Malý počet spermií u partnera

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zuzikaa
Kecalka 224 příspěvků 28.05.18 15:15
malý počet spermií u partnera

Ahoj holky, prosím Vás zažila jste nějaká, že by jste otěhotněli i po tom, co Vašemu partnerovi vyšel špatný spermiogram?
Dnes jsme byli na IVF klinice a řekli nám, že má nízký obsah spermií v ejakulátu (kryptozoospermie) a ten zbytek je nepohyblivý.
Jsme objednaní k andrologovi, zažila jste to některá?

Reakce:
radkka
Generální žvanilka 20807 příspěvků 28.05.18 15:21

Ano, podle lékařů fakt blbý, otěhotněla jsem hned druhý měsíc našeho přirozeného snažení a jsou to dvojčata, takže ne jedna, ale dokonce dvě spermie to dokázaly :kytka:

Zuzikaa
Kecalka 224 příspěvků 28.05.18 15:30

@radkka nám dnes řekli, že má velmi málo spermií a ty co tam jsou jsou nepohyblivé, doporučili mi oplodnění dárcem, nebo partnerovi TESE, ale do tohoto jít nechceme. Teď jdeme k andrologovi, ale nevím jestli nám dokáže pomoci :( Ty jsi ho hned na začátku snažení poslala na spermiogram? Co měl přesně za poruchu, měl nějaké pohyblivé?

radkka
Generální žvanilka 20807 příspěvků 28.05.18 15:36
@Zuzikaa píše:
@radkka nám dnes řekli, že má velmi málo spermií a ty co tam jsou jsou nepohyblivé, doporučili mi oplodnění dárcem, nebo partnerovi TESE, ale do tohoto jít nechceme. Teď jdeme k andrologovi, ale nevím jestli nám dokáže pomoci :( Ty jsi ho hned na začátku snažení poslala na spermiogram? Co měl přesně za poruchu, měl nějaké pohyblivé?

Já upřímně nevím přesnou diagnozu, ale můžu se manžela zeptat, popřípadě to někde dohledat… ale dobré to nebylo, manžel byl na operaci varikokély, otěhotněla jsem krátce po ní, ale to tak brzy, že ta operace zřejmě ještě nemohla mít vliv na zlepšení.
On byl právě na spermiogramu kvůli zdravotním problémům a té operaci, tak se zjistilo, že nic moc… I já měla nějaké problémy, přesto jsme řekli, že na umělé nepůjdeme a zkusíme to sami, vyšlo to. Já se právě proto ani nijak extra nezajímala o to, co přesně manželovi „je“, otěhotněla jsem, další děti mít nemůžu, takže kolik má spermií a jaké nám už bylo šumák.
Určitě se milujte dál a třeba to vyjde, znám takových lidí víc, kamarádka porodila první dítě po IVF, předtím se snažili asi 7 let… no a teď má půlroční miminko a je těhotná přirozeně :mrgreen:
Jeden pan doktor nám říkal, že chlap je plodný, dokud má varlata :pankac:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.18 16:53

Já. Mému manželovi řekli, že nemá šanci počít přirozenou cestou a že s tím nejde nic dělat. To mu řekli, ještě když byl ženat s bývalou manželkou. Rozvedli se (důvody byly jiné, jsou v pohodě), jeho bývalá manželka má dítě s někým jiný a on se mnou. Napoprvé.

Russet
Neúnavná pisatelka 17914 příspěvků 28.05.18 17:15
@radkka píše:
Ano, podle lékařů fakt blbý, otěhotněla jsem hned druhý měsíc našeho přirozeného snažení a jsou to dvojčata, takže ne jedna, ale dokonce dvě spermie to dokázaly :kytka:

Asi se, potvory jedny, slyšely ten verdikt doktora a řekly si, že tak to teda néé, my vám ukážem :mrgreen:

radkka
Generální žvanilka 20807 příspěvků 28.05.18 17:18
@Russet píše:
Asi se, potvory jedny, slyšely ten verdikt doktora a řekly si, že tak to teda néé, my vám ukážem :mrgreen:

Taky si myslím :pankac: To abych byla ráda, že to jsou jenom dvojčata, když je to tak rozdovádělo :mrgreen:

Zuzikaa
Kecalka 224 příspěvků 28.05.18 21:02
@radkka píše:
Taky si myslím :pankac: To abych byla ráda, že to jsou jenom dvojčata, když je to tak rozdovádělo :mrgreen:

Kez by to šlo i u nás, přes den to na mě dolehlo a teď se mnou není řeč (svadim to na sluníčko ) my na ivf klidně půjdeme, jen bohužel není ani jedna spermie v pořádku

radkka
Generální žvanilka 20807 příspěvků 28.05.18 21:22
@Zuzikaa píše:
Kez by to šlo i u nás, přes den to na mě dolehlo a teď se mnou není řeč (svadim to na sluníčko ) my na ivf klidně půjdeme, jen bohužel není ani jedna spermie v pořádku

Aha, to tě asi nepotěším, až tak špatné to určitě manžel neměl, ale šance na oplodnění i tak byla blízko nule.
Jak se stavíte k dárci spermatu? Zvládne to partner duševně?

dreana
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 29.05.18 07:24

@Zuzikaa my mame velmi spatny pocet spermii, 4 roky prirozene nic, 2×IUI nic, az ted IVF :dance:

Nespolehej na zazraky, muzou ale nemusi prijit…

GabinkaCh
Závislačka 3681 příspěvků 29.05.18 07:51
@Anonymní píše:
Já. Mému manželovi řekli, že nemá šanci počít přirozenou cestou a že s tím nejde nic dělat. To mu řekli, ještě když byl ženat s bývalou manželkou. Rozvedli se (důvody byly jiné, jsou v pohodě), jeho bývalá manželka má dítě s někým jiný a on se mnou. Napoprvé.

Příroda si to umí zařídit

Zuzikaa
Kecalka 224 příspěvků 29.05.18 08:57
@radkka píše:
Aha, to tě asi nepotěším, až tak špatné to určitě manžel neměl, ale šance na oplodnění i tak byla blízko nule.
Jak se stavíte k dárci spermatu? Zvládne to partner duševně?

To jsme zamítli, oba děti už máme, chtěli jsme společné. Včera jsem u doktora hrála hrdinku, ale od včerejšího odpoledne to na mě pěkně dolehlo

Zuzikaa
Kecalka 224 příspěvků 29.05.18 08:59
@dreana píše:
@Zuzikaa my mame velmi spatny pocet spermii, 4 roky prirozene nic, 2×IUI nic, az ted IVF :dance:Nespolehej na zazraky, muzou ale nemusi prijit…

Nám včera řekli, že ani IVF, nemají z čeho…právě by mě zajímalo, jestli někdo pomocí hormonů a vitamínů dokázal aspoň něco málo rozpohybovat

Virgina123
Závislačka 3542 příspěvků 29.05.18 09:18

Ahoj. Muž měl azoo. Spermií nula. Resp jedna a ta se točila dokola. No a šel k andrologovi. Dává mu hormony. Počet se prý zvedl v řádech desítek ale nehýbou se. Má momentálně kryptozoo, tzn těch pár desítek se získá jen centrifugaci. Prostí týden jde na nový spg zda se něco hne. Pokud ano zamrazi se a bude ivf ale výsledek těžko říct. Ty spermie jsou fakt špatné. Takže teď doufáme že bude či mrazit. Zatím se nehly. No pokud k mrazení nic nebude ještě bude brát hormony. Androlog ho léčí ale výsledek nikdo nezaručí. No a t/m nám byla nabídnuta rovnou. Ale ještě zkoušíme toto. Takže teď doufáme a uvidíme. Nechranime se téměř ctyri roky :zed:

Zuzikaa
Kecalka 224 příspěvků 29.05.18 10:07
@Virgina123 píše:
Ahoj. Muž měl azoo. Spermií nula. Resp jedna a ta se točila dokola. No a šel k andrologovi. Dává mu hormony. Počet se prý zvedl v řádech desítek ale nehýbou se. Má momentálně kryptozoo, tzn těch pár desítek se získá jen centrifugaci. Prostí týden jde na nový spg zda se něco hne. Pokud ano zamrazi se a bude ivf ale výsledek těžko říct. Ty spermie jsou fakt špatné. Takže teď doufáme že bude či mrazit. Zatím se nehly. No pokud k mrazení nic nebude ještě bude brát hormony. Androlog ho léčí ale výsledek nikdo nezaručí. No a t/m nám byla nabídnuta rovnou. Ale ještě zkoušíme toto. Takže teď doufáme a uvidíme. Nechranime se téměř ctyri roky :zed:

Tak to jste na tom stejně jak my, kryptozoospermie je jeho diagnoza, akorát ty jeho se netočí, se prostě nehýbají, jak dlouho chodíte k andrologovi? Co si píchá za hormony? Dnes jedu svému pro selen a zinek. My k němu jdeme za 3 týdny (možná by se mohla po těch vitamínech aspoň jedna pohnout). Vím je to otázka několika měsíců.
Vy máte už nějaké mimčo?

Váš příspěvek
Reklama