Úřednická zkouška - finance

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tadama
Kecalka 304 příspěvků 05.02.18 16:31
Úřednická zkouška - finance

Ahoj, čeká mě složení úřednické zkoušky na MF - obor služby Finance. Chtěla jsem se zeptat, zda někdo máte? Jak moc do hloubky při zkoušení jdou? Drželi jste se při studiu zveřejněných materiálů, stačilo to? Nějaké tipy, rady, zkušenosti? Předem díky :mavam:

Reakce:
baccata
Kecalka 365 příspěvků 05.02.18 17:08

Já se přidám, zajímá mě to samé, ale z oboru ochrany přírody a krajiny.

enyf
Ukecaná baba ;) 1530 příspěvků 05.02.18 17:20

Doporučuju zjistit, kdo u Vás na úřadě už tu zkoušku dělal a vyzpovídat jeho :-) Tam bude větší šance, že někoho najdete, než tady v diskuzi.

zebedeee
Nováček 3 příspěvky 06.03.18 23:15

Ahoj, mne čeká úřednická zkouška příští týden… :,( Do doby, než jsem si přečetla jinou diskuzi na tomhle webu jsem byla relativně v klidu, ale teď už nastala fáze paniky. :zed: Jen doufám, že v oné diskuzi došlo k záměně pojmů zkouška odborné způsobilosti X úřednická zkouška. Příspěvky mne dost rozhodily. Zaplatila jsem si on-line přístup *** a denně zkouším testíky. Z původních katastrofických výsledků jsem se dopracovala k 29/30 - 30/30 správných. Ale z ústní části začínám mít obrovský strach.

edit admin - odstraněn odkaz

EDIT 26.3. - přístup k testování už jsem předala kolegyni, nemohu poskytnou dál, promiňte. :,( ;)

Příspěvek upraven 26.03.18 v 18:40

baccata
Kecalka 365 příspěvků 07.03.18 11:25

Já jdu taky příští týden… Na MŽP

zebedeee
Nováček 3 příspěvky 15.03.18 21:21

Úspěšně splněno. :dance: :dance: :dance: Kdyby měl někdo zájem o přihlašovací údaje na stránky s testy, dejte vědět. Mám zaplaceno, tuším, do 12.4. a už to nevyužiju.

EDIT 26.3. - přístup k testování už jsem předala kolegyni, nemohu poskytnou dál, promiňte. :,( ;)

Příspěvek upraven 26.03.18 v 18:40

baccata
Kecalka 365 příspěvků 15.03.18 21:58

Taky splněno! Jupí!

baccata
Kecalka 365 příspěvků 15.03.18 21:58

Gatuluju

stajaznam
Povídálka 15 příspěvků 05.04.18 22:28

Ahoj, gratuluji všem, co splnili obor služby Finance:-) Také se na zkoušku chystám, budu ráda za informace, zda stačí cca informace z uveřejněných podkladů, či zda jdou zkoušející hodně do hlouby.
Děkuji moc
 Evina

tadama
Kecalka 304 příspěvků 13.05.18 00:23

Ahoj, snad pro tebe bude ještě moje odpověď užitečná. Učila jsem se jen z materiálů, které mají na stránkách (ze skript), s tím, že jsem si hledala jen doplňující info. A stačilo mi to. Hodně pomůžou sbírky zákonů, které máš k dispozici na potítku. Hodně věcí jsem si z nich během přípravy na potítku vypsala (co jsem si nevzpomněla) a pak se toho držela. Dotazy byli spíš takové jemné. Záleží na komisi. My měli hodnou komisi, všichni to udělali. Držím palce, jestli je to ještě aktuální :mavam:

Hana1986
Nováček 1 příspěvek 03.11.18 20:29

Ahoj, dělala prosím někdo ÚZ z oboru 62-Financování, řízení SZP?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.18 16:22

Ahoj, přidám svoji zkušenost.
Absolvovala jsem úřednickou zkoušku - zvláštní část - obor Finance. Zkouska se konala na Ministerstvu financi. Komise triclenna. Bylo nas tam 6. Na potitko si muzete vzit sve zakony napr. vytistene z ASPI, ale bez poznamek, zvyrazneni a lepíků. Jinak jsou tam k dispozici UZ.
Ke zkousce je potreba naucit se cela skripta - vsechny otazky a kompletne cele - ja jsem treba odrikala celou otazku od A az do Z a jeden maly odstavecek jsem záměrně nezminila a oni se hned na to ptali. Kolegyne moc otazky neumela a chteli po ni vse. Tim chci rict, ze kdyz mate otazku ve skriptech rozepsanou na 4 stranky, tak vam vypisky na pul stranky nepomohou - opravdu chteji vedet vse.
Pokud reknete kompletne vse k dane otazce, zeptaji se treba jen na malou drobnost a dal to neresi.
Komise byla mila, udelali jsme to vsichni, ale to proto, ze jsme to umeli.
Z meho pohledu zkouska samotna je celkem v pohode, ale naucit se komplet cela skripta dalo docela zabrat pri narocne praci.
Ale v poho :))
Drzim vsem palce! :)

stajaznam
Povídálka 15 příspěvků 28.12.18 12:47

Diky moc.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu... číst dále >

Články z Expres.cz

Potměšil končí s herectvím! Po operacích znovu chodí, před kameru ale nesmí

Patří k legendám české kinematografie, lidé ho znají nejen jako populárního... číst dále >

Dokažte, že jste to viděli! Kritikům filmu s Lucií přišla bizarní výzva od tvůrců

Herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková (38) by ráda rozjela svou zahraniční... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >