Managerské pozice a stres

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Thea21
Kecalka 149 příspěvků 06.02.18 19:32
Managerské pozice a stres

Ahoj holky/ženy,

Pár měsíců pracují v managerské pozici a chci se zeptat, jak to zvládáte vy, které jste v podobné situaci?
Připadá mi, že je v dnešní době na zaměstnance kladen obrovský tlak a je samozřejmost, že si berete práci den co den domů. Jste stále na telefonu a notebooku, chodí vám emaily s úkoly, které mají být splněny ihned.
Co mě trápí a stresuje je, že každý týden na poradách dostáváme vynadano a mnoho lidí po nich pláče. Jako by nás chtěli zlomit.
Pochvaly nedostáváme, spíš jen nespokojené emaily, ať pracujete na 100 nebo 1000%, pořád je to málo.

Vím, že každá práce má něco.
Ale jak se s tím vypořádáváte? Jak to děláte, abyste nechodila každý den z práce s náladou pod psa?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

MP Evik
Kecalka 122 příspěvků 06.02.18 19:37

Změň práci, to co popisuješ není standard. Taky jsem to tak měla, stačil rok a měla jsem pocit, že jsem nejhorší zaměstnanec, který kdy byl, co sice v práci dřepí denně 10 hodin a někdy i víc, ale všechno je špatně. Každá minichyba mi byla 10× vytčena, ale úspěch se bral jako samozřejmost. Odešla jsem a do 14 dní po podání výpovědi jsem měla práci za lepší peníze a v lepších podmínkách, s lidským nadřízeným…
edit: taky jsem byla na manažerské pozici

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 06.02.18 19:44

Jsem v jedné velké firmě, zatím na pozici trainee, takže ještě jsem v klidu, ale během toho půl roku doufám budu mít pozici klasického zaměstnance ve firmě (v kanceláři). Manažer to teda asi nebude. :D ale chápu tě, nejednou jsem utěšovala kolegyni, která šla z meetingu, případně slyším, jak nadřízení křičí na své zaměstnance, že to je slyšet přes dveře zasedačky. Vlastně tam jsem přes rok a na tak krátkou dobu jsem tam viděla zoufat hodně lidí, buď toho je na nich moc a v 6 večer tam brečí sami v kanceláři nebo je na ně vyvíjeny moc velký tlak.
Jinak já plánují takovou práci dělat jen nezbytně dlouhou dobu kvůli penězům, nejsem úplně rváč, takže mě sežerou. Ale asi se budu snažit být asertivní a flegmatická, samozřejmě splnit vše co mám, ale snažit se nestresovat, se řekne… Jinak dlouhodobě to jde podle mě dost těžko - má nadřízená vážně onemocněla - psychosomatika, už je 6 měsíců pryč. Manažerka z druhého oddělení tak má ochrnutou půlku obličeje, neskutečný workoholik, do práce se teď jen tak nevrátí..brr.. takže dle mě dlouhodobě neudržitelné. Ale samozřejmě záleží i na kolektivu, někteří kolegové se zdají být v pohodě. :kytka:

Plavuše
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 06.02.18 19:47

Tohle mi prijde typicke pro takove ty nadnarodni firmy, kde se sedi jako v kralikarne a jede se na vykon. Ja bych tohle delat nemohla, mate muj obdiv :kytka:

Thea21
Kecalka 149 příspěvků 06.02.18 19:47
@MP Evik píše:
Změň práci, to co popisuješ není standard. Taky jsem to tak měla, stačil rok a měla jsem pocit, že jsem nejhorší zaměstnanec, který kdy byl, co sice v práci dřepí denně 10 hodin a někdy i víc, ale všechno je špatně. Každá minichyba mi byla 10× vytčena, ale úspěch se bral jako samozřejmost. Odešla jsem a do 14 dní po podání výpovědi jsem měla práci za lepší peníze a v lepších podmínkách, s lidským nadřízeným…
edit: taky jsem byla na manažerské pozici

Já si vnitřně uvědomuji, že to není normální. Ale po škole jsem zažila už jednu pozici, kde se mnou takhle zacházeli a já jsem odešla po dvou měsících.
Chtěla jsem tu vydržet, abych měla nějaký pevný základ i do CV. Mít něco za sebou, dokončený projekt. Jistě mi rozumíš.

Věřím však, že takhle v dnešní době s lidmi zacházejí v mnoha firmách. Je to hrozné. Ten pocit, který popisujes- že ses cítila, že vše děláš špatně a vše ti bylo vycitano- to mám úplně stejně.
Můžu se zeptat- našla jsi managerskou pozici jinde, kde by se s vámi zacházelo lépe?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.18 19:47

Vím, že můžu kdykoliv odejít a práci najdu (nemám závazky a mám i něco našetřeno), takže to mě drží v relativním klidu, i když je to o tom stresu a tlaku. U nás se ale po poradách nebrečí - zatím.
Kdybych měla na krku vysokou hypotéku a děti, tak bych ale taky musela uvažovat jinak.
Prosím anonym, jinak smazat, děkuji.

Thea21
Kecalka 149 příspěvků 06.02.18 19:56

@Barbucha3

Nezbytně dlouhou dobu- přesně tak :lol: Ono to asi dlouhodobě vydržet nejde, pokud na to člověk není stavěný a neobetuje tomu osobní život.
U nás je to podobné, jak popisujes. Lidí po meetingu často mají na krajíčku a celkově jsou zlomení, vyčerpání.
Po půl roce se cítím vyčerpaná, bez života. Věřím, že kdybych to dělala více let, zestárnu velice rychle a odneslo by to i zdraví.
Myslím, že před mateřskou je to dobrý základ. Tak to beru já. Ale jestli vydrzim, to nevím. Šéfové jsou někdy dost krutí.
Popravdě…nevím, jestli je o co stát. Pokud bys po tom toužila, tak ano. Ale není to žádná výhra.
Odejít z práce po 8h a mít čistou hlavu. To by bylo hezké.
Ale většinou si táhneš práci domů a tak dobře to (alespoň u nás) stejně placené není.

Otázkou je, jestli je dneska normální, že se v práci k lidem nadřízení chovají jako hulvati. :think: :lol:

tyniste
Kecalka 343 příspěvků 06.02.18 19:57

V celosvětovém korporátu jsem měla relativně klid a pohodu, příjemný kolektiv a milé šéfy. Práce byla nutná, ale nenaléhalo se nijak zle na zaměstnance. Kamarádka v podobné firmě má totéž.

V malé až střední firmě mě sdírali z kůže, buzerovali a špatně platili vůči tomu množství práce. Odešla jsem po 2 měsících a 3× mě nadřízený a majitel prosili ať zůstanu.

Thea21
Kecalka 149 příspěvků 06.02.18 19:58
@Plavuše píše:
Tohle mi prijde typicke pro takove ty nadnarodni firmy, kde se sedi jako v kralikarne a jede se na vykon. Ja bych tohle delat nemohla, mate muj obdiv :kytka:

Jj..naše není nadnárodní, ale je to firma dělající byznys ve zdravotnictví a financují ho lidé, kteří jsou úplně mimo realitu. Chovají se nechutne a o všem rozhodují.
Nevím, jestli si zasloužíme obdiv. :nevim:
Já zase obdivuji lidí, kteří se od tohoto dokážou trhnout.

Thea21
Kecalka 149 příspěvků 06.02.18 20:00
@Anonymní píše:
Vím, že můžu kdykoliv odejít a práci najdu (nemám závazky a mám i něco našetřeno), takže to mě drží v relativním klidu, i když je to o tom stresu a tlaku. U nás se ale po poradách nebrečí - zatím.
Kdybych měla na krku vysokou hypotéku a děti, tak bych ale taky musela uvažovat jinak.
Prosím anonym, jinak smazat, děkuji.

Lidi s hypotékou a dětmi se musí cítit jako v pasti. Tlak, který prožívám, musí být o mnoho větší. Nemůžou jen tak odejít.. takhle bych nechtěla žít. Opravdu ne.
Nemůžou ani věnovat čas rodině. Nikoho to nezajímá.
No životní hodnoty v… :zed:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29259 příspěvků 06.02.18 20:01
@Thea21 píše:
Ahoj holky/ženy,

Pár měsíců pracují v managerské pozici a chci se zeptat, jak to zvládáte vy, které jste v podobné situaci?
Připadá mi, že je v dnešní době na zaměstnance kladen obrovský tlak a je samozřejmost, že si berete práci den co den domů. Jste stále na telefonu a notebooku, chodí vám emaily s úkoly, které mají být splněny ihned.
Co mě trápí a stresuje je, že každý týden na poradách dostáváme vynadano a mnoho lidí po nich pláče. Jako by nás chtěli zlomit.
Pochvaly nedostáváme, spíš jen nespokojené emaily, ať pracujete na 100 nebo 1000%, pořád je to málo.

Vím, že každá práce má něco.
Ale jak se s tím vypořádáváte? Jak to děláte, abyste nechodila každý den z práce s náladou pod psa?

základem je delegování delegovatelných úkolů na podřízené.

Thea21
Kecalka 149 příspěvků 06.02.18 20:03
@tyniste píše:
V celosvětovém korporátu jsem měla relativně klid a pohodu, příjemný kolektiv a milé šéfy. Práce byla nutná, ale nenaléhalo se nijak zle na zaměstnance. Kamarádka v podobné firmě má totéž.V malé až střední firmě mě sdírali z kůže, buzerovali a špatně platili vůči tomu množství práce. Odešla jsem po 2 měsících a 3× mě nadřízený a majitel prosili ať zůstanu.

Asi opravdu záleží..
Ale máš pravdu v tom, že nadnárodní korporátní firmy kolikrát svým zaměstnancům poskytují benefity jako snídaně, sick days, školku nebo rest room.. Často si uvědomují, že pokud do zaměstnanců vloží peníze, zůstanou jim ti nelepší a nepřejdou ke konkurenci.

U nás nemáme ani pořádné kanceláře.
A platí taky dost málo.
30 tis mi za takovou zodpovědnost přijde málo:(

Plavuše
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 06.02.18 20:03

@tyniste @Thea21

Ono je to holky asi fakt individualni. Ve velke firme na vas sef tlaci, protoze on ma to same a na nej zase tlaci ten nad nim. V male firme je clovek casto v kontaktu primo s majitelem firmy, kteremu jde o jeho vlastni prachy, takze ma taky neumerne pozadavky. Ja jsem byla nejspokonejsi v takovem polostatnim sektoru a ted na akademicke pude.

Thea21
Kecalka 149 příspěvků 06.02.18 20:03
@Burj Chalifa píše:
základem je delegování delegovatelných úkolů na podřízené.

A nebo taky zákon padajícího hovna :lol: :lol:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29259 příspěvků 06.02.18 20:05
@Thea21 píše:
A nebo taky zákon padajícího hovna :lol: :lol:

přesně! Jen jsem se ostýchala to tak řízně popsat jako Ty.To víš, já jsem z jemného kraje :oops:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný souboj Muže roku s ex Robinsonkou pokračuje: „Mlátil mě a podváděl!“

Jeden z nás tady lže, ale já to nejsem! Tohle je přesně věta, kterou se ohání... číst dále >

Arichteva po vyřazení: Úleva! Zápřah ve StarDance ovlivnil i můj vztah s manželem

Tohle vyřazení pro ni bylo pekelně hořké. V první části semifinálového večera... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >