Odchod od partnera s dítětem

5
2.2.21 13:52

Odchod od partnera s dítětem

Dobrý den,
jsem naprosto zoufalá, potřebuji poradit na koho se obrátit, kdo mi pomůže dostat se z této šílené situace.

Žijeme s partnerem a naším synem (2,5roku) v malém pokojíku u jeho rodičů. Partner je o 20 let starší. Chodí do práce, já na rodičovské. Bydlíme v Praze.

Už je to neúnosné, jak se partner chová, 1)neustále mi nadává, ale tak hnusně, na denním pořádku je, že mě nazve: ty ku*** zkuná, vyjená atd…, Říká mi tak před malým a to mi vadí nejvíc. Pořád před ním nadává i na jiné věci třeba jenom v televizi, ale malý to pak opakuje. Takže když pak malý jezdí s autíčkama, tak si u toho říká: kun, čů, a to je strašné.

2)pořád si musím dávat pozor na to co říkám, co a jak dělám aby zase nebylo dusno a s hodinovou přednáškou, co jsem řekla nebo udělala špatně.

3)nemohu nikam sama nebo s malým, pomalu ani do sklepa pro brambory. Když chci jít s malým ven, tak mu musím zavolat do práce, že jdeme na chvíli ven. Do telefonu mi vysvětluje jak nesvéprávné, že jenom nachvili a kousek, a opatrne na auta a na psi a ať se nikdo nepřibližuje a neotravuje atd, za tu hodinku co jsme venku mi třeba ještě dvakrat volá. A dál jak pár metrů od baráku ale ne. Protože tam je silnice a tam jezdí auta… Nemůžu nic, někdy mi přijde že tu jsme jak ve vězení. Nemůžu chodit ani k mojí mamce, ani pro rohlíky, prostě sama nikam. Kdyz byl menší a jakoukal z okna na ty maminky s kocarkama, tak mi bylo hrozně smutno.

1. pořád mě shazuje a ponižuje i před ostatními, jeho sestrou, rodiči.
  1. jak jsem psala, že žijeme u jeho rodičů, tak to také není normální soužití, tchýně je strašné hodná až moc, ale absolutně mě nerespektuje, když něco řeknu, třeba aby malému něco nedávala, absolutně mě ignoruje, tchán to samé. Nedávají si pozor na prášky nechávají je nakraji stolu stejně jako nože, takže to není nějaká pomoc v hlídání, spíš naopak musím hlídat co zase nebezpečného vymyslí, nemůžu syna s nimi nechat samotneho…A co se týče čistoty bych musela od rána do večera jenom uklízet a stejně by to bylo málo, tchán i tchyne chodí po bytě v botech z venku a zují si je třeba až za hodinu.
  1. jsem s malým nonstop od doby co se narodil, starám se o něj jak nejlépe umím, s nejlepším vědomím i svědomím, a partner mi jen tak někdy přes den řekne: ty se o něj vůbec nestaráš;

to mě vždycky hrozně zamrzí, pritomm on pro něj nic nedělá, nevykoupe ho, nevynese nočník, neprebali ho, neprevlece ho, ani ho nepřendá večer do postýlky. Občas mu udělá pití, ale to protože si o to malý řekne, ale to je tak jednou za týden. Pravda ale je, že si s ním hraje chvíli před spaním, ale to je tak půl hodky max, protože pak na něco zase kouká na telefonu nebo v televizi.

1. pořád mě kontroluje, jak mi cinkne telefon, tak se takovým hnusnym tónem zepta: kdo ti to jako ted píše?, A to mi to cinkne tak jednou za dva měsíce a ještě k tomu je to operátor.
  1. někdy mi vypíná internet abych nemohla zavolat svojí mamce nebo nevím proč to dělá, nemám sociální sítě nebo nic podobného.
  1. vyhrožuje mi, že mi sebere kluka a že můžu akorát tak odtáhnout.

Všechno to píšu proto, že potřebuju poradit jak od něj odejít se synem, nemůžu odejít bez něj, ale když půjdu bydlet k mamce a vezmu syna sebou on to může nahlásit jako únos nebo něco podobného, trvalé bydliště máme všichni u rodičů partnera, kde žijeme. Nechci partnerovi syna vzít úplně, ať se občas vídají, vím že syn ho má moc rád. Mamka bydlí dva km od nás, takže by to nebylo přes půlku republiky.

Nevím kde začít, zajít na úřad na sociálku? Jak když nikam nemůžu? Co když se o tom dozví a my s ním pořád budeme muset bydlet, dokud o tom nerozhodne soud, já bez syna prostě neodejdu. A jestli se ptáte proč tam prostě nejdu a nic mu neřeknu, tak proto, že se ho prostě bojím. Vím že on o něj bude hodně bojovat už jenom proto aby mi ještě víc ublížil.

Takže sociálka, tam zavolám, pak svěření dítěte do péče u soudu, ale jak dlouho to bude trvat, nevím si rady, jsem z toho úplně na hlavu…

Tady to všechno co jsem psala, když on popře bude to slovo proti slovu, rodiče jeho to všechno vědí, ale určitě by to neřekli.

Moc Vás prosím nějaký konkrétní kontakt na někoho nebo nějakou společnost, kdo by mi pomohl, nejlépe po telefonu.

Děkuji

Kdyby ten příběh byl někomu povědomý, tak už jsem sem jednou psala, a skoro všechny jste mi psaly ať od něj odejdu no jo, ale jak???! se synem?!..

Tady jsem našla, co jsem psala před rokem: https://www.emimino.cz/…-ven-384153/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1467
2.2.21 14:03

Ty mas uplne vymyty mozek holka… kontaktuj bily kruh bezpeci. Seber par veci pro dite a bez zrovna. Druhy den na ospod. Podej zadost na soud o svereni a alimenty. Vrat se s prateli do bytu pro zbytek veci. Strasne. Mam husi kuzi az nekde..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
359
2.2.21 14:08

Já si tě pamatuju a několikrát jsem si na tebe vzpomněla, jestli už jsi pryč…
Zkus Bílý kruh bezpečí https://www.bkb.cz/…i-a-cinnost/
Je to pro oběti kriminality, ale mě to, jak si vás tvůj muž drží u sebe, už zavání omezováním osobní svobody… Už ti někdy něco fyzicky provedl? Čeho se bojíš, že udělá? Zavolej tam, poradí ti, kam se obrátit dál… A bezpochyby ti mohou poskytnout psychologickou pomoc, aby jsi odchod od partnera ustála.
Rozhodně je dobře, že už ses rozhodla a hledáš způsob jak to udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
194
2.2.21 14:10

A co nějaký azylový dům? Nebo se schovat u jiného příbuzného, než u mamky, kde tě bude hledat jako první? Mně je zle jenom jak to čtu, ale je to i o povaze, já bych byla už na míle daleko, nejhorší je překonat ten prvotní strach. Nejlepší by bylo se sbalit, když bude v práci, vzít jen to nejnutnější. Nějakou kamarádku nemáš? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
2.2.21 14:13
@Xanderka píše:
A co nějaký azylový dům? Nebo se schovat u jiného příbuzného, než u mamky, kde tě bude hledat jako první? Mně je zle jenom jak to čtu, ale je to i o povaze, já bych byla už na míle daleko, nejhorší je překonat ten prvotní strach. Nejlepší by bylo se sbalit, když bude v práci, vzít jen to nejnutnější. Nějakou kamarádku nemáš? :think:

Máme kam jít, ale co když to nahlásí jako únos a pak já budu za tu špatnou a kvůli tomu ho svěří do péče jemu? Nechci, nemůžu o malého přijít. Toho se bojím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
2.2.21 14:23

Zakladni vec je, jestli bys mohla zustat u sve mamky. Takhle male dite nikdo do pece otce nesveri, cim vic to budes odkladat, tim to bude horsi. Pamatuju si te, nech si pomoct, at tam nejsi jeste za rok!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19766
2.2.21 14:31
@VeruMimi píše:
Máme kam jít, ale co když to nahlásí jako únos a pak já budu za tu špatnou a kvůli tomu ho svěří do péče jemu? Nechci, nemůžu o malého přijít. Toho se bojím.

Taky jsem četla tvou předchozí diskusi. Jsi plnoletá a svéprávná? Jestli ano, tak žádný únos nahlásit nemůže. Nebo může, ale vysmějou se mu, když bude dítě s matkou. Jdi na OSPOD a zažádej o svěření dítěte do tvé péče. Pak se seber a odstěhuj k mámě, jestli tě u sebe nechá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
2.2.21 14:37

Na tvoji diskuzi jsem si vzpomněla podle té věty, jak malý kouká z okna a ty s ním nesmíš ven. Najdi si nějakou instituci, která ti pomůže a hlavně si zkus pořídit důkazy o tom jak s tebou jedná. Nahrála bych si to jak na teve řve, jak ti nadává. Dá se stáhnout i aplikace do mobilu která nahrává hovory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5116
2.2.21 14:38
@VeruMimi píše:
Máme kam jít, ale co když to nahlásí jako únos a pak já budu za tu špatnou a kvůli tomu ho svěří do péče jemu? Nechci, nemůžu o malého přijít. Toho se bojím.

Co by se stalo, kdybys šla s malým za maminkou a přišla domů večer?
Víš, kdo je to Fritzl? To je jen o trochu horší člověk, než je ten tvůj. :pocitac:
A ještě ho máš ráda a nechceš být bez něj? V minulé diskusi to ještě tak bylo. Jestli tohle nemáš vyjasněné, tak nemá cenu, abys něco podnikala.

Příspěvek upraven 02.02.21 v 14:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
194
2.2.21 14:39

Neboj, určitě nechají dítě u tebe, minimálně do soudu. Navíc on má jako pohoršující okolnost to, že tě týrá, nepouští ven, omezuje, zakazuje. A pro sociálku máš ten nejlepší trumf- nemůžete přeci žít v prostředí, které dítěti nevyhovuje- jedna místnost pro celou rodinu- to sociálka určitě zatrhne. To samé pokud by on chtěl nějakou střídavou péči- musel by jako první upravit životní podmínky v bytě, dítě musí mít svůj pokoj, své věci, soukromí. V tomhle se neboj. A únos to nebude, když zajdeš na úřad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
2.2.21 14:40
@divine woman píše:
Taky jsem četla tvou předchozí diskusi. Jsi plnoletá a svéprávná? Jestli ano, tak žádný únos nahlásit nemůže. Nebo může, ale vysmějou se mu, když bude dítě s matkou. Jdi na OSPOD a zažádej o svěření dítěte do tvé péče. Pak se seber a odstěhuj k mámě, jestli tě u sebe nechá.

Ano, je mi dvacet, mamka mě u sebe určitě nechá a určitě bude i ráda, malýho si moc neužila, vídáme se jen málo, protože vždycky když má přijít, tak těch keců co on kolem toho má… sice si pořád voláme, ale to není ono, ale to jak je na mě hnusný jsem jí říct nemohla, protože jsem jí tím nechtěla zatěžovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
2.2.21 14:41

Vsechny rady uz jsi dostala pred rokem. Vubec jsi uz pak nereagovala. Proc? Dalsi rok pryc, dite v tom zije a ty puses, ze jsi zoufala. Vsak kdyz si nechas poradit, ospod si udela zaznam, zazadas o svereni do pece, manzele nejste, je v rodnem listu, proste cokoliv ti poradi, vzdycky budes o krok pred nim. Kdyz nekdo udela setreni na miste a budou vyslychat jeho rodice, oni poznaji, jaka je pravda, to se neboj. Tyhle vyslechy delaji kazdy den a lhare poznaji. A az budou jednat s pritelem, bude jim hned jasny s kym maji tu cest. Zavolej na ten Bily kruh bezpeci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1875
2.2.21 14:41

Nemůžeš se jít schovat někam jinam než k mamce, kde tě bude hledat jako první? Posbirej nejnutnější věci a uteč pryč. Porid si nové číslo ať tě nemůže kontaktovat a manipulovat s tebou. Zajdi na OSPOD ohledně svěření do péče. Neboj žádný únos to není. Jestli máš nějaké smsky a záznamy hovorů, jak se k tobě chová, tak si je schovej. Zkus zavolat na tu linku, jak radily holky. Držím palce ať v sobě najdeš dostatek odvahy. Děláš to hlavně pro své dítě :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15543
2.2.21 14:42

To že odejdeš od násilníka k matce není únos dítěte, protože nemáte nijak řešené svěření dítěte do péče.

Hele - zavolej buď do občanské poradny, nebo pro poradny pro obědi domácího násilí (ano, to v čem žiješ je domácí násilí) a společně vypracujete plán, jak bezpečně odejít k tvé mámě a získat dítě do výhradní péče.

azyláky bývají plné a ty hlavně můžeš odejít na čas k mámě, což je prostě lepší, než čekat na azylové bydlení. Jen potřebuješ podpořit v tom, aby to proběhlo bezpečně.

Tady si vyber komu chceš napsat a popiš co se ti děje - budou ti pak moci nabídnout další slubžy (lepší je teda zavolat, ale psaní asi je snazší)

https://www.rosacentrum.cz/…ova-poradna/
http://pomoc.profem.cz/…zeme/poradna
http://www.acorus.cz/…formaci.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
2.2.21 14:47

Moc Vám děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit