Diskriminace matek hledající práci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Teeeri
Echt Kelišová 8583 příspěvků 05.02.18 18:45
Diskriminace matek hledajici práci

Ahoj vsem zenam i muzum.

Ja jsem po 4 mesicich na uradu prace uz zoufala, hledam praci, ktera by mne bavila a nebyla bych v ni cele dny. Myslim si o sobe ze jsem chytra sikovna mila zenska, ktera jen potrebuje praci od 8 do 4. Nic vic.
Male deti mam. Do skolky chodi. Ale mam manzela a ten me prece bude pomahat.
Vsude na vsech pohovorech mě nevzali.
Zkousim praci i mimo obor. Mam pocit ze uz je jedno ze mam VS a aj.. proste jsem byla 5 let doma.
1. Jakou praci jste po materske nasly?
2. Diky za kazdou radu

T.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »

Reklama

Reakce:

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1561 příspěvků 05.02.18 18:50

Žádnou :mrgreen: moje řešení bylo další dítě :D tím se řešení posunulo :D :P :P Ale hodně štěstí :D mě jednou nevzali v Lidu po pohovoru na obyčejnou pokladní, protože se mě ptali, zda chci rodinu :D Řekla jsem že ano a nevzali mě :D

Katerina308
Kecalka 452 příspěvků 158 inzerátů 05.02.18 18:54

@Teeeri Dneska jsem se zrovna začetla do článků o prac. pohovorech, ikdyž se mě to ještě aspoň rok netýká, ale už teď mám trochu hrůzu jak budu práci hledat.
A samozřejmě všude zmiňovali, že ženy jsou kvůli dětem znevýhodňované :-(
Tak mě zajímá co sem napíší ostatní maminky

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 05.02.18 18:54

Zkus to v nejake velke zahranicni firme, tam je vseobecne tahle diskriminace podstatne mensi, protoze v zahranici by jim to neproslo. Treba v Ikei me vzali uplne v pohode s ditetem, ve velke bankovni spolecnosti take. Kvuli tomu ze jsem zenska nebo mam dite me nejcasteji odmitly mensi ceske firmy, kde ve vedeni byla prevaha chlapu. :nevim:

Karleon
Kelišová 5242 příspěvků 05.02.18 18:55

Záleží, v jaké lokalitě a v jakém oboru práci hledáš. Já jsem měla RP do 4 let, tak jsem do práce nespěchala, ale našla jsem ji hned. Pak jsme se přestěhovali a opět jsem byla přijatá na první místo, o které jsem stála. Všude věděli, že mám 2 malé děti a pokaždé jsem chtěla zkrácený úvazek, který mi vždy dali.

Lemonkas
Závislačka 4153 příspěvků 05.02.18 18:57

Jsem sekretarka ve statni sfere, mam tedy „jen“ maturitu, ale deti jsem mela hned po skole a byla taky 5 let doma…pracovni doba pruzna (vetsinou chodim od 7 do pul 4), mame suprovou reditelku…jedine co tak financne to neni uplne terno, ale jsem za to misto rada a uvidime do budoucna, az povyrostou spunti chci zkusit vs

Teeeri
Echt Kelišová 8583 příspěvků 05.02.18 18:58

@Kočičí duše dekuju. Je to pravda ze v Praze bych praci nasla lepe. Nejblizsi Ikeu mam hodinu a pul cesty autem. Ale je to dle meho dobry zamestnavatel.
Ve velkych firmach nebo na meste si mista drzi.. a predavaji mezi sve zname. Zatim se mi to potvrzuje. Proste zoufala. Zoufala manzelka

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.18 19:03

Prosím o zachování anonymity. Z legrace jsem ke konci mateřské odpověděla na nějaké inzeráty, které byly navíc podhodnocené vzhledem k mojí předchozí praxi a vzdělání. Výsledek - nikde mě nevzali, ani jako ficku za pár šupů. :mrgreen: Naštěstí jsem zaměstnání doopravdy nehledala, jinak bych byla asi taky zoufalá.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 05.02.18 19:06

@Teeeri Hodně záleží na oboru, o jaký se jedná? Nechtěla jsem dítě, dokud nebudu mít smlouvu na dobu neurčitou. Takže jsem se vracela (zatím na částečný) tam, kde jsem dělala předtím. Ale na žádném pohovoru se mnou nikdy děti nikdo neřešil.

Cowlinka
Povídálka 48 příspěvků 05.02.18 19:09

A o podnikání nebo rekvalifikaci nepřemýšlíte?

Alladina
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 05.02.18 19:13

@Teeeri
Já měla kliku, ze se uvolnilo misto v mém predchozim zaměstnání a sami mi dali echo, jestli nechci nastoupit po RD k nim a jelikož se mi to akorát hodilo, tak jsem na to kyvla, zvlášť kdyz mi nabídli sami od sebe i zkrácený úvazek. Takhle se to vlastně vyřešilo z. a me samo :oops:.Ale zafungoval princip „známosti“s tím, že šéf chtěl někoho, s kým má dobré zkušenosti a může mu důvěřovat než cizího člověka. Tak si radši počkal.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.18 19:14

Mě tohle strašně vytaci! Žena, která se stará o budoucí generaci je pak vlastně bita za to, že má děti. Kdyby u nás fungovaly jesle, školky, chuvy, tak si myslím, že by spouste zen nevadilo jít do prace po 1 - 2 letech. Ale tady nemá člověk jistotu, že mu vezmou dítě do školky ve 3 nebo 4 letech a i když jo tak podpora zkrácených uvazku je nulová. Pak se stát strašně diví, proč jsou ženy s malými dětmi ohroženy chudobou! Problém ale vidím i v tom, že na vládu není žádný tlak že spodu od samotných matek/žen. Každá si to radeji zpytlikuje raději nějak sama než aby se matky spojily a pokusily se vyvinout tlak na ministry.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 05.02.18 19:26

Jo tohle me uz taky začíná trapit. Ja odchazela z dobrého místa s výhledem na povýšeni, které časove zapadalo do mého návratu z RD. Uz jsem to mela i predjednane s ředitelkou. Nicméně za mesic na to se zahraniční majitel rozhodl firmu prodat a naši pobočku zrušit, takže mi dali výpověď a odstupne. Takže jsem se ocitla v pozici v jake jsem nikdy byt nechtěla - několik let souběžně na MD/RD, polovinu doby nezamestnana. Návrat me čeká tedy az za dva roky, ale i tak uz ted začínám resit co jak a kam. Minimálně kvůli rekvalifikaci, doplnění vzdělání atd. Připravuju se taky na to, ze na,,zjišťovací” otázky ohledně rodiny proste odpovídat nebudu, připadne budu lhát. A dobu bez zaměstnání budu vysvětlovat treba tak ze jsem rozjizdela vlastni podnikání v řízení lidských zdrojů, atd. Nebo tak neco. :oops: :lol:

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1623 příspěvků 05.02.18 19:27

@Teeeri V jakém oboru hledáš práci? Do práce před materskou se vrátit nemůžeš? Nebo pak zkusit rekvalifikaci. Budou ti pak snad platit nějaké peníze z up. Ale s tou rekvalifikaci nevím… Pokud máš vs, cizí jazyky a práce u vás v regionu není tak nevím… Ale zkus se poradit na up nebo v nějaké neziskovce.

Uživatel je onlinedivine woman
Echt Kelišová 7708 příspěvků 05.02.18 19:29

@Marie432875 Lhaní mi nepřipadá jako dobrý nápad. A u pohovoru se tě na děti nesmí ptát.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Začal brutální lynč na Plekance! Kdo ale rozehrál hru s bulvárem?

Když hokejista Tomáš Plekanec (35) oznámil rozchod se svou ženou Lucií... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama