Mám náhradu za sebe do podnájmu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 11:29
Mám náhradu za sebe do podnájmu

Zdravím, co mám udělat když můj pronajímatel neví že se chci stěhovat a našla sem si za sebe náhradu. Mám tady uloženou 2 měsíční kauci. Kterou chci ponechat u pronajímatele s tím že ti nový co půjdou po mě do bytu tak mi to na místě vyplatí. Jak mám postupovat můj majitel potřebuje ať tu někdo je v tomto bytě žije jinde. Máte někdo z tím zkušenosti? Nebo jak se to dělá.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bábrdl
Generální žvanilka 24637 příspěvků 18.07.19 11:31
@Anonymní píše:
Zdravím, co mám udělat když můj pronajímatel neví že se chci stěhovat a našla sem si za sebe náhradu. Mám tady uloženou 2 měsíční kauci. Kterou chci ponechat u pronajímatele s tím že ti nový co půjdou po mě do bytu tak mi to na místě vyplatí. Jak mám postupovat můj majitel potřebuje ať tu někdo je v tomto bytě žije jinde. Máte někdo z tím zkušenosti? Nebo jak se to dělá.

Musíš kontaktovat majitele a domluvit se s ním.
Rozhodně to nefunguje tak, že se jen vyměníte s těmi novými.

Uživatel je onlinefree333
Generální žvanilka 20453 příspěvků 18.07.19 11:31

A to nejde, domluvit se o tom s majitelem bytu?

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1368 příspěvků 18.07.19 11:37

Kontaktuješ pronajímatele.
Pokud nemáš výpovědní lhůtu, nebo máš a pokud on bude ochotný k dohodě, nechá tě jít. Ukončíte pronájem, vrátí ti kauci.
Sepíše novou smlouvu s tvými nástupci a kauci si vezme od nich.
Hotovo.

Jestli máš standardní smlouvu, můžeš tam mít poznámku, že máš výslovně zakázáno byt / pokoj pronajímat dalším osobám, takže bacha na to. Ne že by to byl čin na kriminál, samozřejmě, ale na obrovský nas. ání pronajímatele rozhodně ano.

To, co aktuálně podnikáš, není úplně korektní přístup, takže opravdu co nejdřív kontaktuj pronajímatele.
On potřebuje smlouvu s tvými nástupci. Že to komplikuje situaci tobě není jeho problém.

Monchichik
Echt Kelišová 9621 příspěvků 18.07.19 11:39

Tak pokud chceš odejít, máš určitě nějakou výpovědní dobu. Je třeba se domluvit s majitelem. Třeba přistoupí na to, že můžeš jít hned, když máš za sebe náhradu.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 18.07.19 11:49

Zakladatelka to asi mysli tak, ze se tam pronajimateli vystridaji, aby o tom nevedel, ze se jen prohodi a nic vic se dit nebude.

Pvln34
Kecalka 233 příspěvků 18.07.19 11:53
@Cenarius píše:
Zakladatelka to asi mysli tak, ze se tam pronajimateli vystridaji, aby o tom nevedel, ze se jen prohodi a nic vic se dit nebude.

Tohle by som ako prenajímateľ fakt neocenila.
Zakladateľko, kontaktuj pronajimatele, seriózny človek ti vyjde v stric, zvlášť keď si našla možnú náhradu.
Ale, byť na mieste človeka kt sa nasťahuje namiesto teba, tak tebe by som rozhodne žiadnu kauciu nedávala, zvlášť bez zmluvy. Všetko riešte cez prenajímateľa.

Pvln34
Kecalka 233 příspěvků 18.07.19 11:57

Zakladateľko, nezabúdaj že ak ten nájom riadne nezrušís (odovzdaní bytu + vyrovnanie sa na energiach + kaucia), tvoja zmluva s prenajímatelom bude stále PLATNA, takže aj keď tam nebudeš bývať, on bude mať právo po tebe vymáhať nájom.
Skonči to oficiálne a nevymyslaj :nevim:

Uživatel je onlineSafrik
Ukecaná baba ;) 1554 příspěvků 18.07.19 11:57

Urcite to res s majitelem bytu, ze mas za sebe nahradu, urcite mate nejakou najemni smlouvu ne? Kde bude muset prepsat jmena a tak..

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 18.07.19 12:03

Já se divím, že nájemníka vůbec napadne rozhodovat o tom, komu vlastník bytu bude dál byt pronajímat. To je fakt mimo moje chápání.

Pvln34
Kecalka 233 příspěvků 18.07.19 12:05

@Zumpa v typických študentských bytoch je pomerne bežné, že si odchádzajúci nájde náhradu. Ale je to samozrejme až po súhlase majiteľa, nové smlouvy, atď..

unuděná
Echt Kelišová 8802 příspěvků 4 inzeráty 18.07.19 12:11

Jak radí holky, kontaktuj majitele, pokud bude tebou nalezený nový nájemník vyhovující, tak je možné, že nebudeš muset dodržovat výpovědní lhůtu a nějak se domluvíte, každopádně smlouvu musíte ukončit a nový nájemník dostat svou. Mimochodem, že tys někoho našla, neznamená, že ho tam majitel bude chtít. Může mít požadavky typu bez zvířat, nekuřák, student, bez partnera atd.

Kriss Tina
Extra třída :D 12206 příspěvků 18.07.19 12:13

Musíš to probrat s majitelem. Jako pronajímateli by se mi taky nelíbilo, kdyby se mi tam nájemníci střídali jak by je napadlo. Jak by jako ten tvůj náhradník, měl mít smlouvu? Navíc majitel má právo si rozhodnout koho v tom bytu chce.

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 18.07.19 12:14
@Anonymní píše:
Zdravím, co mám udělat když můj pronajímatel neví že se chci stěhovat a našla sem si za sebe náhradu. Mám tady uloženou 2 měsíční kauci. Kterou chci ponechat u pronajímatele s tím že ti nový co půjdou po mě do bytu tak mi to na místě vyplatí. Jak mám postupovat můj majitel potřebuje ať tu někdo je v tomto bytě žije jinde. Máte někdo z tím zkušenosti? Nebo jak se to dělá.

Takhle to fakt nefunguje, že ty se domluvíš, dostaneš peníze. Dovedeš si pak představit, že ti noví tebou najítí nájemníci budou potom chtít peníze po majiteli, který je v životě neviděl??

Zvedni telefon, a zavolej majiteli, že se chceš odstěhovat, a že za sebe máš náhradu. Buď je bude akceptovat a tobě až po vyúčtování energií a kontrole bytu vyplatí kauci. A třeba se budete moci vyměnit hned. A nebo nebude a ty budeš muset dodržet výpovědní lhůtu, kterou máš ve smlouvě a zase na peníze budeš muset počkat.

Uživatel je onlineJogo-Bela
Kecalka 311 příspěvků 18.07.19 12:38

Taky jsme v nájmu a tohle by mě teda nenapadlo… 8o a jako majiteli bytu by se mi to fakt nelíbilo, kdyby to nájemník udělal… je takový problém normálně vypovědět smlouvu, domluvit se s majitelem, atd?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama