maliník a lněné semínko

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
11.6.08 08:26

maliník a lněné semínko

ahoj holky, mám dotaz: na předporodním kurzu nám PA doporučila lněné semínko a maliníkový čaj. prý je máme užívat cca od 34 tt. Máte některá zkušennost, případně jakým způsobem to funguje??? Pomáhá to fakt, aby lépe mimi vyšlo??? A jak se to lněné semínko užívá? -přímo ho sníst nebo svařit???co já vím?
děkuju za každou odpověď.
Lena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
160
11.6.08 08:43

Ahoj, kupují se sušené listy maliníku nebo čaj. Má to uvolňovat svaly a lépe připravit na porod. No nevím, na mě to neúčinkovalo a to jsem toho místo cca 2 hrníčků pila skoro litr a půl denně od 33tt. Porod mi trval asi 28h :( Návod je na balení napsán, normálně se to pije jako čaj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5544
11.6.08 09:27

Za ty peníze si radši kup Kinder čokoládu, nebo Milu ke kafíčku :lol: . Pila jsem maliník na hektoliktry, obrostla jsem skoro lnem, jak jsem ho pravidelně jedna a rodila jsem asi 36 hodin :twisted: :twisted: :twisted: . Takže v mém případě mi pro příště maliník a lněné semínko nesmí přes práh!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2649
11.6.08 09:33

Já se toho zase musím zastat, u obou porodů jsem pila čaj z maliníku a křoupala lněné semínko a pomohlo mi to. Otvírání bylo opravdu rychlé a děti na 2 zatlačení venku … Navíc, i kdyby to nefungovalo - tak čaj stojí v bylinkářství asi 30 Kč a vydrží hodně dlouho, semínko taky nestojí majlant.
Semínko se má pomlít a sníst denně 1 polévková lžíce. Musí se dobře zapít, jinak je z něj zácpa. Mě se to pomlít nepodařilo, takže jsem se je snažila dobře rozkousat. Do teď ho nemůžu ani vidět, ale fakt si myslím, že mi pomohlo :-)

Martina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5255
11.6.08 11:16

Tak já pila taky čaj z maliníku,porod 6 hodin,vcelku v pohodě,ale myslím,že na délku porodu to nemá vliv,pokud má někdo rodit hodinu nebo 24 i kdyby jedl sušené žáby,tak to podle mě neovlivní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
356
11.6.08 12:08

Já jsem pila maliník od 34. týdne. Malej se narodil o dva týdny dřív :) . Jestli si prvorodička, tak to stejně asi bude trvat trochu dýl :oops: . Jinak porod byl v pohodě…trval 10h. Neděs se…ze začátku to nebylo tak hrozný :D . Spíš bych doporučila ať ti manžel masíruje hráz…nebyla jsem nastřižená, tak se to poporodu všechno dobře zahojilo. Maíruje se taky od 34.t., podrobnosti jsou na netu…tak hodně zdaru…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
11.6.08 13:09

Já pila taky poctivě maliník, rodila jsem o 10 dní dřív než jsem měla první termín, porod trval 4 hodiny, malá na 4 zatlačení venku. Byl to fofr, myslím, že mi pomohl, těžko soudit, ale zase říká, čím rychlejší porod, tím větší bolesti :x
Ale radši než rychlejší porod, bych radši byla bez potrhání a nástřihu a následného hojení, takže určitě jak píše Zuzzi masáž hráze. Jestli to pomohlo. Já sama nemasírovala, ale při druhým už se o to pokusím :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
11.6.08 13:29

Já jsem taky pila maliník a rodila jsem v 38. týdnu.Na mě maliník působil určitě,protože mi po něm vždycky začalo tvrdnout břicho,rozjížděl mi stahy.Takže,když mi natočili KTG v 37+2,tak se divili,jak to že jsem ,tak klidná,když mám takové stahy.Doktorka mě zkontrolovala,byla jsem otevřená na 5 cm a malá se ten den narodila a měla 4kg.Nikdo mi nevěřil,že nemám bolesti.Byl to můj druhý porod,u prvního jsem nic nepila,stahy jsem měla až v den porodu a rodila ve 40.t.

• Citovat
  • Nahlásit
2724
11.6.08 13:58

Čaj z maliníku se připravuje jako ostatní bylinkové čaje. Lněné semínko se užívá ve formě odvaru - lžíce semínek na cca 0,5-1 l vody, uvést do varu a povařit alespň pět minut. Divně to voní, po vychladnutí na pitelnou teplotu to má konzistenci slizu, já jsem chtěla být statečná a udělat pro zdárný průběh porodu co se dá, ale dostala jsem do sebe cca deci a pak to dlouho rozdýchávala a při dalších pokusech to nebylo lepší. Chroupat semínko jen tak nemá smysl, musí se z něj dostat ty slizovité blahodárné látky, tak aspoň opražit, ale pozor, ve větším množství dráždí střevo.
Obojí se užívá tak od 34tt proto, že jako každá bylinná kůra se nemá používat déle než 6-8 týdnů, tak ať do vyjde akurát na termín porodu. A ten lněný odvar dávaly už naše babi kravám, když se měly telit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15883
11.6.08 15:16

Ahoj, já jsem pila maliník i lněné semínko od ukončeného 32 TT. Maliník jsem si kupovala sáčkovaný a lněné semínko jsem pila tak, že jsem svařila lžičku semínka v deci pomerančového džusu a povařila na mírném ohni 5 minutek :wink: Jo, a semínka sem si přecedila…jinak by zo bylo :-( :lol:
Rodila jsem jako prvorodička, ráno v 38+4 jsem byla na monitoru, kde absolutnwě nebyl žádný pravidelný stah, bolesti začli pi 20 a ráno ve 4 byl malý venku :D :D A fest bolesti byly od prasknutí plodovky a trvali jem 3hodinky.....takže suma-sumárum mě bylinky pomohy :D

Přeju zdárný průběh porodu :wink: :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
11.6.08 18:51

Ahoj, já jsem taky pila čaj z maliníku a baštila lněné semánko … jak doporučula PA na přednášce. Vyplatilo se mi to porod byl OK !!!

Věděla jsem z kurzu jak si rozdělit síly fyzické i psychické !!!
Hrozně mi to pomohlo !!!!
Hodně štěstí a zdravé a krásné mimnko !!!! :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7095
11.6.08 20:27

Ahoj,
já pila maliníkového čaje po litrech, lněné semínko taky zobala, masírovala hráz (to se mi vyplatilo asi nejvíc), ale na porod moc ráda nevzpomínám, bez pomoci pumpou se to neobešlo. No stejně tuším, že příště budu pít a zobat znova, co kdyby nááhodou :D :wink:
A masáž hráze doporučuji! :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.6.08 12:17

děkuju moc za příspěvky, jste hodňučké,,,že poradíte :wink: zkušennosti jsou sice různé, ale převažují koukám, ty pozitivní :wink: Každpádně to využiju.
dík moooc a mějte se pěkně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1760
12.6.08 13:43

Ahoj,
tak já jsem taky pila maliník a jedla lněné semínko. A doteď nevím, jestli mi to pomohlo nebo ne. Těžko někdo zjistí, jak by porod probíhal, kdybych to nejedla a nepila. Stejně i naopak. Ti kdo nic neužívali nevědí, jak by rodili s maliníkem a semínkem. Myslím ale, že to v nejhorším neublíží a aspoň si můžeš říct, že jsi udělala, co se dalo. Osobně budu příště užívat obojí zas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7374
13.6.08 13:45

Ahoj, i kdyz jsem do sebe cpala malinik i seminko „horem spodem“ delala vsechny mozne aktivity, aby se rozjel porod, tak jsem nakonec 9 dni prenasela, bolesti po peti minutach jsem mela asi dva dny, na porodnim sale jsem se prestala otvirat asi ve 4 cm a nakonec to vse skoncilo cisarem, pac uz slo malemu asi troch o zivot :? Na me to asi teda nepusobilo, ale nechci bylinky uplne zavrhovat, treba zrovna tobe to pomuze :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat