina, běž normálně za přítelem, dej mu pusu a řekni, že tě mrzí, že jste se pohádali. Třeba to dnes proberete v klidu, když jste vychladli. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
2.2.21 14:13

Pokud byla hádka kvůli prkotině, šla bych normálně k němu… Jiné by to bylo v nějaké hodně důležité a zásadní věci, ale takhle bych to zbytečně nedramatizovala :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6350
2.2.21 14:22

Jako male deti, to je nazev super filmu a naprosto sedi na vas jak prdel na hrnec. ;)

Urcite bez k sobe domu a nevracej se tam, dokud se ti kvuli te malichernosti neomluvi. To je naprosto idealni zpusob jak to vyresit :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1490
2.2.21 14:25

Jdi normálně k němu, kup cestou něco na zub a zkus prolomit ledy. Tyhle žabomyší války nemají smysl.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5048
2.2.21 14:30
@Anonymní píše:
Jde mi o to, že nevím, jak se zachovat. Nechci situaci zhoršit tím, že tam nepůjdu, když tam každý den jsem, ale taky nechci jít někam, kde se třeba se mnou nebude nikdo bavit. :roll:

To je ten, co tě nechce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
993
2.2.21 16:31

Jdi k němu a když s tebou nebude normálně komunikovat, tak se můžeš kdykoli otočit na podpatku a jít k sobě. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
2.2.21 16:51

Já se kdysi pohádala se svým manželem, první hádka a taky to bylo takové neoficiální bydlení u něj. Šla jsem tehdy domů, picla se a nabarvila si vlasy na oranžovo :zed: :D Trvalo věčnost, než to slezlo…
Raději jdi k němu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10274
3.2.21 14:52

Tak jak to dopadlo? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...