Mam vysadit utrogestan?

30
23.7.21 20:28

Mam vysadit utrogestan?

Ahoj ženy
Mam dotaz potrebovala bych poradit dr mi nasadil utrogestan na srovnání cyklů mam nepravidelne cykly ale ja sem měla včera ovulku podle testu a podle hlenu proběhla včera tak sem se rozhodla že utrogestan začnu brat od zítřka ale dr rikal 7 dni pak vysadit jenom že co když se zadařilo a za tych 7 dní bude na test brzo vite mam za sebou 3 zamlke potraty tak nechci nic zanedbat slišela sem že utrogestan se bere na udržení těhotenství tak nevím zda po tych 7dnech ho mam vysadit nebo brat dal :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8838
23.7.21 20:43

Tohle prosím ne! Ať se tohle nemnoží. :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
23.7.21 20:54

@Šmoulice máš problem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22502
23.7.21 21:06

Pokud ho máš na srovnání cyklu, tak ho vysaď. Na udržení těhotenství se bere kvůli nedostatku progesteronu a ten se projevuje úplně jinak než dlouhými cykly. Ve tvém případě je po určité době zbytečný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22502
23.7.21 21:07
@Šmoulice píše:
Tohle prosím ne! Ať se tohle nemnoží. :zed: :zed:

Víš, že ve tvým případě si tu většina lidí říká to samý?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2690
23.7.21 21:13

Tak ho ber dál, abys měla po ovulaci třeba 11 dnů a pak vysaď a testuj, jestli by tě to mělo nervovat, že ho vysazuješ brzo. Nevím teda, jak ti chce dr. pomocí Utrogestanu srovnat nepravidelný cyklus, tam bude spíš problém s ovulací a první polovinou cyklu, ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22502
23.7.21 21:15
@stín katedrál píše:
Tak ho ber dál, abys měla po ovulaci třeba 11 dnů a pak vysaď a testuj, jestli by tě to mělo nervovat, že ho vysazuješ brzo. Nevím teda, jak ti chce dr. pomocí Utrogestanu srovnat nepravidelný cyklus, tam bude spíš problém s ovulací a první polovinou cyklu, ne? :think:

Hele, to je nesmysl. Má to na srovnání cyklu, pokud to bude brát dýl, tak si ten cyklus jen ještě víc rozhází. Evidentně nevíš proč a jak se utrogestan používá, tak by bylo dobrý se zdržet rad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2690
23.7.21 21:21

A jak jí má ten Utrogestan srovnat cyklus?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8838
23.7.21 21:28
@Lili234 píše:
@Šmoulice máš problem?

Přečti si to po sobě. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8838
23.7.21 21:29
@Janli píše:
Víš, že ve tvým případě si tu většina lidí říká to samý?

Tak to tě uklidním. I tu ostatní většinu. Rozhodně to množení nemám v plánu. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22502
23.7.21 21:33
@stín katedrál píše:
A jak jí má ten Utrogestan srovnat cyklus?

Utrogestan obsahuje hormony, který jsou přirozený pro druhou fázi cyklu a jejich pokles vyvolá menzes. Takže když ho bereš a vysadíš, tak přijde menzes. Na tohle se primárně používá. V prvním trimestru se používá, mimo malý procento oprávněných případů, pouze jako placebo… Ve třetím trimestru má prokazatelný vliv na oddálení hrozícího předčasnýho porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14398
23.7.21 21:40

Utrogestan som brala celé tehotenstvo hneď od začiatku. Dôvod ho vysadiť vidíš v tom že si možno tehotná? Ja by som ho brala ako predpísal lekár, ak si tehotná potrat nevyvolá, nie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2690
23.7.21 21:42

@Janli Ano, to všechno vím, ale díky za vysvětlení. Pochopila jsem, že zakladatelka se bojí spuštění MS v případě náhlého poklesu progesteronu ještě před nidací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
23.7.21 21:52

@stín katedrál ano právě o to mi jde za 7 dni mi test prostě nic ne ukáže no a četla sem ze kdyz ho vysadim tak se spustí ms tak že bych se to ne uhnizdilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22502
23.7.21 21:55
@Lili234 píše:
@stín katedrál ano právě o to mi jde za 7 dni mi test prostě nic ne ukáže no a četla sem ze kdyz ho vysadim tak se spustí ms tak že bych se to ne uhnizdilo

On ti nespustí menzes hned, ta přijde až po pár dnech. Utrogestan simuluje přirozený pochody v těle, opravdu ti nezpůsobí potrat a nespustí menzes pokud jsi těhotná. Lékař opravdu není debil, on ví, proč a jak ti ho předepisuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat