Maminka-hyperfunkce ŠŽ

Radina
14.9.05 15:49

Maminka-hyperfunkce ŠŽ

Sháním informace od maminek s hyperfunkcí štítné žlázy. Mimo jiné ji prý provází zvýšená únava. Dřív jsem svoje únavové syndromy připisovala kojení, ale už víc jak dva měsíce nekojím a jsem permanentně jak po velkém flámu. Chtěla bych vědět, jestli se některá z vás po zahájení léčby opravdu toho příznaku zbavila. Nechci do sebe cpát hormony, ale pokud je ta moje únava opravdu od ŠŽ a hormonální léčba by to odstranila,pak bych už asi neváhala. Omlouvám se,že to házím jako dotaz sem, ale na internetu jsem zatím nenašla žádnou aktuální diskusi na toto téma.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

50
14.9.05 17:13

Ahoj,
ja som mala rovnaky problem - permanentna unava, vecne chudnutie, slabost. Poslali ma na endokrinologiu s hyperfunkciou stitnej zlazy, ale nakoniec zistili, ze stitna zlaza je ok a su to nadoblicky - hypokorticizmus. Beriem 2× denne Cortef a citim sa fajn :wink:
Rysulka 33.tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
695
14.9.05 18:30

Léčba nutná!

Ahoj,
pozor na štítnou žlázu. Její disfunkce skutečně dokáže člověka dost odrovnat a vypadá to ze začátku nevinně, takže neustálou únavu a bolest svalů člověk svádí na všechno možné jen ne na ŠŽ. Od 13 let jsem brala léky/hormon pro hypofunkci ŠŽ, když mi je vy:,–(ili, nastaly mi hrozné problémy s únavou. Po znovunasazení léčby ale už byla moje diagnoza Zánět ŠŽ na bázi autoimunitní- tzn. že moje tělo vyrábí protilátky proti mé ŠŽ a ničí ji. Musím brát hormon doživotně, ale cítím se báječně. Léky zabrala za cca 1.5-2 měsíce, ale pak už jsem ty hrozné únavové stavy nikdy nezažila.
Takže ŠŽ se sama nevyléčí a hormony ti neuškodí, naopak hodně pomůžou, tam kde si tělo neporadí. Neodkládej vyšetření u endikronologa, mohlo by to být ještě horší. Hormonů se neboj, neznám, že by měly nějaké negativní důsledky.
Hodně štěstí,
Marki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
14.9.05 19:44

Vyšetření už mám za sebou asi půl roku, ale kvůli kojení jsem hormonální léčbu odkládala za souhlasu endokrinoložky. Fakt se mi tam moc nechce, ale ta permanentní únava a aspoň vaše dvě zkušenosti mne fakt asi popostrčí. Mně se do toho nechce hlavně proto, že mi lékařka říkala, že ty léky už budu brát pořád. Připadá mi to děsně divné - léky napořád bere v naší rodině jenom moje babička aby nám neumřela. No a teď jsem adeptem já =o( (myslím na léky, ne na umírání)

• Nahlásit
  • Citovat
2901
14.9.05 21:21

Hmmm, tak permanentní únavu a bolest svalů znám taky až moc dobře…:(
Holky, jak to vyšetření u endokrinologa probíhá? Já myslela, že berou jenom krev…?!
A můžu se k němu nanominovat sama, nebo musím mít doporučení od praktického lékaře?

Díky,

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
14.9.05 22:19

Musis mit doporuceni od praktickeho lekare - ten te posle k nejakemu endokrinologovi- mas-li podezreni, tak s tim moc dlouho nevahej. Ja se zacala lecit na hyperfunkci asi pred 7-8 lety, pak se SZ celkem uklidnila, ale v poradku stale neni a uz nikdy nebude - ted je ma diagnoza chronicky zanet SZ a kazdy den beru tabletky Letrox - ted navic vyssi davku, protoze jsem tehotna. Doktorka mi rekla, ze uz to budu brat cely zivot - zpocatku me to desilo , ale je to jen o zvyku. Tato nemoc je potreba byt lecena co nejdrive, nebot je docela zakerna v tom, ze te jakoze nic neboli, ale pritom ovlivnuje spoustu organu, latkovou vymenu, srdicko atd. atd. Proste bych si s tim nezahravala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
20.9.05 21:43

Ahojte,
ja sa vyse pol roka liecim na zvysenu funkciu SZ (tiez autoimunna porucha). Nastastie sa zachytila porucha v rannom stadiu, takze nejaku unavu, trasenie ruk, potenie abo tak som nezazila. Mne jednoducho zacal vynechavat menzes. Absolvovala som ultrazvuk, krvne testy u endokrinologicky a biopsiu SZ a na zaklade toho mi bola urcena diagnoza. Kedze som vysledky nemala take zle, dr. mi povedala, ze liecba bude trvat tak 1-2 roky. Beriem 1 tabletku Carbimazolu a SZ je stabilna… Tiez vsetkym radim, aby nevahali, rozhadzane hormony dokazu narobit kopec sarapaty. Odkladat navstevu v tychto pripadoch je len na skodu… Zdrave stitne zlazy praje Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
20.9.05 22:54

Ahojky holky, jsem 7 týdnů těhotná a mám pocit jako bych měla v krku knedlík nebo jako bych měla obojek. Bojím se, že by to mohla být štítná žláza. Jaké máte zkušenosti Vy? Je možné, že by to mohly být problémy se štítnou žlázou? Díky.
Sonka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
20.9.05 23:00

ahoj holky,
mně zjistili hypofunkci ŠŽ asi ve 13 letech, provázela to šílená únava, to byl asi nejviditelnější znak. Dávali mi jen tabletky euthyrox s obsahem jodu a v 18 mi to automaticky ukončili, že už se to dál léčit nemusí. Ale únava, ta mi nikdy nezmizela, teď s miminkem je to ještě horší, spala bych doslova pořád, cítím se úplně vycucaná.
K tomu mi ještě cca v 19 letech zjistili EB virus - taky způsobuje únavu (dnes tolik populární), ale to se prý léčit nijak nedá…
neznám fakt nic horšího než pocit nevyspání…
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
21.9.05 07:54

Ahojte,
nebojte sa liecby SZ v tehotenstve. Su lieky, ktore sa mozu brat pocas celeho tehotenstva, skor opacne, keby sa nebrali je to horsie (hrozia potraty a tak)… takze este raz nevahajte a chodte k endokrinologovi. Pekny den, Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama