Mami ona (tchyně) to hraje!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.18 22:41
Mami ona(tchyně) to hraje!

Dobrý večer, jdu si pro radu. Mám syna z prvního manželství a malinkou dceru z nynějšího. Partner obě děti bere jako vlastní, nedělá zadny rozdíl, opravdu vše funguje jak má. Ale tchyně.. :zed: dnes hlídala syna s dcerou, syna opravdu jen občas, je velmi hodný, tichý a pravdomluvný. Večer jsem je vyzvedávala a syn byl jiný, nechtěl se mnou mluvit…tchyně po mém příchodu veselá, až vterna a velice milá. Doma mi syn řekl, mami ona to hraje…vůbec taková není, celý den po mně rvala a řekla mi, že ti to nesmím říct…já už tam nechci (plakal). Synovi je 10 je asperger a opravdu nelze. Já jsem teď naštvaná…už dříve jsem si všimla, že syna sotva pozdraví, zatímco dceru Vita na kilometr…i jsem jí řekla, že chápu, že není „jejich“, ale prosím ji, ať nedělá vyditelny rozdíl, že vím, že by to syna velmi mrzelo…zítra s ní mám být, mám si s ní promluvit? Myslím si, že její reakce bude, že se rozbrečí a řekne, že to není pravda…ale já synovi fakt věřím. Celý večer plakal a už tam samozřejmě nechce. Dcerka je malinká, copak můžu vědět, zda nerve i po ní ???????? tchyně je trošku jednodušší, ma sklon si vymyslet a věci popravovat…Její syn, můj muž se k tomu nestaví nijak, řekl, že neví co s tím a mrzí ho to..Co radite? Děkuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Sinisterka10
Kecalka 329 příspěvků 17.11.18 22:45

Řekla bych jí to. Jsem na tohle všeobecně háklivá, takže jak se znám by dostala čoud. Syna mi je líto, chudísek. :zed:

Tejule
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 17.11.18 22:47

Syna bych ji na hlidani už nedala st si políbí a dceru jen v mé přítomnosti, děti nesmí doplácet na hloupost dospělých, btw bych zakrocila na manžela ať ji srovná hydru…

katyna1984
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 17.11.18 22:48

Já bych to spíš nechala na jejím synovi.

Russet
Extra třída :D 12163 příspěvků 17.11.18 22:52
@Anonymní píše:
Dobrý večer, jdu si pro radu. Mám syna z prvního manželství a malinkou dceru z nynějšího. Partner obě děti bere jako vlastní, nedělá zadny rozdíl, opravdu vše funguje jak má. Ale tchyně.. :zed: dnes hlídala syna s dcerou, syna opravdu jen občas, je velmi hodný, tichý a pravdomluvný. Večer jsem je vyzvedávala a syn byl jiný, nechtěl se mnou mluvit…tchyně po mém příchodu veselá, až vterna a velice milá. Doma mi syn řekl, mami ona to hraje…vůbec taková není, celý den po mně rvala a řekla mi, že ti to nesmím říct…já už tam nechci (plakal). Synovi je 10 je asperger a opravdu nelze. Já jsem teď naštvaná…už dříve jsem si všimla, že syna sotva pozdraví, zatímco dceru Vita na kilometr…i jsem jí řekla, že chápu, že není „jejich“, ale prosím ji, ať nedělá vyditelny rozdíl, že vím, že by to syna velmi mrzelo…zítra s ní mám být, mám si s ní promluvit? Myslím si, že její reakce bude, že se rozbrečí a řekne, že to není pravda…ale já synovi fakt věřím. Celý večer plakal a už tam samozřejmě nechce. Dcerka je malinká, copak můžu vědět, zda nerve i po ní ???????? tchyně je trošku jednodušší, ma sklon si vymyslet a věci popravovat…Její syn, můj muž se k tomu nestaví nijak, řekl, že neví co s tím a mrzí ho to..Co radite? Děkuji za odpovědi.

Něco bych jí řekla. Pokud bych si byla jistá, že si syn nevymýšlí. Synovi bych se snažila vysvětlit, že je dcera malá a že prostě babička věnuje jí víc času. A nenutila bych ho tam třeba spát.

Russet
Extra třída :D 12163 příspěvků 17.11.18 22:53
@katyna1984 píše:

Od syna by to asi bylo lepší. On si našel ženu s „cizím“ dítětem. Ale někteří chlapi moc diplomati nejsou a nechtějí si rozházet maminku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.18 22:54

Holky díky, jak jde i děti jednání dost vznětlivé a fakt se neznám…tak jsem si říkala, že si raději nechám říct ještě názor někoho jiného…ale synovi fakt věřím, je to takový nunik…ona je ale fakt herečka, říkám začne brečet a ve finále z toho vyjdu špatně já, u manžela, takze musím na to nějak jinak…nejradši bych ji uškrtila :pocitac: :pocitac: už ji ani jednoho nedám, ach jo. :zed: tohle fakt nezvládnu, takové rozdíly dělat a přitom děti se hrozně miluju, syn by za sestru dýchal, hrozně ji zbožňuje. :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.18 22:57
@katyna1984 píše:

On také věří našemu synovi, asi ví jakou má matinku :think: :think: :nevim: , ale víte co udělá? Serve ji , ona se rozbrečí a pro něj to bude vyřešené…ale u mě to pořád neřeší ten problém , co nastal a asi se bude stupňovat.. syn ji začíná nesnášet a to on fakt má všechny rád :nevim:

Nuníček
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 17.11.18 23:12

No, co na to napsat, jsou rodiče co dělají rozdíly mezi vlastními dětmi, jsou prarodiče co dělají rozdíly mezi vlastními vnoučaty a co teprve, když jsou ta vnoučata nevlastní. Promluvit s ní můžeš, ale sama víš, že to bude k ničemu (moje tchýně teda nebrečí, ale ten smutný pohled, pusa do podkovy a argument „to není pravda“ znám taky). Jediná možnost tam syna nedávat, maximálně jeho návštěva ve vaší přítomnosti. Přece ho nenecháte trápit.

sucuba
Kecalka 219 příspěvků 17.11.18 23:17

Tohle bych si Teda líbit nenechala, ať už to je tchyně, nebo kdokoliv jiný. Děti jsou děti, a ti to poznají, buď ráda že ti to malý řekl. Už bych ho k ní nedávala, nebo můžete přestat nechat hlídat na nějakou dobu i dceru, a říct, že dokud bude dělat rozdíly mezi vašimi dětmi tak prostě hlídat nebude.
Jinak si nedokážu představit dospělého člověka jak se rozbreci kvůli takové '' prkotine'' kolik jí je??

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.18 23:28

@sucuba To se hezky rekne, nedavat hlidat, a co kdyz to ta mama potrebuje? Jit do prace, k doktoru, na urady, nakoupit (darky), uklidit si poradne doma…moje tchyne zas dela rozdily mezi nasim klukem a synem od svagrovy, ten nemuze nikdy za nic a jeho matka taky ne, ja nebo nas kluk jsme vzdycky ty spatny… :zed: z rodinnych duvodu prosim ponechat anonym…

tini
Ukecaná baba ;) 1432 příspěvků 5 inzerátů 17.11.18 23:34

Zazila jsem to z pozice toho ditete z prvniho manzelstvi.Babicka me proste nemusela,mela brachu a sestrenici.Pred ostatnima se premohla,ale jak jsme byly samy,hrozne me stirala.Kdyz mi bylo.asi 7,hlidala me a tata (jeji syn)mi rekl,ze pak az prijde,vezmeme si domu jednu jeho hracku z detstvi.A ja ji to rekla a ono se to z ni zaclo sypat:Jak nejsem jejich,ze chce tu hracku dat sestrenici,ze ja mam jineho tatu a od nej babicku atd. Kdyz tata prisel,rekla jsem,ze hracku nechci a sli jsme.On poznal,ze se neco stalo a cestou to ze me dostal.Normalne jsme se vratili,nechal me na chodbe a vevnitr ji to pekne vysvetlil,ze jsem to slysela,pak vysel ven i s hrackou a sli jsme domu.Byl to muj hrdina!Uz jsem tam na hlidani nechodila.Ta babicka zila jeste asi 10 let,ale uz mi nikdy nic nerekla spatneho.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1697 příspěvků 18.11.18 00:23

Pokud bys příště potřebovala hlídání, máš možnost požádat někoho jiného?

jege
Ukecaná baba ;) 1592 příspěvků 18.11.18 00:32
@Anonymní píše:
Co radite? Děkuji za odpovědi.

Nic a syna tam příště dle možností nedávat! Dělat scény nemá smysl, stejně to nepřizná, pokud to neudělala, tak nemá proč a když to udělala, tak tak tuplem ne, jelikož to zakazovala říct i synovi. Maximálně tím shodíš syna a příště to udělá ještě rafinovaněji.

Pokud ji to ale chceš vytmavit a ulehčit si na duši, tak klidně do toho, ovšem syna tam po tom tuplem nedávej nebo mu to dá sežrat.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1697 příspěvků 18.11.18 00:36

Jestliže je tvůj syn Asperger, ví tvá tchýně, jak se k němu chovat? Já bych třeba až tak moc nevěděla :oops: . Možná by od tebe potřebovala rady, ale umím si představit, že ani třeba poradit nechce, protože..přeci ji nebude radit mladší generace…
Máš to těžký. Držím ti palce :hug: .

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >