Reklama

Maminka na rodičovské dovolené vs. práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maminka2755
Povídálka 17 příspěvků 13.07.18 13:29
Maminka na Rodičovské dovolené VS práce

Zdravím
Chtěla jsem se zeptat zde maminek jestli tady někdo má malé dítě a chodí pracovat na 14 hodinové směny? děkuji

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.18 13:41

14hodin?? 8o a s ditetem bude kdo? Proc sis ho tedy delala kdyz pak jdes na cely den pryc ?? :roll:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15242 příspěvků 13.07.18 13:45
@Anonymní píše:
14hodin?? 8o a s ditetem bude kdo? Proc sis ho tedy delala kdyz pak jdes na cely den pryc ?? :roll:

To je zase příspěvek, rika ti něco evoluce? Zakladatelka patrně nebude samosprašná, tudíž s dítětem může být otec.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15242 příspěvků 13.07.18 13:47

@maminka2755 kolik těch směn do měsíce budeš mít a kolik je dítěti? Sama zkušenost se směnným provozem nemám, jen s pravidelnou pracovní dobou a péči o kojence/batole.

Kriss Tina
Závislačka 4707 příspěvků 13.07.18 13:48

Já zakladatelku chápu takové směny se dělají dlouhý krátký týden ne každý den… Taky sem dřív dělala, ale se školkovym dítětem to pro mě nebude možné, nicméně pokud máš někoho kdo bude dítě vyzvedávat že školky popř vodit ráno tak by se to dalo.

blobfish
Závislačka 4466 příspěvků 13.07.18 14:19
@Anonymní píše:
14hodin?? 8o a s ditetem bude kdo? Proc sis ho tedy delala kdyz pak jdes na cely den pryc ?? :roll:

V některých profesích je taková pracovní doba běžná a opodstatněná, takže by podle tebe takové profese měli vykonávat jen bezdětní? O dítě se v době nepřítomnosti matky může postarat otec, já bych si zas dítě nedělala s tím, že veškerá péče bude jen na mně.
Jo a zneužíváš anonymitu.

Zakladatelko, nevidím v tom problém, takových žen je spousta.

lucenka
Vesmírná mluvilka 31669 příspěvků 13.07.18 14:24

Záleží od jak starého dítěte a jak často. Já bych během RD od dítěte do práce nešla, pokud bych nemusela kvůli existenčním důvodům

maminka2755
Povídálka 17 příspěvků 13.07.18 14:52

@blobfish Mám zajištěnou práci v Casinu, bohužel tyto směny se tam dělají běžně. S dítkem bude tatínek… Koukám že hromada maminek i lidí si myslí že když matka jde do práce a dítě nechá otci, že jsou za tu špatnou.

Budu mít lépe placenou práci než otec, já mám 200 /hod a on jen 80… Takže jsme si to vyměnili.
Dítku je 17 měsícu, mám krátký a dlouhý týden

twinkletwinkle
Kecalka 115 příspěvků 13.07.18 15:52

@Cuddy :)
To bude asi pripad, kdy si radsi poridi druhy, treti,, ctvrty…aby do prace uz nemusela…ale hlavne ze do puberty dite nebude samo…
Ja se po RD vracim do 24 hod provozu a taky to bude zajimavy, ale zvladli to ostatni, tak to nak jit musi..btw v čr je jedna z nejdelsich RD vubec, by me zajimalo, co by nektere matky rikaly, kdyby zily napr. ve Francii…

lucenka
Vesmírná mluvilka 31669 příspěvků 13.07.18 15:54
@twinkletwinkle píše:
@Cuddy :)
To bude asi pripad, kdy si radsi poridi druhy, treti,, ctvrty…aby do prace uz nemusela…ale hlavne ze do puberty dite nebude samo…
Ja se po RD vracim do 24 hod provozu a taky to bude zajimavy, ale zvladli to ostatni, tak to nak jit musi..btw v čr je jedna z nejdelsich RD vubec, by me zajimalo, co by nektere matky rikaly, kdyby zily napr. ve Francii…

Proto žiju v ČR a ne jinde… Vadilo by mi jít dřív než ve 3 letech od dítěte do práce

twinkletwinkle
Kecalka 115 příspěvků 13.07.18 16:00

@lucenka
U nekoho to treba nejde, z existencnich nebo jinych duvodu…
Ja planuju taky zustat do 3 let, ciste z duvodu, ze existencni problemy nemam a myslim, ze to je pro dite nejlepsi. Ale stejne planuju ho od 2, 2.5 roku davat na chvili do skolky, aby si pomalu zvykalo. A s mou praci ho pak stejne budu muset pres prazdniny davat do soukr. skolky…

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 15.07.18 16:54

@maminka2755 Když bude s dítětem tatínek a bude o něj plnohodnotně pečovat (ne stylem „posadím ho k TV/tabletu“ , hlavně aby byl pokoj), tak to bude probíhat zcela stejně, jako v rodinách, kdy je doma maminka a otec je pracovně velmi vytížený (např. na manažerské pozici). Ty navíc budeš mít výhodu dlouhého krátkého týdne, takže nebudeš od rána do večera pryč celý pracovní týden. Fakt není rozdíl v tom, zda pro výplatu chodí otec nebo matka. Rozdíl může udělat jen líný/nezodpovědný rodič, který doma na dítě dlabe.

Já sice nesměnuji, ale vzhledem k dojíždění jsem byla běžne v pracovní dny (pokud jsem neměl ahomo-office) pryč od dětí (a to ještě mladších, než to tvoje) cca 12 hodin. Když jsem byla na služebce, tak jsem byla mimo i několik dbní.
Druhá hlava a třetí oko jim z toho fakt nenarostlo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama