Moje máma a Vánoce

Anonymní
17.11.19 11:48

Mama o vánocích

Jsme dve ženy v reg partnerství, vychováváme dceru, já jsem bio matka. Moje máma je bohužel sama, bez partnera, jinou rodinu než mne nemá. Jezdí k nám max jednou týdně, hlavně stejně čas tráví s vnučkou. Jinak jezdím i já za ní. Bydlí od nás 40km. Má 55 let. Bavily jsme se s partnerkou o vánocích. Řekla jsem, že by tu máma mohla být od 24. do 26. ráno -pak jdem k rodině partnerky. Ona na to, že se nám matka se_e do života. Pohadaly jsme se fest. Hlídá samozřejmě jen moje máma. Nemluvím s ní, uvažuji, že na noc s dcerou (19mesicu ) odejdu. Jsem hysterka?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17.11.19 11:51

Podle mě nejsi. Proč nechávat maminku na Vánoce samotnou? My kvůli nemocne babičce, rozvedenym rodičům a osamocene mamce (se kterou nějak extra nevychazim) budeme mít fofry, abychom stihli dva Stedre večery v jednom ;) babi chce užít pravnoucata a mamku samotnou nenechám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8287
17.11.19 11:52

V klidu bych se domluvila na kompromisu. Chápu, že tvoje partnerka si chce užít vánoce jen jako rodina.Na druhou stranu o vánocích by nikdo neměl zůstávat sám. A co vzít maminku 24.k vám a večer, ev. ráno aby odjela domů. Nebo jí odvézt? Ono celé svátky trávit s tvojí maminkou by se patnerce třeba nemuselo líbit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
17.11.19 11:53

Nejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
17.11.19 12:00

Mozna bych pobyt mamky zkratila, ze by 25 mohla jet domu, ale na, stedry den bych ji samotnou taky nenechala. A na jak dlouho jedete k rodine partnerky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.11.19 12:02
@lasička1 píše:
V klidu bych se domluvila na kompromisu. Chápu, že tvoje partnerka si chce užít vánoce jen jako rodina.Na druhou stranu o vánocích by nikdo neměl zůstávat sám. A co vzít maminku 24.k vám a večer, ev. ráno aby odjela domů. Nebo jí odvézt? Ono celé svátky trávit s tvojí maminkou by se patnerce třeba nemuselo líbit.

A to má být máma 25. a 26. Sama když má dceru a vnučkou? Je mi to proti srsti… my s partnerkou si můžeme udělat vánoce kdykoliv. Ale nechat mamu samotnou…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.11.19 12:04
@Agusaguss píše:
Mozna bych pobyt mamky zkratila, ze by 25 mohla jet domu, ale na, stedry den bych ji samotnou taky nenechala. A na jak dlouho jedete k rodine partnerky?

Jen na oběd k její mamce. Ale ta má více dětí a vnoucat.

• Nahlásit
  • Citovat
2143
17.11.19 12:05

Vem to takhle, že tvoje maminka je pro tvou partnerku tchýně. A teď z tvé strany. Chceš trávit vánoce s tchýní?
Chápu vás obě. Udělejte kompromis. Jste dvě dospělé osoby, tak se snad dokážete dohodnout. A ptala jsi se maminky, jak by to chtěla ona?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7405
17.11.19 12:05

Na štědrý den, by neměl být nikdo sám. Tvoje partnerka nemá tvojí matku evidentně moc v lásce :nevim: Píšeš, že hlídá jen tvoje matka, rodina přítelkyně žije od vás daleko, nebo hlídat nechtějí? Jak dloho budete u nich? Tak se nehádejte a v klidu se domluvte, hádky a naschvály nikam nevedou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1006
17.11.19 12:06

Promluvila bych s partnerkou a udělala kompromis. Ať je u vás mamka 24 a 25 jede domů. :nevim: Já bych taky manželovi rodiče nechtěla doma celé svátky. Chce být holt jen se svými nejbližšími. I když chápu, že mamku nechceš nechat samotnou. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7264
17.11.19 12:12

A co vyřeší tvoje uražené mlčení nebo uražený odchod z domu s dcerou na noc? To nepovažuju za dospělé chování, ale za způsob manipulace.

Jinak chápu, že chceš mamku pozvat na vánoce, hlavně na štědrý den bych ji samotnou taky nechat nechtěla, ale možná by to chtělo zkusit se domluvit na kratší době. Pro partnerku je to přece jen tchyně, se kterou podle popisu zřejmě nemá úplně nejlepší vztah, takže chápu, že se to neslučuje s její představou pohodových vánoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
17.11.19 12:16
@Anonymní píše:
A to má být máma 25. a 26. Sama když má dceru a vnučkou? Je mi to proti srsti… my s partnerkou si můžeme udělat vánoce kdykoliv. Ale nechat mamu samotnou…

Nedivim se ti…ja bych mamku nikdy samotnou na vanoce nenechala…uz to na me zkousela, ze bude sama…no ani omylem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47590
17.11.19 12:16

A tvoje máma tam chce být? Málokdo by chtěl mít doma tchýni 3 dny a ještě na Vánoce. Vztahy jsou o kompromisu tak se domluvte a neurážej se ;) Vánoce mají být v klidu. Kdy si užijete vy Vánoce spolu? Jaký vztah má Tvoje máme k partnerce? Ustup Ty a ustoupí i partnerka a bude to ok ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47590
17.11.19 12:18
@Anonymní píše:
:lol: to je super, Vánoce si můžeme udělat kdykoliv :palec: Ke tchýni taky nejedete na 3 dny ne ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4880
17.11.19 12:18

Upřímně, kdyby mi chtěl manžel na celé svátky (24., 25. a 26.) domů nastěhovat jeho mámu tak jsem taky proti. Ano ať je s vámi na Štědrý večer, pokud bydlí daleko tak jí můžete 25. ráno odvézt domů a s dcerkou zůstat do večera a druhý svátek strávit ve třech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama