Reklama

Malý váhový přírůstek - 4. měsíce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Maja112
Nováček 5 příspěvků 30.01.18 19:06
Malý váhový přírůstek - 4. měsíce

Holky ahoj, jsem tady nováček a už jsem zoufalá :-(. Mám malého synka - čtyři měsíce a tři dny a máme velký problém s pitím mlíčka. Plně kojím od narození, doteď vše bez problémů. V poradně byly vždy váhové přírůstky v pořádku. Ve dvou měsících jsme si prošli bojkotem kojení, které trvalo asi týden, ustáli jsme to a vše bylo opět v normálu. Před třemi týdny ale malý začal míň pít a tím pádem míň přibírat. Nejdřív jsme přibírali 100 g týdně - už to se doktorovi moc nelíbilo a navrhoval UM a teď už jsme na 80 g týdně :,( :,(. Malý kojení vůbec nevyžaduje, strká si do pusinky prstíky, hračky a deky (dudlík odmítá) a o prso nejeví zájem. Nabízím mu ho co hodinu, většinou se napije, ale velice málo, vypije něco mezi 30 - 50 ml maximálně (vážím), někdy jen 20 ml :oops: :oops: V noci se mi budí každou hodinu, minutu si podumlá a zase usne. Zkoušela jsem odstříkat a nabízet lahvičku, ale hrozně se vzteká a odmítá. Dva dny už zoufale zkouším UM -Sunar, ale bez efektu. Malý váží 5550g. Ještě musím dodat, že momentálně má rýmu, že by to bylo tou rýmou?!Budu vděčná za jakékoli rady!!!

Přečtěte si článek: Váha kojence: Přibírá miminko, jak by mělo?

Reklama

Reakce:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1913 příspěvků 30.01.18 19:24

Vždyť ma krásnou vahu…nestresuj. Pediatricka mých deti říká, ze neni az tak důležité kolik dite přibírá, hlavní je ze stále přibírá. Samo ze to nelze jednoznačně pausalizovat, ale 80g tydne je jeste ok… (znám holcicku co půl roku pribirala 70g tydne, ted uz to je zdravá, pohodova, velká holka). Kdyz nabízís prso co hodinu, je jasný ze nebude pit moc. Zkus dávat treba po dvou hodinách, treba vypije vic…kdyz porad pocucava, těžko se muze dostavit pocit hladu…celkově - pokud je dite spokojene, přibírá alespoň neco, nic ho netrápí a je schopno se kojit, tobe to nedela problem a jsi ok, neni důvod dávat um… :hug:

selia
Ukecaná baba ;) 1967 příspěvků 9 inzerátů 30.01.18 19:34

@Maja112 Chtěla jsem napsat skoro přesně to co @Marie432875. Za chvilku už může začít ochutnávat příkrmy, UM bych munevnucovala. A jeslti má rýmu nebo mu rostou zuby už a rýmu má z toho, tak se mu může pít hůř a zsa to přejde.

eviku-miluna
Kelišová 6814 příspěvků 46 inzerátů 30.01.18 19:42

@Maja112 a jaka byla porodni vaha?

Maja112
Nováček 5 příspěvků 30.01.18 19:42

Maruško, díky!!Tak proč tolik doktor stresuje :nevim: A je v pořádku, že na váze ubírá?!Dnes jsem ho vážila a měl o 35 g míň než před čtyřmi dny :-(. Tak já už nevím…možná zbytečně stresuju taky :-(.

Maja112
Nováček 5 příspěvků 30.01.18 19:43

Porodní váhu byla 3030 g.

tereza12345
Echt Kelišová 9657 příspěvků 2 inzeráty 30.01.18 20:15
@Maja112 píše:
Maruško, díky!!Tak proč tolik doktor stresuje :nevim: A je v pořádku, že na váze ubírá?!Dnes jsem ho vážila a měl o 35 g míň než před čtyřmi dny :-(. Tak já už nevím…možná zbytečně stresuju taky :-(.

Ubirat by nemel.. kazdopadne bych taky kojila co 2,5 az 3 hodiny.. kojit po hodine je blbost, kdyz to sam. nevyzaduje. kazdopadne bych ho na jidlo i budila..
a nevaz ho pokazdym kojenim staci vzdycky vecer. Prave abys videla ze nehubne.. pokud by sel vazne s vahou dolu, zkusila bych um nabizet strikackou.. a s prikrmama bych nespechala.. dle me zkusenosti je lepsi naucit dite nejdriv se poradne najist a pak teprve novy veci..

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 30.01.18 20:23

Vykašli se na váhu, hoď se do pohody, nakoj ho až sám bude chtít, ale nepřekroč přes den 3 hodiny, v noci 4 hodiny. Zkus mu sáhnout na dásně, jestli mu nerostou zoubky, pokud ano, namaž dásně Mundisal gelem cca 5 minut před kojením. Taky může být napolykaný soplů a nemá hlad, navíc, když jsi nemocná, máš chuť jíst? Stresem se připravíš o mlíko. Zvaž ho vždycky ráno ve stejnou hodinu, nahýho a budeš vědět, jestli nabírá nebo ne. Ještě prohlídni pusinku jestli nemá afty nebo moučnivku, ale na to by dr asi přišel. Před kojením si můžeš prsa nahřát, aby mu to líp teklo, případně „roztahat“ odsávačkou

tini
Ukecaná baba ;) 1351 příspěvků 5 inzerátů 30.01.18 20:53

Timhle jsem si prosla s dcerou.Uz nam hrozila hospitalizace, tak jsem ji to davala strikackou nebo pak po lzickach, kdyz uz umela. Nematla bych ho ted UM.Byt tebou tak odstrikavam, zvednes a udrzis si laktaci a bude mu to lip tyct.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >